» Poradna » Programy

Instalace Windows 7 na Virtual Machine

Dobry den,

jako student mám zdarma k dispozici licenci na instalaci Windows 7 Pro. Chtěl bych vyzkoušet, jak nová Windows fungují, zároveň ale momentálně nechci přeinstalovávat svůj současný systém.

Napadlo mě, že bych si mohl Win 7 nainstalovat "jako virtuální stroj". Bohužel se v této oblasti nevyznám.

Existuje software typu Virtual machine, který bych si mohl legálně nainstalovat (nejlépe bez časového omezení) a "do něj" pak nainstalovat Windows? Případně bych si v tomto stroji pak zprovoznil ještě instalaci linuxu.

Děkuju Dušan

Odpovědi na otázku

google poradí.... Zkus: "virtualizační software"..