» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win7 USB

Zdravím, nedaří se mi rozběhnout instalaci WIN7 z USBFlash disk připravím skrz W media Tool. Vzdycky to šlo, akorát teď to nechce nic najít.. píše to "Reboot and select proper boot device" - mámDále " or insert boot media in selected boot device.."Desku jsem prenastavoval kvůli m.2 ale M.2 už nemám a desku jsem resetoval vytažením baterie. Deska : gigabyte 970 gaming AM3+

Odpovědi na otázku

Jen se zeptám a to zda jsi pak nastavil bios. Datum a čas i boot s kterého chceš instalovat.

Zapni PC, mačkej klávesu F12, vyber flešku.

Skus UUI - jako distribution zvol - Windows 7 installer - format USB 32-bithttps://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-e...

Zkusil jsem hodilo mi to stejnou větu + No windows detected" nebo tak něco, prostě ho to nenajde.

Instaluju to běžným způsobem, udělám si botovací flash disk, nastavím boot z usb (klidně i přes F12) ale chová se to jako by tam žádný win nebyl. Desítky jdou vpohodě.. akorát jsem si všiml, že při výběru boot je tam ta flashka 2xjedna s normálním názvem a další má před názvem "(UEFI)" jde nainstalovat pouze tato.. Dříve jsem vždy instaloval win7 a pak upgrade na 10.. teď to nejde.. nevím proč.

Je možné, že máš nastavený UEFI/BIOS na UEFI a máš GPT disk a na ten ti win7 nenainštaluje. Win7 UEFI nepozná. Najskôr musíš UEFI nastaviť na Legacy a disk prekonvertovať na msdos (MBR).

Stiahni W7 all in 1 7/2017, alebo novšiu z 1/2018. Majú podporu aj pre UEFI. Nahoď ju na USB cez Rufus, reštartuj, stlač klávesu na vyvolanie voľby boot media (u mňa F10, u iného F8...) a inštaluj

Ja bys om UEFI nastavil na legacy a vypol secure boot ak neplánuješ prechod na W10 (aj keď aj v ňom by to malo fungovať s týmto nastavením), alebo neplánuješ disk nad 2 TB z ktorého by si chcel bootovať

Právě že plánuju přechod.. mám origo 7 + přechod na 10 je zdarma.. Takhle jsem to v minulosti dělal min. 5x

Ak dobre viem, GPT nesystémový disk sa dá načítať asi aj pod Win XP a tie pod UEFI nefungujú, takže je to na Tebe, či sa potrápiš vo W7 s UEFI, alebo si to zjednodušíš s legacy režimom

Oddíl a typ cílového systému MBR nebo GPT?

Ak dávaš OS na disk menší ako 2 TB, tak MBR

Díky

Stáhl jsem poslední verzi a podařilo se, Děkuji! :)

Túto https://www.uloz.to/!ITU1Ws4PMht3/windows-7-sp2-x32-x64-cervenec-2017-usb3-cz-sk-iso, alebo https://www.ulozto.cz/!8MrpeGHFP60D/w7-sp2-64bit-leden-2018-uefi-nwme-cz-sk-iso-iso alebo https://www.ulozto.cz/!466wqY6WShG2/w7-sp2-32-64bit-leden-2018-usb3-cz-sk-iso ?

Ze stránky cztrackeru, jsem vyhledal nejnovější verzi, čistou ze stránek Microsoft, poté aktivoval svým origo klíčem.