Instalace Windows 10 bez CD mechaniky

Dobrý den,nejsem zkušený v PC a chci se zeptat, jestli se dá nějak nainstalovat Windows 10 do nově sestaveného PC bez CD mechaniky, jelikož ji tam nemám.

Odpovědi na otázku

Dá.

Ano, už minimálně od Windows Vista se to dělá zcela běžně pomocí USB flashky. Je to i rychlejší.Zde máš nástroj od Microsoftu, který ti W10 stáhne a instalační flashku vyrobí (pozor, nejdříve ji smaže, takže použij nějakou bez důležitých dat):https://go.microsoft.com/fwlink/Jen licenci musíš mít vlastní (ale stačí i klíč k W7 ze starého PC).

Vezme to i licenci z Windows 7 Starter? Jedna se mi tady zrovna válí. ☺

Starter šel upgradovat na W10 Home. Ale zda jde použít rovnou klíč k aktivaci netuším. Nikdy jsem to nezkoušel. A jelikož je to dost specifická licence, trošku o tom pochybuji. Ale pokud to zkusíš, napiš sem výsledek.

A jde to i bez flashky. A to minimálně dvěma způsoby. Přičemž je to mnohem rychlejší než z instalovat flashky.Ten první způsob jen nahodit instalačku na disk a nabootovat instalačku z disku - velmi rychlé. A ten druhej je přímo aplikovat obraz systému z install.wim/install.esd na disk - brutálně rychlé.

Ale ten prvy sposob vyzaduje pripravit cast disku ako boot flash-ku, nie? A ten druhy zasa vyzaduje prikazovy riadok, odkial ho tam dostanes, ked mas nove pc s cistym diskom? Musis pouzit nieco, co ti minimalne nabootuje a umozni pracu s prikazovym riadkom. Cize pre prvy pripad je nutny iny komp, pre druhy, klucik s dosom, instalackou winu /min W8 ak chces rozbalit wim/. Ci sa mylim?

Dyť druhej pc bude potřebovat tak jak tak, nebo jak myslíš, že si stáhne instalačku win 10? A když bude na tom druhým pc, tak rovnou může provést to co píšu.

Tak to ano, len to znelo, akoby si to tazatel mal pripravit na kolene Co ak nema druhe pc? Inak jemu je fakt jednoduchsie stiahnut creation tools

Ale on na tom pc nic nemá a pokud tam nic nemá, tak i ten tvůj creation tool někde musí stáhnout a tam, kde jej bude stahovat, normálně může udělat i to, co píšu já, co na tom furt nechápeš?

"nejsem zkušený v PC a chci se zeptat..."Opravdu si myslíš, že pro něj tebou popsané možnosti jsou stejně jednoduché, jako kliknout na odkaz, stáhnout MCT, kliknout párkrát na "next" a pak už jen spustit na novém PC instalaci?Tvé postupy jsou samozřejmě možné a mají své výhody, ale jednoduchost pro začátečníka k nim nepatří.

"jestli se dá" tazatel se ptal jestli se dá, tedy ano/ne, proč mu tu tedy píše i návod jak?

Protože "dá" mi přišlo moc krátké

A já zas myslím, že i nezkušený uživatel by mohl zvládnout to co jsem psal, návodů je na to dost a připojení disku k jinému pc, spuštění cmd, ctrl+c a ctrl+v, entrovat a dělat podobné triviální věci mi moc těžké nepřijde. 🙂

Tobě možná ne, ale spoustě lidí po spatření cmd okna naskakují pupínky. Neukazuje to hezké obrázky, nedá se na to moc klikat, vyžaduje to alespoň nějaké znalosti a není to v češtině Ale to už je na něm, co si vybere. Třeba si nakonec raději koupí hotové PC s nainstalovaným systémem.

chtěl bych vidět W10 na CD

prosimcaby jsem mela windows 10 protoze nemuzu hrat hry