» Poradna » Web a internet

Instant gaming

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s obchodem instant gaming a jestli je to legit?Přeji hezký zbytek dne.

Odpovědi na otázku

Podíval jsem se tam na Factorio - legit to definitivně není. Proč? Factorio nikdy není ve slevě - vývojářům to připadá nespravedlivé, dávat to do slevy... Je to cca o 100 KČ levnější => Buďto scam a nebo tzv. grey market, jako G2A.

Je nějaký e-shop, který je legit a jsou tam hry levnější než na steamu? Nad G2A jsem totiž taky uvažoval.

Co to je legit? Jestli myslíš legální licence, tak ne. Ceny jsou dané tvůrcem SW a legálně je nikde výrazně levněji nekoupíš. Ti co to nabízí, jsou šedá zóna, kde jsou licence buď úplně nelegální nebo kradené a nebo určené pro jinou oblast a nikdy nemáš jistotu, že ti nepřestanou v nějaký okamžik fungovat.

Existuje obchod, kde ti prodaji obleceni za mensi cenu, nez ho nakoupi od nekoho jineho? Ne. Pokud ano, tak to na 99%, jako v pripade toho tveho shopu/G2A kradou - v tomhle pripade nakupuji s kradenymi kreditnimi kartami.

Na G2A je hromady klíčů nakoupených třeba na steamu v akci, a po jejím skončení přeprodáno pod běžnou cenou, ale stále s marží oproti ceně co byla v akci.G2A není obchod, ale tržiště. Jsou tam prodejci kteří jen prodávají své hry (u kterých to jde), stejně jako spekulanti kteří nakupují v akcích jen za účelem pozdějšího prodeje se ziskem, ale samozřejmně se tam najdou i vyloženě zloději atp.

Steam, Gog, Humble a další, každou chvíli jsou tam nějaké akční ceny.