Integrovaná grafika

Dobrý den, psal jsem dotaz již včera...Mám počítač s integrovanou grafickou kartou v procesoru amd athlon 64. Jenže když připojím k televizi, tak obraz ani neblikne. Prosím Vás, nevíte čím by to mohlo být?Chtěl jsem tam dát grafiku z druheho pc, jenže ta se tam nevešla...

Odpovědi na otázku

ja si myslim, ze by to mohlo byt tim, ze amd athlon 64 integrovanou grafiku nema?

A někdy to takto fungovalo nebo ne? Co přesně to je za procesor a základní desku?

Netuším co je to za desku a o procesoru vím jen že athlon 64, vic ne protože to není vidět přes chladicí pastu... ano dříve to makalo.

A kde všude tu pastu jako máte napatlanou? Jméno desky je přece napsané na desce, ta žádná pasta není. A jméno CPU, kde pasta je, už jste nám řekl.A když tady prozradíte desku, tak na stránkách výrobce si tu grafiku už dohledáme. Určitě to bude nějaký nForce.

PS: A není ta televize náhodou 4k?

Není

Super a jméno té desky?

A na normálním monitoru obraz jde? Jde vůbec někde ten obraz? Abychom tu neřešili 10 let starý HW, který je po smrti.

Monitor nemám. Pc normálně makal, do stěhování, a po stěhování to dopadlo takhle. Kde mám zjistit nazev desky? Já na desce našel jen nějaký carovy kod..

Aha, tak pokud to.nefunguje od stěhování, tak je mrtvej. Nejspíš s ním někdo třísknul víc, než bylo vhodné. Počítač při stěhování musí být položený na boku, aby velký a těžký chladič na procesoru ležel, ne aby deska stála na výšku a chladič byl z boku. To je při otřesech v autě často konečná, poškodí to procesor, patici nebo desku.

http://leteckaposta.cz/863225889Tady je odkaz na fotku etiket co jsou na bedně. Třeba to pomůže...

Nepomůže, to nám řekne jen, že to je Acer. A na desce by sice měl být název, ale pokud je to OEM PC, tak tam nemusí být nic. Vyfoťte spíše vnitřek PC.

PS: Ale tak jako tak to PC je mrtvola. Zkuste zapojit i jiný monitor, a uvidíte. Pokud je ale ta Radeonka mrtvá, tak nemá smysl s tím PC nic dělat, než to vyhodit. Dnes už je doba úplně jinde.

Máš tam volně poletující záslepku a plechy ze zadní strany ti letmo zkratují součástky a spoje na MB. SATA napájecí kabel se ti motá kolem ventilátoru CPU. Někdo se v tom notně povrtal a tohle je výsledek. Přídavná karta není ani přišroubovaná, ale volně vložená. Navíc tam nevidím připojený žádný pevný disk. Kdes to vyhrabal? Ze sběrného dvora? ♠

Hadr jsem před chvilkou vyndal. Ono tam momentálně není napevno nic, protože tam pořád někam koukám, a hledám příčinu. Smaozřejmě když jsem to dostal do ruky, tak to všechno bylo v cajku.

to je pocitac tak z roku 2005-6, zahod to a kup si novy.

To klidně takhle starý být může. Ale když to dám do hromady, tak budu zase něco chytřejší, a známý spokojen.. proto tady žádám o radu...

Minulý týden jsem řešil podobný problém. Známá mi donesla počítač, že jí naskočily pruhy a pak se monitor vypnul. AMD Athlon X2 a MB s čipsetem Nvidia a integrovanou grafikou. Klasika. Bezolovnatý cín, popraskané spoje. Udělal jsem reflow čipsetu a už zase jede. ☺

Mě to právě dal taky známý k opravě. Jenže já si už nevím rady...

Takže vy víte, že je to vadné a tady půl hodiny řešíte, co tomu je?Boha..... Na tyhle sračky už jsem asi fakt starej. Tohle myšlení už fakt nějak nepobírám.Raději jdu spát, dobrou.

Vím jen to, že mu to makalo, a po přestěhování pc zapojil a nešel obraz...

To jste přeletoval všechny kontakty na základní desce?

Jop to je ona. A prosím Vás jak vy jste to udělal? Vy jste proletoval všechny piny na základní desce?

sorry ale já jsem asi debil, čtu to tu už popáté a furt mi není jasné kde ste došli na to že tento procesor má integrovanou grafiku?bez grafiky to prostě nepojede-někdo z nás je očividně na houbách-rádím přestat

Je to staré minimálně 10let. Možná i starší (Athlon 64 se dělal v různých verzích poměrně dlouho). V té době se integrovaná grafika pájela na základní desku. Takže ano, CPU jí nemá, ale základní deska ji mít může. Když ale nevíme, co to přesně je, tak těžko soudit.Tak jako tak je prehistorie. Je to jen o něco modernější, než dřevěné PC. Prostě tam něco odešlo. Buď jen ta grafika, nebo celá deska. Tehdy to nebylo nic neobvyklého. Buď osadí něco dedikovaného a bude doufat v nejlepší, nebo to vyhodí a přesune se konečně do 21. století. Moderní kalkulačka je na tom dneska výkonem lépe.PS: Když psal, že mu to nejde, tak jsem myslel, že to nejde jen na té TV. Ne, že ví, že to chcíplo a ještě se velkoryse jal to pro někoho opravovat, přičemž ani netuší jak zjistit, co to je přesně za komponenty.

Tazatel právě výše tvrdí, že mu to v této konfiguraci fungovalo. Jenže je to počítač jeho známého, tak je to přes víc lidí a bůhví co to vlastně je. Každopádně nejsem jistý, jestli to ten jeho známý svěřil správnému opraváři

Hm, to tedy rozhodně ne.

Zajisti si, aby k MB bylo připojený malý vnitřní repro (pokud tam není). Vyndej opatrně všechny komponenty a pak osaď jen CPU a větrák. Zapni PC. Roztočí se větrák? Rozpípá se? Pokud ne tak MB=sběrný dvůr. Pokud se rozpípá, pomocí BeepCodes hledej dál.

Se speakrem jsem to.nezkousel,.ale poridim ho a vyzkouším. Ale když jsem všechno vyndal, tak se vetrak cpu normálně roztočí...