» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalaci Windows 10

Ahoj, mám na počítači Windows 7 sčeským jazykovým balíčkem a SP1,rád bych věděl, jestli mi Windows 10 přinese něco reálného, například větší výdrž na baterie, anebo stabilitu (párkrát mi to klekne do roka, při pokusu o nahibernování), bude tam nový souborový systém, tj. aby se to tolik nefragmentovalo, jako u Apple OSX ?Další věc je ta, že Kuba Čížek psal, že pro uživatele Windows 7 bude Windows 10 zadarmo, jak tomu mám rozumět, jak to poznám jestli jsem zahrnutý ?A jak se to bude provádět, znamená to že jako budu moci mít na jednom stroji jeden systém s Windows 10 a pak na druhé partition, či disku, starý systém Windows 7 ?To bych si to vlastně takto mohl přenést na další pc/ntb, nebo to prodat i né ?No mě by bezplatný upgrade jistě potěšil, ale jde o to, aby to nebylo horší, víte já když vidím každého jak nadává na Metro z Winodws 8 . . tak jestli to stojí za to, jít do Win 10. Zajímá mě reálně co je rozdílné a co by mohlo být horší, než Windows 7,Díky

Odpovědi na otázku

Tvé úvahy jsou trochu výrazně z cesty. Myslíš, že by to Microsoft udělal takhle, aby mohli uživatelé vyčůraně "vyrobit" licenci na dva OS?Funguje to tak, že uživatelé Windows 7 SP1 a Windows 8.1 budou mít od 29. července rok na to, aby zdarma přešli na W10. Pokud to stihnou, budou mít platné W10 na libovolně dlouhou dobu. Pokud to nestihnou za ten rok, budou muset za W10 zaplatit.Jak to bude probíhat? Při updatu ze starší verze systému se vygeneruje nové licenční číslo platné pro W10, licence na předcházející systém (W7/8) pochopitelně zaniká; krabicová i OEM verze W7 SP1/W8.1 se bez rozdílu updatem změní na W10 OEM, tudíž tuto licenci Windows 10 bude možno používat až do konce životnosti daného zařízení.A stručně: Ano, dle dosavadních zkušeností se update vyplatí. Pročti si různá fóra, najdeš habaděj článků a screenů.

To Killer007Ty jsi fakt zabiják.. Máš to ošéfované líp než Microsoft.

Prosimtě odkud máš informaci, že se změní všechny licence na OEM ? díky.

Když už jste tak informováni, zajímá mě jak to bude s instalací? Jde o to, zda se mi smaže pouze disk C a nebo se celý harddisk naformátuje a všechny rozdělené jednotky spojí? Ať vím na co se připravit a zda si raději udělat všech rozdělených jednotek zálohu...Předem díky za info

Během včerejška/dneška se na počítačích se systémem W7 objevila automaticky "rezervace bezplatného upgrade na Win10" - takže až se ti toto objeví, tak si to jedním kliknutím zarezervuješ a upgrade na W10 se ti automaticky nabídne ke stažení až bude vydán... triviální jak žebřík

Na Windows 10 prostě musíš přejít a to z jednoho prostého důvodu, Microsoft to chce.Až budeš upgradovat, přečti si MSLT k ugradovanému systému, jistě tam najdeš odpovědi na tvé otázky. Pokud to chceš vědět předem, tak stačí MSLT na libovolné upgrade Windows třeba na osmičky.