» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windows7

Zdravím,Než vysvětlím svůj problém, chci říct, že na google jsem hledal. Bohužel z toho co jsem našel a vyzkoušel, jsem problém nedokázal vyřešit. Tak zkouším štěstí touto variantou.mám zcela nový počítač, nový SSD disk. V počítači mám procesor: Intel Pentium (skylake) a motherboard: Asus H110M-K. Na počítač se snažím dostat systém Windows 7. Ovšem když se dostanu do rozdělování disku, rozdělím disk a snažím se jít dál, vyskočí chybová hláška ¨Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl¨. Někde jsem se dočetl, že v BIOSU musím mít nastaven Secure Boot na Disabled. Bohužel na tento řádek se nedá zajet, tudíž ho nejde zakázat. Měl někdo takový problém, popřípadě někdo ví, jak ho vyřešit ? Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na otázku

Je možné, že to je zakázané na změnu, protože na biosu je nastavené heslo, stalo se mi něco podobného s jedním starým stolním PC.

Takže myslíte, že zde nainstalovat Windows 7 je nemožné ?

S tou kombináciou sú problémy

1) Máš povolený režim Legacy v nastavení UEFI?2) Máš zakázaný secure boot?

Ano, Legacy je povolené a secure boot už taky zakázaný. Stalé nefunguje.

instalujes z flashky nebo dvd?

Instaluji s flashky

zkus proves instalaci pomoci dvd... na nekterych pocitacich me to taky z flashky neslo, ale pomoci dvd nebyl zadnej problem....

Musíš do instalačky integrovat ovladače pro SSD a USB3.