» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace Win

Zdravým , prosím o radu s instalací Windows ( USB s Win je na bootováno ). BIOS - boot - USB na prvním místě přemístěno . F10 uloženo Proběhne vypnutí a následně se zapne , pokračuje v načítání starého Operačního systému. Prosím o radu na netu nemohu nic najít Zařízení : Notebook HP G62 - starší kus . ( 6Gb ram 500 HDD.

Odpovědi na otázku

Pokud máš nastaveno bootování z USB na první místo a přesto to bootuje původní instalaci z disku, tak máš buď 1) špatně vytvořené instalační USB nebo 2) je vadná flash nebo USB port a nebo 3) strkáš flash do špatného portu. Nedávej ho do USB 3.0 (modrý), ale do 2.0 (černý).

Ok děkuji vyzkouším

niektore pocitace nebootuju z usb, skus dvdcko

..z usb flash disku.. som myslel

Teda, nabootujú,ale AŽ po opakovanom reštarte - kedy AŽ sa objaví v BIOSe.

Taky můžeš zkusit manuálně vybrat bootovací médium při startu počítače. Vhodnou klávesu to obvykle píše před startem systému (např. esc, f10, f12...).Tam si pak vybereš tu flashku a uvidíš jestli to z ní načte nebo ne. Pokud ne, tak ji zkus vytvořit znovu nebo použij nějakou jinou.

Děkuji tohle jsem zkoušel a stále nic , teď stahuju nový OS na jiné USB tak uvidím

Hm ani takhle nefakčí

Pořád naskakuje starý OS

Zkousel jste USB v jinem pocitaci, jestli z nej jde bootovat? U starych pocitacu muze byt jistejsi bootovani z DVD.Nekdy muze byt nejjednodussi provest upgrade stavajiciho systemu a pak ho vyresetovat.Jakou mate presne verzi notebooku?

Proč se snažíš dělat něco co zjevně neumíš? Poraď se s kamarádem, který to umí. Kolik je ti let?

Zkuste najít v Biosu položku "Secure Boot" a změňte na Disabled.

Jak a čím je udělaná fleška ???"USB s Win je na bootováno" je pitomost.

PS: budeš nejspíš potřebovat i správné ovladače (po instalaci nemusí fungovat Internet).

...ono, i to: "Zdravým...", nebo ty mezery v závorce či před čárkou...

"6Gb ram"

Snáď by bolo dobré, prezradiť (ak to nie je tajomstvo), o aký systém ide.

Je to podstatné.

Originál tam je Windows 7 Home Premium 64bit.Takže, snáď by bolo vhodné (ak to nie je tajomstvo), prezradiť,či prechádzate na WIN10, alebo...(Apropo, máte tam aj mechaniku, tak - ak Vám robí problém FlashDisk,prečo si to nedáte na DVD DL?)