» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windowsu

Dobrý den mám problém s novým PC tedy jakoby novým kromě rámem a pevného ssd disku obě z předchozího pc.v PC je nová základní deska Asus přímé b250m-a grafická karta GeForce GTX 1050 ti Problém je v tom že při snaze nainstalovat Windows (je jedno jestli win 7 nebo 10 dělání to oba)z cd se oběví chyba že jsou ovladače poškozené nebo neexistují zajímavé je že se cbyba oběvuje pokaždé u jiného procenta tak jsem to zkoušel až se povedl nainstalovat bohužel seprojevovali chyby knihoven a několik modrých smrtí Nevíte čím tento problém může být způsobován? Děkuji předem za odpověď

Odpovědi na otázku

Tipuju poškozený zdroj instalace - zkus nainstalovat z usb, třeba je vadná CD mechanika. Nebo horší varianta vadný pevný disk. Taky se ujisti, že při nastavení instalace vymažeš všechny svazky a instaluješ do nového.

Úplně nejlepší by bylo, kdybys napsal komplet konfiguraci počítače, tj. kompletní seznam komponent.A taky by ses mohl zmínit o tom, jak jsi přesně postupoval s přípravou od A do Z.Instalace z USB /DVD..???Win 7 na platformu Kaby Lake..??? A důvod, když na takovou platformu není ze strany MS podpora..??? Nebo jsi to jen testoval..??? Pokud ses snažil o Win 7 z USB flešky, jsou v té instalačce integrované ovladače USB3..???Win 10 tam tam musí jít jak po másle.. Jen zapotřebí mít správně připravenou flešku nebo správně vypálené DVD + funkční mechaniku + správně nastavený Bios -> viz příprava instalačky na flešku - schéma MBR / GPT - to samé v Biosu..

procesor : intel core i5-6600 cpu 3,30GHz s novou architekturou Skylake 64bit, socket LGA 1151deska : asus prime b250m-aram : 2x8gb ddr4 grafická karta : geforce gtx 1050 ti 4gbssd disk 120gb hdd disk 2 tbdvd mechanika tsstcorp cddvdw sh-224bbzajmalo by me proc píše systém že mám starší bios https://ctrlv.cz/WLLq příšly mi komponenty složil jsem to nic jsem nenastavoval nebo upravoval a začal jsem s instalací windowsu 7 z instalačního cd a při indtalaci mi naskočila chyba 0x80070570 zvláštní bylo když jsem dal znovu instalovat windows tak chyba se oběvila v jiném procentu než předtím (myslel jsem že to je starým cd mám ho už přez 2 roky) tak jsem to zkusil několikrát instalovat a chytl se a proběhla instalace po načtení plochy jsem začal instalovat ovladače grafiky a desky a už u některých programu se oběvila chyba s knihovnou .dll po snaze nainstalovat další programy se oběvovali hlášení o dalších chyb knihoven .dll a začala se oběvovat modrá smrt a taky to bylo pokaždé jiný druh chyby domíval jsem se že to muže být diskem nebo ramkama tak jsem nechal projít disk a ramky přez windows a ještě jsem je nechal zkontrolovat přež memtest86+ a hd tune také nic nenašly po pár dní se to tak zhoršilo že mi windows nebyl schopen se zapnout tak jsem si od známého pujčil windows 10 a zkusil je nainstalovat taktéž při instalaci se vyskytla chyba a když jsem dal znovu instalovat tak znovu ale na jiném procentu a po pár pokusech se chytla zas jsou problémy s knihovny a oběvují se modré smrti přemýšlel jsem zda nemám zkusit přeinstalovat windows ale zkusit to s jen jednou ramkou zda to pomůže

a ještě něco o tom že bych měl něco upravit v biosu jsem ještě neslyšel pokud vite někde o nějakém návodu jak by měl být upravenej bios tak bych byl velmi vděčný kdyby jste odkaz dal sem a nejspíš si dám na pc windows 10 pokud je vhodnější než win 7

