» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalacni disk Windows 7profesional 32bit Lenovo

Prosím o pomoc, zdáli někdo z vás nemá instalační disk, nebo ISO pro počítače Lenovo Windows profesional 32bit. V zakoupeném pocitaci je predinstalovan Windows 7prof 64bit. Po dotazu na Lenovo přišla informace že přeinstalovat lze, a ať použiji instalaci z odkazu https://www.vyhodny-software.cz/ke-stazeni/instalace/ bohužel je to Instalace pro Dell a nejde aktivovat, nenabízí ani aktivaci přes telefon. Na požadavek zaslání instalacniho média zatím nereagoval. Přechod je z důvodu některých speciálních programu pod dosem, které nefunguji korektně pod dosboxem ani v Windows xp mode, ani v nainstalovanych virtuálních xp ve Windows 64bit. Jsou tam problémy s předávání instrukcí přes rs232 a tiskem. DekujiDavid

Odpovědi na otázku

Stáhni si ISO Win 7 Pro tímto nástrojem: https://www.heidoc.net/php/Windows%20ISO%20Downl... Stáhneš si tak originální ISO W7 verzi, kterou potřebuješ a s aktivací si to udělej jak chceš... Máš-li aktivační klíč na štítku, pak bys neměl mít problém.

Děkuji, vyzkouším. Licence je v BIOSu, mám vytažené licenční číslo.

Tím OEM číslem co sis vytáhnul neaktivuješ nic. Použij generický klíč a import certifikátu http://tinyurl.com/gonc2pyCertifikát stáhni a ulož do C:\Příkazy (cmd jako správce):slmgr.vbs -ilc C:\IBM-LENOVO.xrm-msslmgr.vbs -ipk 237XB-GDJ7B-MV8MH-98QJM-24367Restart - po restartu je systém aktivován.

Děkuji, aktivace proběhla v pořádku.

Od kdy je licence pro Windows 7 uložená v biosu? Ty jsi asi koupil počítač s licencí na Windows 8 nebo W10 s předinstalovaným W7. Tedy instaluješ downgrade, licenční klíč si musíš obstarat sám z jiného počítače a pak aktivovat telefonicky (ne přes internet, kdyby to totiž náhodou prošlo, měl bys dva počítače se stejnou licencí), nechat ten automat vykecat, až to spadne na operátorku a vysvětlit, že jde o downgrade.

Predinstalovan Windows 7, dle samolepky asi původně licence na Windows 10. Licenční štítek není. Hypoteticky mi nevadí Windows 10, hlavně když bude 32bit, aby se rozchodily staré účto a speciální programy na váhy v dosu.

Pokud máš podle štítku W10, tak W10-x86 nainstaluješ bez problémů, instalační soubory jsou ke stažení od Microsoftu.Za předpokladu, že je v biosu SLIC záznam pro W7 (a když tam W7 byly předinstalované, tak tam asi je), měl by fungovat postup od Juwy2, telefonická aktivace v rámci downgrade podle mého návrhu je možná vždy.

Děkuji, návod od Juwi2 fungoval, zůstali jsme u Windows 7 32bit.

No tak budete se divit, ale opravdu existuje licence svázaná s BIOSem, resp technologie software licensing description table (SLIC) ,kdy velcí OEM výrobci (Dell, Lenovo, HP, Fujitsu, Acer ..) přes tuto fci v BIOSu zařizují aktivaci Windows. https://en.wikipedia.org/wiki/BIOSMají k tomu právě své vlastní pozměněné instalační médium, které po instalaci systému zkontroluje právě SLIC a pokud souhlasí, dojde k automatické aktivaci Windows bez nutnosti zadávat nějaký produkt key.

Děkuji všem za rychlou a profesionální pomocDavid alias 777056306 :)