» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instlace Windows 10 - invalid partition table

Zdravím,Mám pc s Windows 10 pro 32-bit. Windows jsem tam kdysi nainstaloval jako ubgrade z Windows 7, tedy NE jako čisnou instalaci. Je to starší PC s deskou Gigabyte ga-ma970X. Nedávno jsem přidal více RAM, vše běží ok, ale koupil jsem SSD, tak bych chtěl udělat novou instalaci (64-bit). Přes media creation tool od MS jsem si nejprve vytvořil instalační USB flash disk a když z něj chci nabootovat, napíše to Invalid partition table a konec. Zkusil jsem přes media creation tool vytvořit ISO a poté si vytvořit bootovací USB sám (přes cmd). Opět stejný problém. SSD diskem to není, nemám ho zapojený a opravdu bootuju z USB flashdisku. Když vložím flashdisk do notebooku, tak instalace normálně naběhne, ale v mém PC ne. Zkoušel jsem googlit ale nic co by mi pomohlo jsem nenašel. Jediné, co mě napadlo je update biosu. Myslíte, že to může pomoct? Nebo nějaké další nápady? Ještě bych chtěl dodat, že jsem měl starou flashku s instalací Windows 7 a ta bez problémů naběhla. Předem díky za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Nenastavil jsi korektně BIOS.Co s tím?Svěř instalaci a konfiguraci OS odborníkovi, není to hračka pro začátečníky.

S biosem jsem zatím nemusel nic dělat, mám tam původní disk, pouze chci aby naběhla instalace, to je vše... Až vložím SSD v biosu si to přenastavím. Kdybych teď změnil na AHCI, tak původní systém na původním disku už nenaběhne. Navím si myslím, že to s tím asi moc nesouvisí. Myslím si že zas takový začátečník nejsem, už mi prošlo rukama desítky počítačů, bohužel s tímhle jsem se nesetkal ani se mi to nepodařilo nějak vyřešit, takže hledám radu tady :) Flashka špatná nebude, když v jiném PC to naběhne, v původním PC instalace s W7 také naběhne. takže prostě nevím, kde je zakopaný pes :)

Vytvoril si GPT tabulku alebo msdos. Pre 64bit a instalaciu v UEFI je vyzadovana GPT tabulka.

Díky za TIP! Hned jak dorazím domů, mrknu na to. Flashdisk jsem vytvářel přes Disk part a teď koukám, že tam je příkaz convert gpt, který jsem nepoužil. Případně ověřím nastavení biosu.

Řada MB ga-ma970X AFAIK UEFI nemá.IMHO pochybuji, že tato řada podporuje W10 => budou chybět zásadní originální ovladače, min. ACPI. MS WU tam nacpe své polofunkční generické. Co s tím?musíš instalovat OS do čistého SSD v režimu legacy.SSD musí být zapojen v primárním portu diskového řadiče.Před instalací se doporučuje odpojit všechny interní/externí datové jednotky.

Vyřešeno! Ještě jednou děkuji moc za pomoc a nasměrování k řešení. Problém byl ve špatně vytvořeném bootovací USB. Před vytvořením nového USB jsem to zkusil ještě "po staru" a image, kterou jsem dával na USB jsem vypálil na DVD a odsud to nabootovalo. Připojil jsem SSD, nastavil AHCI a instalace proběhla v pořádku. Zajímalo mě, proč nešlo to USB, tak jsem si v rámci tréningu vytvořil ještě jedno Použil jsem k tomu nikoli Disk part, ale aplikaci Rufus, kde jsem nenastavil GPT schéma oddílu, protože jak bylo zmíněno výše, deska vážně nemá UEFI, proto jsem zvolil možnost MBR. Bootovací USB se vytvořilo a v počítači nabootovalo Původní bootovací USB, které mi v PC nešlo a v notebooku ano, bylo nejspíš proto, že notebook UEFI podporuje.Nevím jestli jsou moje domněnky správné, každopádně funguje to a PC je nainstalován.

Zde jsou tři řešení vašeho problému a můžete si vyzkoušet:Řešení 1: Obnovte MBR pomocí programu PartitionGuruTento software je schopen opravit tabulku neplatných oddílů tím, že znovu sestaví MBR. Tabulka oddílů ukládá data se strukturou 64 bajtů, která nabízí základní informace o operačním systému počítače. Vzhledem k tomu, že počítač nemůže nyní spustit systém, by obnovení MBR mělo být v prostředí Windows PE.Krok 1: Vytvořte WinPE zaváděcí USB disk PartitionGuru.Krok 2: Spusťte počítač z zaváděcího disku USB.Krok 3: Znovu sestavit MBR (Master Boot Record).Řešení 2: Znovu sestavit MBR pomocí příkazového řádkuPokud máte instalační disk Windows, můžete opravit tabulku neplatných oddílů pomocí příkazového řádku, zde jsou řešení:Krok 1: Vložte instalační disk do počítače a spusťte počítač z disku. Klepněte na tlačítko "Opravit počítač"Krok 2: Vyberte příkazový řádek v okně "Možnosti obnovení systému".Krok 3: Zadejte "bootrec.exe" v příkazovém řádku a stiskněte "Enter".Krok 4: Typ "/ FixMbr" v systému Windows. Restartujte počítač a zkontrolujte, zda je problém vyřešen.Řešení 3: Změňte postup zaváděníPokud počítač obsahuje více než jeden místní disky nebo externí disk, mnohokrát se pravděpodobně stane neplatná tabulka oddílů kvůli nesprávnému pořadí zavádění. Při této příležitosti byste měli restartovat počítač a vstoupit do Boot Menu, kde můžete nastavit pořadí zavádění disku. Zkontrolujte, zda je počítač spuštěn ze správného disku, uložte změny a restartujte počítač. Pokud jedna z těchto funkcí funguje ve vašem počítači,http://www.eassos.com/how-to/how-to-fix-invalid...