» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows10

Dobrý den mám problem chtěl jsme si nainstalovat windows 10home vypálil jsem si na DVD windows 10 všechno šlo hladce když mě to přesměroválo na Kam chcete windows nainstalovat? Mám na výběr 4disky chci to nainstalovat na Primární ale nejde to píše mi to systém windows nelze nainstalovat na tento disk vybrány disk ma styl oddílu GPT. Když chci vybrat Jinej disk nejde zadnej pomoc prosím.

Odpovědi na otázku

Zkus to s tímhle programem, kde to budeš mít udělané přímo pro GPT, pak by to mělo jít: http://www.servispckupka.cz/vytvoreni_instalacniho_di...

To jsme udělal pak jsem znovu zapl přes DVD tu instalačku a pořad to neslo tak jsme pak zkusil přes flesku to zapnout a pořad to nejde

Máš blbě nastavený boot v BIOSu. Nastav si to na UEFI Secure Boot (přesný název najdeš v manuálu k desce). Tak to se to hlásí, když máš přepnuto na Legacy kvůli staršímu systému, který UEFI neuměl.A DVD jsi ničil zbytečně. Systém se už více něž 10 let instaluje z USB. Je to rychlejší a vytvoříš si vždy aktuální instalačku.

V biosu to nemůžu najít :(

Píšeš, že jsi to udělal - to jsi za 4 minuty zvládl přečíst návod, "udělat to" a ještě odpovědět?Udělej to doopravdy a nevymýšlej si.

Jojo instaloval se windows a já odpovídal na mobilu co je k nepochopení návod jsem ani nepotřeboval ;)

Vybraný disk nejdřív smaž: F10, diskpart, list disk, select disk x, clean.

Velmi jednoduché.. Volba je na uživateli. Čili jestli chce souborové schéma na disku typu GPT nebo klasické MBR a k tomu příslušné nastavení v Biosu: GPT odpovídá UEFI a MBR odpovídá nastavení LEGACY - obojí lze přenastavit v záložce BOOT..V tvém případě máš tedy disk GPT a Bios nastavený na LEGACY - takže stačí v Biosu přepnout na UEFI. Pokud jde o starší základní desky, které nemají volbu UEFI, pak je to jasné.. lze použít jen disky MBR. Pokud se takovým uživatelům(na starším PC) dostane do ruky disk GPT, lze jej jednoduše překonvertovat pomocí příkazového řádku..

Koukal jsem i do biosu ale nevím kde to mám najít.

Vše najdeš v manuálu k desce. Pokud je to pro tebe nadlidský výkon, svěř instalaci někomu jinému.

V manuálu nevím kde to najdu mužů tě poprosit jestli se podíváš a najdeš mi to ? Manuál: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/GL552VW/0405_...

Otázkou zůstává, jestli vůbec ta tvoje základní deska lze přepínat na UEFI / Legacy..Co je to za stroj..??? Ten disk je nový..??? Je mi divný, že vlastník disku ani neví, jestli je disk GPT nebo MBR.. To samé se týče nevědomosti nastavení Biosu

Mám nootebok Asus ROG GL552-VX rok starý pc

A manuál k němu jsi už vyhodil, protože jako ho správný borec nepotřebuješ, že?

Někde doma zahrabany ale mužů používat internetový http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/GL552VW/0405_...

Manuál jsem už doma nasel

Aha.. takže notebook.. 1 rok starý???Takže je jasné, že jde o 1 disk disk, který je rozdělen na 4 oddíly .. Všechny oddíly můžeš rovnou odstranit.. i bez formátování -> vznikne tak jedno celé nepřidělené místo na disku -> instalátor se poté postará o vše ostatní, co bude potřeba(vytvoření nového zavaděče + oddíl "C", kam přijde systém)Otázkou zůstává, zdali máš ten disk rozdělený z důvodu uložených dat třeba na oddílu "D".. ten bys mohl ponechat tak jak je - tedy bez odstranění -> ten oddíl bys měl poznat dle jeho velikosti(pokud si velikost oddílu alespoň zhruba pamatuješ.. Bios máš zcela jistě UEFI.. takže stačí jen zkontrolovat nastavení.. Nebo případně použít nastavení na default.. a uložit(save and exit)

Nic co mám na pc nepotřebuji a když všechno vymažu kam to pak uložím ? V biosu to nemůžu najít ani v manuálu to nemůžu najít

A ještě když zapnu pc tak mackam esc a zobrazí se mi please select boot device a mám navyber p1: ten můj disk a UEFI a ten můj disk když dam p1 zobrazí se to kde mám problem když dam druhy přesměruje me to k diagnostice pc

Tak teď čtu znovu ten dotaz.. 4 fyzické disky..??? Stolní počítač? Nebo jsou to celkem 4 oddíly na jednom fyzickém disku..??? Jsem z toho jelen.. Hlavně nezapomeň, že pokud se chystáš instalovat OS Win 10, měj připojený jen ten disk, na který přijde operační systém Win 10.. Ostatní disky měj odpojené, připojíš je až když bude instalace systému dokončena..

Mám nootebok odily 4 a manuál jsem už našel

Ano.. to už vím..Na tom disku máš nejspíš i oddíl s tovární zálohou.. takže tohle ti může kapánek zamotat hlavu, jestli jej odstranit nebo ne.. Dle mého názoru tam jen zbytečně zabírá místo. Jak už víme, Win 10 se 2x do roka mění, tedy 2x do roka na novější verzi. Tovární záloha je tedy naprosto zbytečná, protože by při jejím použití uživatele vracela do staré verze.. a navíc obsahuje nepotřebný balast od výrobce notebooku + třeba některé otravné trial verze programů, o které uživatel ani nejeví zájem..

A len tak nahodou,nema ASUS vlastnu recovery aplikaciu? Nemyslim si ze rok stary book si kupoval bez systemu. Ale pokial si uz zlikvidoval disk tak nic ine nezostava a podla tvojich prispevkov si myslim, zeby si mal instalaciu nechat na niekoho kto tomu rozumie.

Už se mi to instaluje všem děkuji za pomoc super stránka na který jsou super lidi diky :) bylo to tím že když jsme mackal esc tak jsme měl na výběr p1: můj disk nebo UEFI: můj disk vybral jsem to druhé presmerovalo mě to k diagnostice disku pak jsem to zkusil znovu s už to běží Dik moc :))