» Poradna » Počítačové sítě

Instalace windows přes PXE

Dobrý den, Musím nainstalovat na starší notebook windows. USB boot nepodporuje, mechanika je out a tak jediný rozumný řešení je pomocí sítě. Má starý BIOS, který nelze přepnout z Legacy na UEFI, takže to je další problém, co to zkomplikoval. Zkoušel jsem se Serva (ten jediný načte windows, ale na konci vyžaduje prihlašovací údaje, které jsou zpoplatněné - pokud se nepletu), CCboot (nenačte kromě win7 žádný jiný ISO soubor a Synology NAS server vždy ztroskotá na UEFI ....Budu moc rád, za jakýkoli nápad nebo radu

Odpovědi na otázku

Rada zní:1. To že nemáš UEFI považuj ve tvém případě naopak za výhodu. A velkou...2. Instalace přes síť je nesmysl, to už tak nějak cítíš sám už teď...3. Použít PLOP nemůžeš, nemáš mechaniku.-----------------------------------------------------Na disku vytvoř oddíl Fat32 cca 4GB velký, a na něj nahraj instalačku Windows (pomocí Rufus jako by to byla fleška). Pak z něho nabootuj a instaluj běžným způsobem.Další možností je dát disk do jiného PC, zahájit instalaci a po prvním restartu disk přehodit na ten tvůj počítač a instalaci dokončit.

Říkám si, že když probíhá například síťový start v různých školách nebo firmách, které má desítky PC, tak jinak, než po síti to neprobíhá. Proto bych byl rád za radu tohoto typu, protože DVD mechanika nefunguje a s USB jsou problémy, protože se odpojuje (fyzické problémy mechanickým opotřebením).

To, že USB boot nepodporuje neznamená, že z USB nelze nainstalovat. Dej USB flashku s Windows do toho USB konektoru, který je připojený přímo na SB. V BIOSu v seznamu HDD najdi flashku a dej ji na první bootovací pozici. Měl bys z ní nabootovat.

Nemuzes si nekde do virtualu nainstalovat Windows Server (trial verzi) a WDS + DHCP? To funguje na prvni dobrou a jak tak koukam, casu jsi stravil tolik, ze te 2 hodiny navic nezabijou.Jinak 99% pocitacu nabootuje z USB DVD mechaniky, tedy DVD mechaniky na rekukci USB/(S)ATAMP

Použil jsem externí DVD mechaniku s USB a bez problémů naběhl, takže Vám mockrát děkuji ! Síťový start jsem nechal přes Synology pouze na novější typy zařízení.

Na to se vybodni amatere

no a zkusil si normálně vyndat disk a instalovat windows z disku ??? instalace se dělá přeci nadvakrát u WindowsXP ... nejprve se nakopírujou soubory a pak se instaluje .. tak sem to dělal dřív ...

PXE boot je dobrý již několik let ho používám. jde o to jen nastavení dhcp serveru. osobne mam router 100 až 200 a synology je na 1 až 99 . tím jsem si pokryl dhcp v případě nečinosti jednoho ze zařízení. a pak už stačí jen udělat zavaděč. návod je zde : https://www.synology-wiki.de/index.php/PXE