» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windows 7

Zdravím,dnes jsem narazil na problém a rád bych poprosil někoho zkušenějšího o pomoc.Na PC, kterém byl nainstalován Windows 8.1 jsem se pokusil nainstalovat Windows 7, který jsem koupil tzv. z druhé ruky přes vyhodny-software.cz. Samozřejmě dorazilo DVD určené pro DELL PC, ale v tom bych primárně neviděl problém. Instalace probíhala následovně:1. Instalaci jsem začal standardním způsobem tak, že jsem nabootoval PC z CD/DVD mechaniky. 2. Kopírování souborů proběhlo v pořádku, ale PC zamrzl na stavu "Starting Windows". 3. Počítač jsem vypnul a akci jsem opakoval, ale se stejným výsledkem, proto jsem spustil normálně Windows 8.1 a zkusil jsem spustit instalaci přímo z prostředí Windows. 4. Zde jsem nevybral možnost "Upgrade", ale "Vlastní". Jako oddíl jsem vybral ten, kde bylo fyzicky nejvíce místa. 5. Zobrazila se hláška o jiném typu a teď už si nevzpomínám, o co se přesně jednalo. 6. Rozeběhlo se kopírování a rozbalování souborů. Proběhl zápis do registrů, ale opět jsem skončil na "Starting Windows".Zkusil jsem trochu pogooglit a našel jsem různé rady a to od rad, abych odpojil zbytečná zařízení z USB, změnil nastavení v BIOS z AHCI na IDE, ale také rady typu, že problém spočívá v tom, že Windows 8 používá na jiné nastavení u oddílů disku.Nyní mám v plánu stáhnout "plnohodný" instalační soubor Windows 7, ale nejsem si úplně jistý, zda to povede k řešení. Byl bych vděčný za každou radu, protože nyní nemám žádný Windows, tudíž musím spoléhat na instalaci. Úplně nejdraději bych celý disk zformátoval a začal na čisto.Díky moc za každou radu, či tipDavid

Odpovědi na otázku

Vše potřebné k instalaci win je zde:http://www.instalace-windows.cz/2x přečíst, pochopit + pro jistotu vytisknout a hurá do toho.

Díky moc za reakci a odkaz.Principiálně ale nemám problém se samotnou instalaci, ale s tím, že mi nechce nabootovat systém z instalačního DVD, respektive nabootuje, nakopíruje soubory, upraví registry a zamrzne.David

1) Pokud na tom oddílu kam chceš instalovat máš nějaká důležitá data, tak si stáhni nějakej live linux a pomocí něj to zazálohuj2) Proveď čistou instalaci - tedy až se tě instalátor zeptá, tak dej "vlastní", přímo při instalaci naformátuj ten oddíl kam chceš instalovat a nainstaluj... Rozhodně bych neinstaloval na IDE, zpátky na AHCI to už nepřepneš (při bootu budeš končit na BSOD) a IDE může (zejména v kombinaci s SSD) dost výrazně omezovat výkon...

Díky za reakci.Ad 1) Počítač byl nový, takže žádná data zálohovat nepotřebuju, proto jsem se do toho pustil s vervou a s myšlenkou rovnou na formát diskuAd 2) Z popisu jsem došel až k "vlastní", systém nakopíroval soubory, upravil registry, ale jakmile by se měla rozjet instalace, tak zamrzl na okně "Starting Windows", tudíž jsem se k formátování ani nedostal. Situace je teď tedy taková, že nemám ani původní systém a ani nový. Jako bonus ani nespustím instalaci.DíkyDavid

To je nějak pozdě...Hned po tom, co zvolíš instalaci, tak se tě to ptá, kam chceš instalovat, ne? Tak v tomhle dialogu se dělá formát, rozdělení na více oddílů a pod... Vpravo dole pod oknem s výběrem disku je něco jako upravit, vlastní a pod...

To tam právě nebylo. Nevím, jestli je to tím, že jsem instalaci spouštěl z prostředí Win 8.1, ale byly tam jen dvě nabídky a to nic neřešící.

Ale je to tam, viz ten návod. Konkrétně zde:http://event.msi.com/2013/win8-1/Czech/_ui/img...

Pokud to budu brát tak, že bych se na tuto obrazovku dostal přes boot z DVD, tak na ní se už ani nedostanu, protože systém zamrzne. Právě proto jsem instalaci spouštěl přes "autorun" přímo z Win, kde ta nabídka opravdu nebyla, a proto jsem instaloval na dostupné oddíly.David

Kde přesně se to sekne? Jaká je poslední funkční obrazovka?

Poslední obrazovka byla úprava/kopírování do registrů. Pak už se objevuje jen "Starting Windows" a nic dál. Nechal jsem PC i přes noc zapnuté, ale beze změny.Teď jsem si všimnul komentáře níže o UEFI + SECURE BOOT, což si teď uvědomuju, že jsem také viděl v některých komentářích na jiných fórech.

To je ale až za formátováním, o kterém tu tvrdíš, že se k němu nemůžeš dostat! Formát je hned za výběrem "upgrade/vlastní)".

Tedy pokud vybereš "vlastní".

Pohledej (na googlu) nebo v poradně UEFI + SECURE boot. Jinak to nenainstaluješ.