» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalacia win 10 nefunguje

Dobrý deň, prosím Vás o radu s inštaláciou windows 10 x64, na notebooku som mal predtým takisto windows 10 tiež x64 s procesorom intel celeron 2,13 ghz n2480 a ramkou 4gb a po nastavení bootovania z usb sa nič nedeje... a dalej postupuje v poradi bootovania.. nastavil som aj usb legacy secure boot na hodnotu disabled a stále nič.. a ak som takto spravil pre windows tak ho nabootovalo v poriadku aj inštalacia prebehla úspešne ale ak už ďalej mal bootovať z hdd tak napisalo starting windows a potom ho seklo..prosim poradte už som zúfalý.. ďakujem

Odpovědi na otázku

oprava -> a ak som takto spravil pre windows 7* x86 x64

Takže z toho co čtu tak instalace W10 se povedla, co se nedaří je boot nově instalovaných windows?Chápu to dobře? Proč tedy ten nadpis. a nějaké nastavování biosu.Nastavení bootu v biosu je asi ok, vzhledem k tomuž e "starting windows", hledal bych tedy problém v instalovaných windows. Podpora Microsoftu vám nic neporadila, že zkoušíte diskuzi?

inštalácia windowsu 7 ultimate sa podarila aj na 32 bit aj 64 bit .. ale windows 10 ani nebootlo...

Co znamená nebootlo?"napisalo starting windows a potom ho seklo"To mi přijde že windows bootují, Ujasněte si tedy co se vlastně děje.

Hmm, Windows 7 Ultimate to asi nebude legální verze že?

Mne taky instalacka nesla, tak jsem ji vytvoril cez UUI (dej format FAT32):https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-e... https://i.postimg.cc/25nF0zsp/capture_10042018...

Dotaz ale jasně říká že W nainstaloval a dokonce se snažily bootovat, vytuhly při bootu, tzn. až po úspěšné instalaci.

10 se ani necetla, ale podarilo se mu nainstalovat 7, ktera stejne nejde.

Musíš se rozhodnout buď UEFI/GPT nebo MBR/CSM a podle toho připravit instalačku (MS tools nebo Rufus).

Málo mozkových buněk pro tak triviální věc, jakou je instalace operačního systému Windows 10. Základem podstaty je zapotřebí si jen uvědomit, že existuje volba souborového schématu disku GPT /nebo klasika MBR. Tomu odpovídá i nastavení Biosu. Čili GPT disk -> UEFI(Bios)..nebo MBR -> nastavit Bios -> povolit LEGACY Jaké schéma disku je v aktuálním používaném operačním systému lze jednoduše zjistit pomocí spuštění příkazového řádku jako správce a zadat příkazy(po každém příkazu klepnout na "Enter"):1. Diskpart 2. List disk Po zadaném druhém příkazu lze vidět připojený disk/y -> pod sloupcem GPT bude v případě disku GPT hvězdička * .. pokud není žádný disk GPT, nebude vidět hvězdička a tedy disk/y jsou MBR .. Takto lze zkontrolovat i připojený flash disk.Když tedy volba GPT, pak by měla být připravena fleška pro UEFI a GPT pomocí nástroje Rufus -> po načtení staženého ISO Windows 10 je možné v okně nástroje Rufus nastavit obě možnosti: MBR a Bios / nebo GPT a UEFI. Rufus automaticky nabídne schéma MBR nebo GPT dle toho, v jakém aktuálním operačním systému se fleška právě připravuje(systém s diskem GPT (nebo s diskem MBR) -> tohle lze libovolně změnit -> Rufus automaticky provede formát flešky a připraví souborové schéma dle vlastního výběru. V případě disku MBR a jeho změně na GPT, lze convert disku z MBR na GPT provést na začátku nabootování správně připravené flešky nástrojem Rufus pro UEFI a GPT hned v tom prvním okně průvodce instalací Win 10(pro bezproblémové nabootování flešky je zapotřebí rovněž patřičně nastavit Bios záložku Boot -> UEFI.. nebo obojí UEFI and Legacy(lze na některých typy základních desek -. dnes už snad u všech nových desek).V prvním okně průvodce instalací Windows spustit příkazový řádek podržením klávesy Shift + klepnout na klávesu F10. Poté napsat Ukázat celý příspěvek