» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalacia win 10 po linuxe mint

Zdravim, poskladal som si lacny pocitac Intel G4600, MSI b250 pro vh, windows som nemal tak som stiahol linux mint 18.3 a nainstaloval aby som zatial mohol pracovat. Teraz som stiahol windows 10 z oficialnej stranky microsoftu, vytvoril boot usb. Restartujem pocitac a hned mi vyhodi ktore medium chcem nabootovat tak dam usb s windowsom. Obrazovka mi preblikne a znova vyhodi tabulku ktore medium chcem nabootovat a stale dokola. Kde by mohla byt chyba?

Odpovědi na otázku

Ako si vytvoril bootovacie USB? Chyba nie je v disku ani v linuxe, ale v tom, že je zle vytvorená flashka. Vytvor cez Rufus

no ja som to robil na linuxe cez nejaky program na E uz si nepamatam tak idem skusit na bratovom pc na windowse, zatial dik

V linuxe by to malo isť aj cez interný príkaz dd if=/dev/sdb (ak je USB flash druhý disk) of=windows.iso bs=512 (aspoň myslím) count=1

"woeusb_3.1.4-1~webupd8~xenial0_amd64.deb" si dej a nemusíš čarovat ve woknech. Desítky i sedmičky bez problému...