Martine,domluvíme se zítra. Mám rovněž CPU Skylake a jedu na Win 7. Ovšem ty máš CPU Skylake a desku spíše vhodnou pro Kaby Lake -> B250 Na tu tvoji platformu Skylake můžeš nainstalovat i Win 7 naprosto bez problémů.. Jestli chceš, můžeme se zítra spojit přes Skype.. Vysvětlím vše rychle a bude to lepší, než tady psát elaboráty.. Pře Skype se vidět nemusíme a já ani nechci prozrazovat svoji líbeznou tvář.. Můžeme použít hovor bez videa.. Napiš mi sem e-mail, domluvíme se..

rád bych si nechal poradit přez pc ale boužel kvůli práci nejsem doma a je těžké odkadnout kdy budu doma takže by bylo nejspíš lepší kdyby jsi řešení dokázal napsat sem

a email mám kraton95@seznam.cz

Nechce se mi psát žádný elaborát s detailním postupem pro instalaci Win 7 a k tomu nastavení v Biosu pro platformu Skylake.. Navíc k té tvojí desce jsou drivery pro Win 7 a jedna taková maličkost ohledně instalace ovladače chipsetu(instaluje se jako 1. v pořadí) - k tomu je zapotřebí instalovat dva ovladače a extra jednu aktualizaci KB - ostatně, je uvedena v souboru ke stažení: tedy ovladač Intel Chipset a ME+ Sata ovladač - ten vyžaduje nainstalovaný NET. Framework - lze rovnou instalovat po zdárné instalaci systému po nainstalování Chipsetu offline NET. Framework 4.6.1. Sata ovladač instaluju hned po Chipsetu, ostatní pořadí ovladačů není důležité.. audio, lan, grafika, usb *Všechny ovladače instaluju bez připojení k netu. Poté připojím k netu, aktivuju systém online a následně -> Windows UpdateJinak do instalačky je nutno integrovat ovladač USB3 - buď tedy z webu té tvojí desky použít EZ Installer - je obsažen v sekci ovladače-> Utilities.. nebo jednoduše utilitkou od Intelu:https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-... EZ Installer - vyžaduje připojit originál DVD Win 7 a zároveň flešku na kterou přijde instalační Win 7 + USB3 - k tomu postačí ISO Win 7 připojené ve virtuální mechanice Intel utilitka - Rufusem připravit na flešku ISO Win 7 a poté jednoduše pomocí té Intel utilitky integrovat do instalační flešky USB3 - jednoduchý jak facka.. A když už budeš mít takto připravenou flešku s USB3, lze z těch souborů vytvořit ISO a uložit třeba na externí disk pro příští potřebu.. Co se týče Biosu:Lze pro Win 7 nastavit na záložce Boot/CSM jako: UEFI nad LEGACY nebo jen LEGACY a BOOT/ Secure Boot vypnout a nastavit jako systém: Other.. místo UEFI Windows - *Win 7 bych nechal klasicky schéma disku MBR.. GPT je stejně bezvýznamná kravina

takže tímto postupem bych měl být schopen instalovat windows bez toho aby po instalaci na mě skákal amodrá smrt a chyby různých dll knihoven? pokud to dbře chápu

Psal jsem výhradně k instalaci Win 7- tedy stáhnout originál instalačku Win 7, zformátovat flešku FAT32, stáhnout Rufus:https://rufus.akeo.ie/ - spustit Rufus jako správce a zpracovat ISO Win 7 na flešku - poté spustit utilitku Intel utilitku a integrovat USB3 do instalačky - Restart - nabootovat instalačkou - postupovat dle průvodce instalací. Následně odstranit oddíly předešlého systému na disku - > nainstaluje se nový systém. Podrobně snad nemusím psát.. - k tomu všemu bys měl mít stažené ovladače někde na externím disku a postupovat dle správného pořadí instalace ovladačů- jako 1. ChipsetA už se fakticky nechce psát.. jsou to primitivní věci.. Instalace Win 10 je mnohem jednodušší, včetně instalace ovladačů.. Pro Win 10 není třeba do instalačky integrovat ovladače USB3. Většinou všichni volí GPT a UEFI.. je možné použít i MBR/Legacy

* k tomu nástroji Rufus.. Rufus automaticky zvolí aktuální nastavení jako je právě to, kde se zpracovává ISO Win na flešku.. Takže je zapotřebí si uvědomit, co tedy chci(jaké schéma disku)a případně toto nastavení změnit.. a změnit i v nastavení Biosu . Tedy MBR pro Bios a UEFi .. nebo GPT a UEFI..

