» Poradna » Programy

Instalacia win 98

ako mam nainstalovat windows 98 bez disketovej mechaniky? z cd tiez nejak neide, tak som pripojil disk k svojmu pc, ale co tam mam nahrat aby sa spustila instalacia rovno z disku? thx

Odpovědi na otázku

Nejednodušeji je v jiném PC naformátovat povelem format C:/s a na ten disk nakopírovat adresář z CD WIN98. Dát ho do PC , po nabotování do DOS dát příkaz C:\win98\setup a už to jede.

no to viem, ale ako nabootujem do dosu, to je ten problem

Pokud v tom počítači máš CD-ROM, tak si v BIOSu přepni bootování z CD a nainstaluj to z bootovatelného CD s Windows 98 SE.

Nahraj tam command.com, io.sys, msdos.sys.

Pokud to uděláš jak jsem ti napsal, (system budeš mít na disku) dáš nabotovat z HDD naskočí ti C:\> dáš tam ten příkaz co jsem ti napsal.