» Poradna » Programy

Instalace Windows na nový počítač

Dobrý den, objednal jsem si nový počítač, a chtěl bych se vás zeptat jak na něj nainstalovat operační systém. Z toho co jsem si dohledal jsem vyčetl že si budu muset stáhnout ISO na flash disk (+ koupit Windows z aukra) a nějak to nainstalovat, ale problém je že nevím jak. Nemohli by jste mi prosím poradit ?

Odpovědi na otázku

Zajdi s tim do servisu

To je ale minimálně 5kilo, a to nedá.

Koupíš si Windows 10 FPP třeba v alza.cz. Dostaneš k tomu flešku s instalací. Z té si systém nainstaluješ.

A nechceš raději stáhnout iso na hdd nebo sdd?

Windows z aukra? A nechceš si ho radši ukrást sám? Doma tě stejně nikdo kontrolovat nebude. Ty falešné licence z aukra ti dávají jen pocit falešného bezpečí. Drtivá většina jich neplní pravidla pro prodej druhotných licencí. Pokud neumíš nainstalovat OS, pozvi si někoho, kdo to umí, ať tě tím alespoň poprvé provede a vysvětlí ti, co a jak. Pokud chceš samostudium, pěkný návod je zde:http://www.instalace-windows.cz

a pročpak sis PC neobjednal rovnou s Windows?

Asi byl bez Win o par stovek levnejsi

takže radši "ušetříš" tím, že dáš ty prachy nějakému zloději na Aukru za nelegální systém a pak dumáš nad tím, jak se to vlastně instaluje? To sis teda hodně pomohl....

A?

A co jako? Jako žes vůbec neušetřil, protože dost pravděpodobně to z Aukra bude nelegální systém a ty strávíš čas řešením jeho instalace místo toho aby ses obtěžoval si tohle zjistit před koupí PC a následně koupil PC rovnou s Windows, které ti pojedou hned po spuštění.

Ale ja prece nejsem zakladatel

to se ale s ohledem na zde bohužel dost častou "nickovou inkontinenci" (nechopnost udržet nick) špatně pozná.

Ale inteligenčně nesmělý jsi stejně jako on.

mamenko moja Sedembolestná, Já bych inštalovala tie Windowsy, až bych rodila.

Je naprosto evidentní,že ty to nedáš.Pokud se do toho pustíš s těmito znalostmi,tak hodně štěstí.

Jsi zelenáš a navíc se zjevně nechystáš navýšit obrat Microsoftu, takže doporučuji to přenechat povolanějším "pirátům".

V okruhu 200 m tvého bydliště nalezneš jistě minimálně 3. Pokud tedy nebydlíš na samotě u lesa.

Pokud to chcete kupovat z Aukra, radši si zajděte na Uložto a to ISO si prostě stáhněte. Najděte si tam sedmičky, udělejte flashku, tu strčte do počítače, najeďte do biosu, dejte ji na první místo v "boot", ostatní můžete dát na "disabled", pokud tam ještě něco je a pak se vám z flashky bootnou Windowsy.Verzi si vyberte podle sebe, ale já bych tam dal Sedmičky, protože ty ještě alespoň trochu poslouchají uživatele a nejsou takový šmírák, jako jejich bratříček.

Druhou možností je dát tam místo Windows Linux, ale pokud jsi se již rozhodl pro windows, tak po jeho nainstalování (pokud se ti to povede ), bude v poradně další dotaz(kde seženu ovladače?).