» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows 7 z usb flash disku

přez bootable usb jsem z iso obrazu vytvořil usb bootovaci disk s w7 a když dám spustit instalaci napíše mi to : a requied cd/dvd driver device is missing. If you have a driver floppy disk, cd, dvd or usb flash drive, please insert now.co dělám špatně? zkoušel jsem i windows 7 usb dvd download tool

Odpovědi na otázku

na tom pc ještě windowsy nebyli .. dodatek

1. aký HW?2. skús rufus, alebo A-Bootable-USB, Universal-USB-Installer-1.9, popr. Windows7-USB-DVD-toolCD ovládač by nemal byť vyžadovaný.

A-Bootable-USB, USB-DVD-tool jsem zkoušel, pokaždé stejný výsledek, nemůže to být tím že flash disk neni vhodný na bootovaní?

základovka gigabyte z170 d3hgrafika gigabyte gtx970 4gbramky hyperx fury 8gb 2xhdd 1tb seagate desktop sataintel core i5 6500240gb ssd kingstonfractal design black 600w

Skylake neumí instalovat windows 7 z flešky. Musíte z cd, nebo flešku doplnit o příslušné ovladače. Problém je ten, že nebude fungovat ani myš ani klávesnice, pokud není připojena přes PS/2 port. http://www.cnews.cz/budete-chtit-procesor-sky...

Probůh, co to tu všichni plácáte o nějakých driverech a podobně. Pravda je taková, že počítač nebootoval z flashky, ani z ničeho jiného - nenašel nic, z čeho by mohl nabootovat. Příčin může být několik:- deska nemusí umět bootovat z USB (i takové některé celkem moderní desky existují)- v BIOSu není nastavena podpora bootování z USB- není správně nastaveno pořadí bootování- špatně připravená flashka, která např. nemá svůj oddíl nastaven jako aktivní, nebo nemá bootovací mbr.

v biosu jsem nastavil usb jako prvni na čtení a v biosu bylo nastaveno (už nevím jak se to jmenuje něco legacy) na enabled. desku jsem napsal, tato deska neumí bootovat z usb? jinak jak nastavit tu flashku? A bootable usb si ji nastavilo samo- spíš nemá bootovaci mbr a to muze být celá příčina???

Bootuješ do UEFI a na USB flashce nemáš dodělanou podporu pro UEFI boot - chybí Ti tam UEFI bootloader.https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... bod 8.

.. a ještě i bod 7.

ok zkusím a ještě dotaz, flash má být ve fat32 tuším a né ntfs?

Pro UEFI boot MUSÍ být FAT32!!!NTFS Ti do UEFI nebude bootovat.A ještě jedna podmínka pro UEFI boot, musíš instalovat 64 bitovou verzi.

díky moc

Teď ale koukám, že je to Skylike bez nativní podpory USB2.0. Tam musíš ještě přidat ovladače pro USB3.0https://www.youtube.com/watch

Nejde o USB x.y, ale o protokol xHCI

Ide o xHCI, ktoré Win 7 nepodporuje.

Prečo do Skylake dávaš W7?

Přesně tak. Bude mít pravděpodobně pomalejší USB (kvůli UASP), má tam drahou grafiku a W7 neumí DX12 apod.

ve předu mám modré 3.0 a vzadu jsou tuším ještě starší 2.0a ze sedmiček chci přejít na desítky

Urob čistú inštaláciu W10

USB2.0 tam sice jsou, ale bez nativní podpory EHCI, takže si do instalačky budeš muset ještě přidat drivery pro USB3.0, viz. můj odkaz výše.

přední 3.0 mi načetlo tu flashku 2.0 ale...

kamarád říka jasně - špatně nastavený bios

No dúfam, že nájdeš USB 3.0 klávesnicu a myš :D lebo budeš musieť pripájať na PS/2 :D

myš i klavesnice fungovali v poho

Uvidíš po inštalácií systému

Dokud do instalačky nepřidáš podporu protokolu XHCI (USB3.0), tak Ti instalace nepojede. S tím nic jiného neuděláš.

mě ta instalačka najede, skončím u prvního bodu, nenaleznu disky na které bych nainstaloval windowsjiž stahuji w10

Ano, instalace se spustí, ale nebude pokračovat dokud nebudeš mít v instalačním mediu naimplementovanou podporu pro XHCI protokol. Chápeš???

Podobny problem riesim ja. Univerzalna rada, co funguje vo vacsine pripadov (u mna nie) je po hlaske kliknut na zrusit, vratit sa o obrazovku naspat, vybrat flash disk, vlozit do ineho usb portu a zopakovat akciu.