» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace

Dobrý den, včera mi přišel složený počítač a k němu 2 CD a windows, mohl by mi někdo napsat, co mám spustit první a jak to vubec nainstalovat ?

Odpovědi na otázku

Nemohl. Postup najdeš na internetu, zadej do vyhledávače "jak nainstalovat Windows". Už to bylo popsáno tisíckrát a nikdo to nebude psát po tisíci první. Pokud to neumíš, měl sis koupit počítač s nainstalovaným Windows.

Jednoduché, půjdeš na Ubuntu.cz ...Ale vážně. Raději sežeň někoho, kdo ví co dělá, ale ne spolužáka, co už instaloval. Obecně platí, že je ideální mít jeden diskový prostor pro systém a programy a druhý pro data. Pokud potřebuješ, můžeš jich mít víc. Rozdělení disku lze udělat v průběhu instalace. Samotná instalace je prakticky next, next, sem tam něco vyplníš a next. To je jak s vařením, dáš hrnec na oheň a vaříš. Ovšem, pokud nevíš co děláš, nebude to nic dobrého.PrasatkoPee

Ty dvě CD jsou zřejmě ovladače základní desky + nějaké jiné.Tebe zajímá instalační CD Windows.Pokud máš W10 tak ty dvě CD pravděpodobně potřebovat nebudeš, více zde: http://www.servispckupka.cz/navody.phpnebo si najdi postup instalace na Youtube.

Obdivuji tu nádhernou prostotu. Snad ji žádný blb odtud ze "zive" neporuší (a že jich tady je). Je to pěkný příklad naivity - ještě že existuje i naivní umění (starý dobrý Hlinomaz by mohl vyprávět).