» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows, bootovaní z dvd

Dobrý den,mám na notebooku (hp probook 4330s) nový disk a nechal jsem si od HP poslat instalační disk windows 7 (home premium, x64). Po zapnutí chci bootovat z dvd - zvolím F9 - boot device options a vyberu Notebook upgrade bay (přímo možnost cd/dvd tam není a někde jsem našel, že tohle je ono..). Po chvilce tmy se objeví nápis NTLDR is missing což chápu tak, že bootování z dvd nevyšlo a počítač bootuje z prázdného disku.V Bios setup (F10) jsem se taky pokoušel nastavit pořadí bootovaní (legacy boot order) ale výsledek je stejný.Napadlo mě, že problém by mohl být v mechanice a dalo by se to spravit tím, že bych obraz toho dvd dal na USB a zkusil nabootovat z toho..Uvažuju správně a dá se pro bootování použít i externí disk? Jestli je řešení jiné tak budu vděčný za každou radu, díky :)

Odpovědi na otázku

jo to taky zkus to nabootovat z Flash disku měl sem stejný problém ale nepříšel jsem na to

F12 = boot menu

Tak jsem se o kousek posunul ale mám druhý problém.. Vytvořil jsem obraz dvd a udělal si bootovací USB.Načtu USB, zvolím jazyk, kliknu na spustit instalaci ale zjistím že "Nebyly nalezeny žádné ovladače zařízení. Ujistěte se, že instalační médium obsahuje správné ovladače, a klikněte na tlačítko OK."Tady už jsem bohužel v koncích

No a když na no OK klikneš?

Tak to vypadá, že problém byl mezi počítačem a židlí.. kdyby to někoho zajímalo tak stačilo vytvořit bootovací usb znovu a už to šlo. Díky a mějte se :)