» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Windows 10 na disk D

Ahojte, potřeboval by jsem poradit.Koupil jsem Umax 14WA PRO - základní interní paměť 32 G - disk C. Windows byl automaticky nainstalován.Dokoupil jsem dodatečnou paměť 120GB … inicializoval jsem - funguje.Podle rady na microsoftu jsem stáhl program Media Creation Tool a na USB nahrál Windows 10 - instalačku. Když ho přeinstalovávám, bohužel mi nikde nezobrazí výběr, na který disk chci instalovat a automaticky se nainstaluje na C.Poradíte mi někdo prosím?

Odpovědi na otázku

Dostal jste se na tuhle tabulku?https://www.cistepc.cz/wp-content/uploads/2015/1... Nebo jak to instalujete? Přes ní jste musel projít.

Sel jsem podle toho a nic mi to nenabizi.

Ani to po mne nechtelo produktovy klic.

Je pravda, ze jsem spoustel instalaci pres windows, poklikl jsem na soubor setup.exe na usb klici.Nesel jsem pres bios.

Při instalaci z usb přes bios nemusíte. Je jasné že pokud spustíte instalaci ze spuštěného systému tak se bude instalovat na právě aktivní disk.Jakou volbu jste provedl při dotazu jak si přejete instalovat systém?1) Upgrade2) Něco jinéhopokud možno zvolte druhou možnost...nebo jednoduše nabootujte z USB

A to nabootovani se dela jak, prosim?

Nejjednodušší je při spuštěném systému kliknout na Ikonu windows (start) -> tlačítko napájení (jako když chceš počítač vypnout) -> stisknout klávesu levý shift a myší kliknout na možnost restartovat. Zobrazí se obrazovka s několika volbami -> vyberte tu "Použít zařízení" počítač se restartuje a bude na výběr z jakého média chcete bootovat.

Pokud by někdo zkoušel instalaci na magnetický disk D, pro trvalý provoz to nedoporučuji. Magnetické disky dosahují v testech výrazně vyšších rychlostí čtení/zápis vždy na začátku, než po obvodu disku. Kdo má disk rozdělený na C a D, snadno si změří, že C - začátek - bývá o dost rychlejší. Ze stejného důvodu je také lepší disk zformátovat (smazat) před novou instalací systému, aby úplně na začátku nezabírala místo složka windows.old a své věci si manuálně zálohujte na část D nebo na externí...