» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windows nevidi disk

Zdravim, prosim o radu: vytahl jsem stary pc Dell Optiplex 780 (desktop) ktery jsem chtel pouzit na server. Pc je bez systemu tak jsem chtel nainstalovat Win 7 na disk ktery jsem tam dat spustil jsem instalaci ale disk se nezobrazoval v instalaci win 7( v biosu jde videt)tak jsem chtel nainstalovat sata driver ale na dell strankach jsou drivery jenom s priponou .exe tim padem tam nemohu nic nainstalovat kdyz tam nemam windows (v biosu legacy mam) Nevite nekdo co stim ?

Odpovědi na otázku

Príčina je zrejme práve v tom, že pre ten disk tam nemáš driver pre podporu Win 7.Je dosť možné, že by pomohol upgrade biosu, ale tým som si nie celkom istý.

Naozaj si myslíš , že napr. Dell nemá inú prácu a vynakladá peniaze a energiu na výrobu driverov na staré 10 a viac ročné počítače ?

Pokud máš správně nastavený Bios a instalačku pro schéma MBR a Bios(např. nástrojem Rufus), pak proveď tento jednoduchý postup:1. Opětovně nabootuj instalačku Win 7 2. V prvním okně průvodce instalací podrž klávesu Shift + klepni na klávesu F10. Tím vyvoláš příkazový řádek, kam budeš psát tyto příkazy a po každém příkazu klepneš na "Enter":a) Diskpart b) List Disk c) Select disk 0 (... 0 - nula jako číslo disku a tohle číslo by mělo odpovídat připojenému disku, na který chceš nainstalovat Win 7) d) Clean e) Exit f) Exit Takto by měl být disk připraven jako nepřidělené místo na disku a můžeš pokračovat v instalaci Win 7 dle pokynů na obrazovce.. Podej info, jestli to pomohlo..