» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows serveru 2019 ve Virtualboxu - chyba - Guru mediation

Ahoj,potřeboval bych nainstalovat Windows server 2019 přes Virtualbox. Mám stažený správný ISO soubor (https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate... ). jakmile ale zpustím virtuální PC, ukáže se mi že se vyskytla chyba - https://ibb.co/Sx35fD4. Pokud dám ok, stroj tím vypnu. Když dám ignorovat, zobrazí se logo Windows 10 a dále se nic neděje.Co bych měl udělat, abych mohl pokračovat dál?Díky

Odpovědi na otázku

A číst umíš? Co takhle udělat to co ti radí. Tj mrknout se na ten web do sekce community, případně jim tam dát i nějaké ty logy.

Tak si stáhni ten vhd, tam máš už server nejspíš nainstalovaný a pak tedy už nic řešit nemusíš, protože jsi chtěl mít nainstalovaný server.

Ten jsem stahoval, když ho ale otevřu ve Virtualboxu, uvidím stejnou chybu.

Nejsem si 100% jistý, ten VHD jde použít pod VirtualBoxem (VB nepouzivam)..?

Však o spuštění tu řeč nebyla

Davide,mas Windows 10. Proc pouzivas polotucny VirtualBox, kdyz muzes pouzivat plnotucny Hyper-V?MP

Mám to tak v zadání.

kdo doprčic zadává takový kokotiny.. to je nějaká škola ne ? Zastydlej pedagog kterej se znalostma zastavil před 15 lety. Místo aby učili jak používat Vmware a Hyper-v tak prosazujou takovy zhovadilý řešení pro bukvice.

vmware je zadarmo?

Jo škola Jak je psáno výše, mohl bych stáhnout přímo ten soubor VHD, jenže ani ten mi v tom Virtualboxu nejde otevřít. Měl bych ho tam nějak importovat? Takovou možnost tam nevidím.

sprav vo vboxe novu masinu, daj mu aspon 100GB disk (mozes s premenlivou velkostou, v skutocnosti zaberie len kolko treba) aspon 2 jadra, 4-8Gb ramy. Stiahni to iso windowsu, pridaj do virtualnej cdromky, nainstaluj. Ak nemas nejaky shit zakladny PC, tak by to malo ist.

PC mám výkonné, avšak toto opět nejede. Při vytváření nového pc mám vybat VHD?

a co kdyby sis to vyzkoušel ? Nebylo náhodou tohle princip toho zadání ? Máš pocit že učitel chtěl abys každej screen se kterym si nevíš rady postoval někam na fórum aby to za tebe někdo vyřešil ??

Ne, úkoly jsou až po nainstalování serveru. Na ty se neptám. Bez té instalace nebudu moct ani jeden udělat.

Mimochodem když jsem vybral vybral jako verzi OS Windows 2016, nastavení mě pustilo dál až k poslednímu kroku kde se ukázalo že při instalaci se stala chyba.

"... pokud atd. ..." nech beze změny. Až pak vybereš "hotový" obraz disku (to vhd).

mas vybrat iso instalacky windows do virtualnej cdromky aby si mohol spustit instalaciu

To jsem samozřejmě udělal.

"vmware je zadarmo?"no tak VmWare player rozhodně zadarmo je (pro desktop) a pak VmWare ESXi je taky zadarmo (instalace na server).Proč bych to jinak psal ?

a 2) Windows 10 Home edition doesn't support Hyper-V feature, it can only be enabled on Windows 10 Enterprise, Pro, or Education

.. a proto mohou studenti (pokud jejich skola neni neschopna) ziskat po dbu studia od MS zdarma Win 10 EDU a dalsi SW.MP

ty tvojmu synovi dovolis instalovat na domaci pocitac nejaku divnu edu verziu cudzieho softu ked tam mas zakupenu tu svoju?

Pokud poslu syna na takovou skolu, tak ocekavam vydaje za nejake ucebni pomucky. Minimalne vlastni pocitac.

Ja svym studentum DOPORUCUJI nainstalovat si EDU verzi Windows. Je pravda, ze to jsou inteligentni a dospeli lide.Nerozumim reci tveho kmenena nevim, co je to "divna edu verze cudzieho softu"- EDU verze je technicky ENTERPRISE verzi, lisi je jen licencne- naprostou vetsinu komercniho SW NEMUZES vlastnit a neni tedy NIKDY tvuj (mas jen licenci / pravo na jeho pouzivani). Co si tedy predstavujes pod slovem "cudzi", resp. pod jeho opakem?MP

a nieje to o neschopnosti ale o $$$, ty si expert, napis nam sem kolko musi taka skola vyplatit rocne aby take nieco mohla studentom ponuknut...

EDU licence (pro vyuku) Win a Office jsou temer zadarmo.MP

to urcite, a ja som anglicka kralovna.

Viz napr. https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/acade... Ale to sis mohl najit sam. MP

to nieje windows zadarmo, ze nie, webovy ofis je uplne irelevantny a 30€ na ziaka rocne je pri 200 ziakoch 6000€, to ti ziadna skola neda, resp. za to mas 55 student oficov na cely zivot, takze iba dement by kupil to edu.

Asi je na case abys zmenil skolu na nejakou, ktera to svym studentum bez problemu zajisti. MP

roobe,ted jsem volal na prislusne oddeleni nasi univerzity, a je to takto:STUDENTSKE LICENCE OFFICE (tesim E3), WINDOWS ATD. jsou ZCELA ZDARMA. Za nulu. Free. Dokonce mi chteli poslat fakturu od MS, kde je ta nula na extra radce, ale to jsem s diky odmitl, uz takhle jsem je kvuli tobe otravoval dost. MP

a inak ide to, teraz som to doinstalovalhttps://ctrlv.cz/CFZA

O tom že by to vůbec nešlo snad nikdo nepochyboval. Nebo ano?Já si myslím že autor dotazu dělá nějakou blbost. Něco jako že nemá povolenou virtualizaci v biosu. Nebo třeba že má na PC jen 4GB ramky, ale tomu virtuálku přidělil 8GB. Nebo třeba že spouští 32bit verze virtual boxu a snaží se v něm nastartovat 64bit systém. Nebo nějakou podobnou kokotinu. Což by se asi sám dočetl v tom logu, ale lenost vyhrála. Nač by hledal nějaký problém když může hodit screenshot sem a čekat až mu to někdo vyřeší.

o tom, kdo je bukvice, by se dalo polemizovat... nicméně, ne každé windows 10 mají hyper-v - jen enterpise, pro a education.Pokud má home, tak nemá ani hyper-v. takže bych ti doporučoval se trošku sklidnit.

Virtualbox neni hypervizor, ale umi na existujicim hypervizoru parazitovat (lepsi slovo me fakt nenapadlo). MP

Citace z vyse zmineneho odkazu:Oracle VM VirtualBox detects Hyper-V automatically and uses Hyper-V as the virtualization engine for the host system.Tedy netreba zadneho slova vymyslet, stacilo pouzit slovo "pouzije", tak jako se to deje v dokumentaci.

Ja ti samozrejme rozumim, a podle me je to presne parazitovani.Vem si to, ze si koupis drahy komercni antivir, a v napovede se doctes "pokud nas antivir zjisti, ze mate na pocitaci nainstalovany Defender, pouzijeme Defender jako antivirovy engine"MP

to není žádné parazitování tvl ...

Odkaz na tú chybu pošli zadávateľovi úlohy, že čo on na to.

A podival ses vubec co je v tom logu?