» Poradna » Programy

Instalace XP a NTB HP+Licence

Ahoj , mam tu starší NTB od HP ( zv5000 ) a potřebuji do toho nainstalovat WinXP , jenže mam problém , CD od OEM key vezme jen když chci aktivaci tak to chce nové číslo a tak bych rád věděl zda někdo neví jaké WinXP to potřebuje

Pomůže někdo prosím

NTB má zespoda štítek s legal OS

Odpovědi na otázku

Moc Ti nerozumím, ale podle toho co vím, tak OEM verze lze instalovat jen do nových počítačů - resp. prodávají se jen nainstalované v nových počítačích.
Pokud jsi koupil starší notebook a nebyl tam OS, tak Ti někde doma najítá OEM verze asi nepomůže a budeš potřebovat plnou, tzv. krabicovou, verzi.

Jinak co vím, tak Win XP bylo snad potřeba nejdřív nainstalovat s dodaným produkt key a pak provést aktivaci na webu, nebo telefonicky, s tím, že systém si "osahal" počítač, podle hardwarové konfigurace vytvořil kód, odeslal ho Microsoftu a ten Ti pak poslal vygenerovaný key, kterým jsi Windows aktivoval. Snad tak nějak by to mělo fungovat.

To vím , už jsem to dělal ale teď to pomně chtělo nové číslo i když tam bylo to ze štítku zespod , a tak jsem chtěl vědět jaká instalace XP by to chtělo

Můj osobní NTB je také HP a když jsem zkoušel OEM DVD ale Vistu tak jsem vše udělal bez problémů , tak jsem chtěl udělat i tento a ono nic :(

Tak to nevím. Neměnil jste hardware, nebo něco nepřidával?

Oba mluvíte nejasně a pletete všechno dohromady. Na notebooku je štítek s číslem a typem OEM?
Pokud ti toto číslo projde při aktivaci, je to v pořádku. Pokud ne, zřejmě se původnímu majiteli povedlo licenci převést na jiný počítač.
Pokud je tam číslo, ale není OEM, tak potřebuješ instalovat z krabicové verze, ale zase je možnost, že už to číslo běhá jinde.

a prosím vás, čo je to licencia na xp?dá sa to jesť?

Nemáte náhodou zapojenou novou TV-kartu? Taky mi to dělalo.

Neviem presne,ako je to pri XP,ale pri Viste je OEM DVD specialne upravene kazdym vyrobcom,zahrnujuce uz aj serial key

vo forme PID.TXT. A toto OEM DVD sa nasledne uz neaktivuje.

Žádná TV ani nic jiného tam není přidáno

A s těma Vista to tam není vždy , muj NTB je HP a můžu použít DVD od Vist OEM a
Projde jak key tak aktivace , a tak nevím ale je možné jak už tu někdo psal že to má někdo na jiném PC , zejtra zkusím instalaci XP ne OEM a když nepomůže tak to vracím.

Díky všem