Jinak co se týče toho Biosu na té tvojí desceviz-> Systémové informace -> Starší verze Biosu..???To mi vůbec není jasný. verzi Biosu máš aktuální.. tedy dle toho, co jsem viděl v těch systémových informacích a na webu tvé desky - poslední verze Biosu.*K Biosu na tvé desce je ke stažení soubor k update bez udání verze Biosu - k datu 22.11.2017 - Je to nějaká oprava, která se spouští ve Windows

Proč bylo kupováno 6600? To vyžadujete windows 7? Stejně tu bud už asi jenom dva roky.Pro win 7 bude asi nutné přidat ovladače pro usb 3.0. Případně instalovat z CD, to by snad mělo jít.Win 7 lze stáhnout tady:https://tb.rg-adguard.net/index.phpWin 10 lze stáhnout tamtéž, ale je lepší si nechat vytvořit instalační flešku tímto programem od Microsoftu. Postupujte dle pokynů:https://go.microsoft.com/fwlink/Dle mého máte poškozenou instalačku, nebo nějaký problém s diskem. Bios bych doporučil aktualizovat na nejnovější verzi. Je tam několik oprav stability systému. Záleží co za verzi je tam nyní.

byl bych radši s tím kdybych tam měl win 7 ale není to nutné stejnak ho microsoft časem přestane podporovat a donutí lidi přejít na další a tak dokola a procesor jsem vzal tento protože byl na stránkách kde jsem desku kupoval jako zboží které se k té desce kupuje jak už nejspíš je zřejmé nejsem žádný počítačový znalec jo kdysi před asi 7 lety kdy jsem si kupoval první pc sám tak jsem se hodně informoval o it technice ale postupem času škola a pak práce vyžadovaly více pozornosti a neměl jsem tolik času se informovat o vývoji

No, pokud vám nevadí windows 10, tak bych zvážil vrácení zboží. Jsem myslel, že ta koupě je právě kvůli win 7, kde to je poslední procesor, kde to funguje. Na nových už to výrazně omezili, takže pro běžného uživatele je to, jako když to nefunguje.Kdyby jste koupil nějakou Z370 desku a k tomu i3 8100 (což je převlečené i5 7500, což je cca to 6600 - berte to +/-)https://www.czc.cz/178262,223205,204096/poro... tak to bude stát stejně, nebo o pár stovek méně, ale získáte výrazně nabušenější desku, nejnovější procesor (výkonem skoro stejný).Nicméně, tak jako tak by vám i na tomto měla win 10 běžet jako z praku a win 7 by také měla běhat, jen přesně nevím jak už to tam bylo s těmi usb. Pokud máte dvd mechaniku, tak instalací z ní se to myslím obešlo. Více asi bude vědět Edysák. Já to moc nestudoval, protože jsem to nikdy nepotřeboval řešit.

Už to tak koupil a nejspíš je už na vrácení zboží do 14ti dní pozdě.. Desky pro CPU Kaby Lake s označením B250 podporuji zpětně i Skylake CPU.

ano na vrácení zboží je boužel už pozdě

To vím, že to podporuje. Jen mě přišlo škoda na tu možnost vrácení neupozornit, kdyby to ještě šlo. Pokud na Win 7 nezáleží, tak nemá cenu mít nějakou mizernou levnou desku a starší Skylake. I dnes je 6600 pořád dobrý CPU, takže výkon bude ok. Integrovanou grafiku stejně nepoužívá, takže škoda jen té desky.Nicméně je divné, že to hází erory. Minimálně Windows 10 by měla naběhnout naprosto bez problémů. Podle mě je to prostě poškozená instalačka (jen odhad), nebo mrtvé ssd, které neudrží data.Odkazy na stažení windowsů jsou nahoře. SSD může otestovat cvičně tím, že to zkusí jen cvičně nainstalovat na HDD. Pokud to na HDD dělat nebude, tak je jasné, že je s ssd něco špatně.

Ano,naprostý souhlas..

Původem těch problémů může být právě ta instalačka:Windows 10 Enterprise - stažená nejspíš z pochybného zdroje

Enterprise v pohodě stáhneš z webu microsoftu, stejně jako home a pro, takže nechápu tu tvou poznámku.

Njn.. Já si prostě rýpnout musím, nedokážu už bez toho žít..