» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win z SSD -> přepnutí disku

Ahoj,mám takovej menší dotaz, nainstaloval jsem si nové win na přenosný harddisk (něco přes 600GB) a počítač mi z toho udelal instalační medium o velikosti 32GB kde jsou pouze ty win. Jde ten harddisk přepnout zpět tak abych tam měl všechny soubory co tam byli protože ty zmizeli ? Nyní nechci ten disk použit jako instalační medium takže ztráta kopie win je ok. Ptám se radši než ho zformatuju. Děkuji.

Odpovědi na otázku

mám pocit že o vše co si tam měl jsi nenávratně přišel tím že sis ze svého disku 600GB SSD udělal 32GB instalační médium na Windows 10 :)))uvidíme co ti řeknou ostatní

Myslím, že to není o pocitu, ale o jistotě. Součástí tvorby instalačního media je v prvním kroku vytvoření oddílu a jeho naformátování. A pokračuje vlastní tvorba instalačky, tedy přepis původních dat a ty zpětně nelze běžnými prostředky obnovit.

* a ty zpětně nelze z přepsané části běžnými...

No pocitac.. jesteze ne ti japonsti bratri (Ono Seto a Samo Seto). Odklikl jste dve tri varovani, ze ten disk bude smazan a prijdete o data na nem. ;o)Ted je na miste disk odnest k odbornikovi, ktery treba pomoci Recuva aspon cast tech dat snad zachrani. Taky byste to mohl zkusit svepomoci, ale vyrazne to zvysi pravdepodobnost uplne a neodvratne ztraty tech dat.Jo a ta obnova dat, to neni nejake "prepnuti", to je docela nejisty delsi proces, ktery vetsinou nevede k obnove uplne vsech smazanych dat.Pokud by Vam naopak o (momentalne byvala) data na tom disku neslo, tak proste normalne na ten disk treba z flashky nainstalujete Windows a finito.

Myslím , že tým japoncom pomahala a česka bratránka Tom Seto !

"Přepnout" jde snadno, ale všechno co jsi tam měl, už tam opravdu mít nebudeš. Jsi další z těch, kteří jen tupě odklikají všechno a nečtou, co jim počítač píše. Minimálně 2x jsi musel odkliknout, že víš o tom, že dojde ke ztrátě všech dat, co na tom disku jsou.

"Jde ten harddisk přepnout zpět tak abych tam měl všechny soubory co tam byli protože ty zmizeli ?"Tak tymto si ma dostal, najlepsie aby to prepnutie bolo lusknutim prstami.

Odstranit všechny oddíly (i skryté, nejlépe diskpart), vytvořit 1 oddíl, zformátovat (NTFS). Spustit nějaký program pro obnovu dat, nechat to běžet, v obnovených datech vyhledat potřebné. Část dat bude skoro určitě ztracena.

Soubory na přenosném disku obnovíte ze zálohy, která se před každou takovou operací dělá. Pokud ji nemáte, je to poučení pro příště.