» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win10 na SSD m.2

Ahoj, dnes jsem si koupil k desce Gigabyte 970 gaming am3+ SSdčko m.2, zapojil jsem.Instalaci provádím přes usb, v nabídce disku SSD vidím, ale nelze na něho win10 nainstalovat, odkazuje mě to na povolené řadiče.Moc se v tom nevyznám, budu rád za každou radu, díky moc.

Odpovědi na otázku

Máš aktuální instalačku vytvořenou pomocí Media creation tool? Jinak u některých desek je potřeba mít zapojen jen m.2 SSD, popřípadě povolit legacy místo uefi, nastaven AHCI

Instalačku mám způsobem : stáhl jsem si iso. ze stránek microsofu a udělal instalační usb skrz WIN ubs/dvd tool. jinak ostatní HDD jsou odpojeny.

Ako ti radil vyssie, v BIOS-e nastav na Legacy.

Nová NVMe SSD nemají legacy Option ROM, takže mu to nijak nepomůže.

najjednoduchsie bude poslat otazku na predajcu MB, ten ti da fundovanu odpoved.problem byva vacsinou vtedy, ak mas na MB nastavene UEFI, ale instalacka je zostavena vo formate LEGACY (BIOS). ked si vyrobis instalacku pomocou "rufusa", hned to uvidis v nastaveniach. podobny problem sa tu uz riesil, treba hladat.

Buď si to rovnou stáhni na USB fleš (MS Tool) nebo tu fleš z ISO udělej Rufusem. Doba pokročila, dnes máme UEFI/GPT.

Model SSD?