» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace windows 10 z HDD na SSD

Čau lidi,koupil jsem novej noťas s hdd je zde windows a přidal jsem tam ssd do M.2Win byl je na HDD, ale chcu ho dát na SSDJde o notebook DellBohužel win jsem nepoužíval asi 10let takže fakt nevím co a jak.Dík za pomoc

Odpovědi na otázku

tu sa to volá: Vyhledávání v poradně!!!a google tiež nie je na zahodenie.srry ale jedno a to isté každý deň je trápne

Jistě

U SSD je na papírku odkaz na stažení programu od Acronis, který nainstaluješ. Pomocí něho překopíruješ obsah HDD na SSD.

Popř. můžeš z Acronisu stáhnout .iso a nemusíš nic instalovat. Jen to hodíš na flešku, boot a klonuješ.

to je o velko hoffne cely acronics...

Pořiď si jiné ruce. Já ho použil naposledy v úterý právě kvůli tomuhle. Možná též doplň obsah prostoru za očima.

DELL Inc. je americká nadnárodná počítačová spoločnosť, ktorá sídli v Round Rocku v Texase. Neni to typ notebooku, tych Dell vyraba naozej hodne.Napisat "Jde o notebook Dell", je ako jde o auto Skoda.Ani tam rady pre Skoda CITIGO neplatia pre Skoda KODIAQ."Bohužel win jsem nepoužíval asi 10let takže fakt nevím co a jak."Za "10let" tych verzii Windows bolo viac, o aku Ti ide?------------------------------------------------------V dotaze malo byt napisane:1. presny typ notebooku2. presny typ M.2 SSD3. verziu Windows

Ok taky fakt 😂1. Je to Dell Inspiron 75672. WD Black PCIE SSD 256GB3. Jde o windows 10Je jíž na Hdd a ten je typ C a ssd je typ svazku DNevím jak to dostat na to ssd bohužel pokaždé při instalaci win jde instalace na to Hdd a nemám možnost výběru na kterej to chcu svazek

Nic instalovat nemusíš, jednoduše starý disk naklonuj na nový. Ale to už ti bylo řečeno, dávno už jsi to mohl mít hotové...

Jak někde seženu key bez toho ze bych musel koupit za 50€ tak to bude super. Jinak u ssd zadnej odkaz nebyl

Kdybys četl příspěvky: viz 17. 11. 2017 11:03ISO ti stačí

Tak ještě rychlá otázka co udělat s flash diskem kterej je 128gb a notas ho naformátuje na 200mb a při výběru formátování nejde vybrat více jak 200mb, jedna se o Kingston DTSE9 G2 USB3

diskpart, select disk ?, clean, convert mbr, create partition, format

Možná to vyřeší přímo Rufus nebo čím to ISO hodíš na fleš.

Tak nějak flash disk jemuž ok udělal jsem iso dal přes rufus DNS flašku, nastaveném BIOS atd a tedy se jsem dal bootovani z flash disku a pak tedy nacetlo aconis kde je obnovení dal jsem obnovu, a chce to snést soubor, ale bohužel to zadnej nebere. Hledam na netu návod a bohužel nějak nic už mě jebe 😂

Ale ty nepotřebuješ obnovovat. Acronis umí:ZálohovatObnovovat ze zálohyKlonovat z disku na disk--------------------------------Takže zvolíš klonování. Pak zdrojový disk, cílový disk a start.

Ale abych mohl klonování tak bych acronis musel koupit za asi litr

Ale nemusel - existuje i brandovaná zdarma verze.Nebo použij Aomei standard - ten je zdarma úplně:https://www.aomeitech.com/download.htmlnávod:https://www.backup-utility.com/help/disk-clone.html

Všem moc dík za pomoc a s programem Aomei to bylo hned

Na webe sa pise:"The Black PCIe also comes with WD’s SSD Dashboard enabling users to monitor the health of the drive and Acronis True Image that allows drives to be easily cloned."

Můžeš udělat zálohu HDD na externí disk a obnovu na SSD ... jen je dobré mít HDD ne větší, než SSD (dá se to před zálohováním zmenšit - zmenšit oddíl, pokud není plný).

Pro Seagate i WD existuje také OEM verze ATI Backupu (ke stažení na jejich webu).