» Poradna » Programy

Instalace Windows

Měl bych dotaz,co se stane,když na zavedený operační systemnainstaluji znovu ten samý system,tak,že vlastně celá nová instalace proběhne znovu až do konce. Mám W 98 SE.Dojde k přepsání toho původního,zabere to nějaké místo a nebo dojde k narušení té předešlé instalace.Musí se to celé naformátovat a zavést znova.Někam se to nacpalo.Poraďte.

Odpovědi na otázku

Ak chces instalovat Win 98 tak myslim ze moze byt max 1na instalcia na disku. Takze ak budes instalovat uplne novu instalaciu tak o ten povodny system cely prides.

NAINSTALUJ LINUX, WIN 98 SUXXXXXXXX

ty vole a co asi tak s tím linuxem bude dělat, když netuší ani co s woknama? Takový rady jsou fakt k nezaplacení.

Mělo by dojít k reinstalaci Win98SE. V určité fázi instalace to nabídne adresář, do kterého se provede instalace, obvykle je to WINDOWS.000, pokud už na disku existuje adresář WINDOWS. Pokud ty nuly i s tečkou na konci smažeš, tak se wokna pouze přeinstalují - nedojde ke ztrátě nastavení ani nainstalovaných aplikací. Stávající DirectX se nahradí verzí 6.1. Velikost by se neměla nijak zvlášť zvednout. Pokud ponecháš nabídnutý adresář, tak se provede nová instalace woken do nabídnutého adresáře, ztratí se nastavení programů (pozor, programy a data tam budou pořád, jen o nich wokna nebudou vědět) a zabere to asi 200MB navíc. Pokud to nenabídne volbu adresáře, pak wokna poznaly předchozí instalaci a provádějí reinstalaci do stávajícího wokenního adresáře.