» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win10 z flešky (v biosu není možnost bootovat z usb)

Zdravím chtěl bych nainstalovat win10 z flashky, ale nevím proč mi to nejde, mám prázdný nový disk a když pustím notebook s flashkou tak mi to napíše že něco jakože disk je prázdný... když du do biosu abych změnil nastavení že chci instalovat z flešky tak mi to dá na výběr jen PCIe cardreader, Bigfood boot Agent, Disk a SCSI DISK 1.00... Nevíte co s tím? Ta fleška stoprocentně funguje a už sem s ní windows instaloval...

Odpovědi na otázku

Dobrý den,připravil jste instalační flash disk správným způsobem? Ověřte si to pro jistotu na jiném počítači.Pokud vám zcela v Biosu chybí možnost bootovat z flash disku (což mi přijde velmi nepravděpodobné v dnešní době), můžete zkusit připravit si jiné bootovací médium s PLoP Boot Managerem a z něj poté nabootujete váš flash disk. Dříve v dobách počítačů s optickými mechanikami byl tento nástroj součástí sady Ultimate Boot CD, pokud váš stroj disponuje optickou mechanikou, můžete zkusit vypálit, nabootovat a použít PLoP Boot Manager v něm.

Asi bys měl napsat ten NB ...