» Poradna » Notebooky

Integrovaná vs. dedikovaná grafika v novém notebooku

Zdravím,potřebovala bych poradit, zda se mi vyplatí a je potřeba, abych měla ve svém novém notebooku dedikovanou grafickou kartu nebo zda stačí pouze intelovská, popřípadě jak moc velký v tom je rozdíl, co se týče výkonu a životnosti baterie. Při studiu používám AutoCAD, jen příležitostně upravuji obrázky nebo dělám nějakou grafiku a hry spíš nehraji. Předem moc děkuji za odpověď.BB

Odpovědi na otázku

asi půjde dost o to, v jaké cenové relaci hodláš kupovat notes - levné kusy s dedikovanou grafikou jsou docela krize. Krom toho Autokydu a her určitě na nic dedikovanou grafiku nepotřebuješ.

Hledám nějakou lehčí "13"-"14" ideálně tak do 24 000.

dělat s CADem na takhle malém displeji je hovadina. I na 15ce je to hodně kompromis. A jestli to má být tenké, tak se dedikované grafice vyhni - jen málokdy je slušně udělané chlazení u těhle tenkých prcků.

Ahoj, asi bych si vybral ntb s jiným procesorem, tohle je docela žebrák

Všem moc děkuji za odpovědi =). Vidím to tedy spíše na integrovanou grafiku.

Ve většině případů je rozdíl ve výkonu dost výrazný, záleží na konkrétním případě. A na CAD by se ten výkon mohl hodit (byť na to nejsou ty grafiky určené, na to jsou profi řady GK a NTB za dost jiné peníze). Na porovnání výkonu se hodí tyto stránky:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-UHD-Graphic... Na CAD se specializují karty AMD FirePRO a nVidia Quadro, nicméně tyhle NTB se budou pohybovat cenově výše.

Jinak jsou Intel integrované grafiky certifikované pro CAD programy, takže fungují, ale výkon žádný zázrak. Nevím, jak na tom budou Vegy s CADem integrované v nových CPU AMD, každopádně tyhle integrované grafiky mají výrazně vyšší výkon než ty Intelové.

A jaký AutoCAD to bude? Na kreslení ve 2D v Mechanicalu používáme ve firmě notebooky s integrovanými grafikami běžně už několik let a problém s tím není. Jde v tom i jednodušší 3D, ale to mi přijde v tomto programu vyloženě jako vopruz. Na to jsou lepší programy.

Kreslím pouze ve 2D a není to zase až tak často.

Tak v tom případě je to asi úplně fuk. Integrovaný Intel na takové použití bude bohatě stačit, nějak jsem předpokládal, že pracujete ve 3D.

Na aktuálním NTB s i5-7200U nemám problém ani s výkresy o velikosti několikrát prodloužených A0.

Tak u nás technické oddělení má NTB s Intelem, a když dělají ve 3D, je tam znát zpomalení oproti stolní pracovní stanici (byť už je postarší). Ale dělat se na tom dá.

záložka "Výkon" a dole uvidíš vytížení obou grafik (Ctrl+Shift+Esc).