Instalace Win XP na SATA DISK

Zdravím potřeboval bych nutně poradit jak mam naistalovat drivery na SATU a hlavne ktere!!Nevim si rady nikdy jsem SATA disk nemel tohle je moje prvne. Jedna se o notebook www.czechcomputer.cz ... Fujitsu Siemens ktery ma 160 SATA disk. prosim poradte co mam delat instalace xp si ten disk nenajde vim ze ho musim specifikovat ale nevim co presne mam stahnout a co s tim dal .....diky za pomoc!!!!! s pozdravem dejv

Odpovědi na otázku

1. stiahni drivery z webu
2. vytvor si disketku
3. zozen kompatibilnu usb disketofku
4. a pri instalaciii win stlac F6 ci co to kaze
5. a pomodli sa aby vsetko dobre dopadlo

mno jo ale ktere drivery mam stahnout ? vubec nemam paru proto jsem posilal ten link at se podivate co je to vubec zac navic disketovku nemam USB neslo by to nejak pres cd ?

Máš je na webu F-S ke stažení.

V té složce je 6 souborů (iastor.cat, .sys, .inf, iaahci.inf, .cat, txtsetup.oem).

Přes CD to zcela jistě nepůjde, neboť tam bude instalační CD s XP.

Tak si to nekomplikuj a nainstaluj bez driverů na disk emulovaný jako Standard IDE.

Když budeš chtít, na SATA to změníš vždycky.

Na akej stranke to hladat ked mam napr. dosku:
Asus M2N-SLI Deluxe
socket AM2, nVidia nForce 570SLI, 4x dual channel DDR2, 2x PCIe x16, 2x PCIe x1, 2x PCI. ATA, 6x SATA II, 8-kanálové audio, d... viac

Ist na stranku ASUS, AMD alebo nVidia?

Já jsem ty drivetry na FS nenašel, jestli je máte mohl byste mi je prosím poslat

Těch možností je víc.

Nejjednodušší je v BIOSu vypnout Native podporu SATA.

Pak bude disk emulovaný jako Standard IDE a žádné SATA drivery potřebovat nebudeš.

XP nainstaluješ v pohodě.

Kdyby ti pak chybělo NCQ nebo Hot Swap - což jsou jediné dvě věci, které ti SATA drivery zpřístupní, můžeš si je nainstalovat dodatečně:

1) Stáhneš a uložíš SATA drivery (ne jako .exe soubor, ale rozbalené)

2) Odinstaluješ všechny drivery, které najdeš na Řadiče IDE ATA/ATAPI ve Správci zařízení.

3) Restartuješ do BIOSu

4) Zapneš podporu SATA

5) Win detekují nové zařízení a ty vybereš, že zadáš cestu k driveru ručně (tam, kam sis je připravil)

6) Po instalaci driverů restartuješ a hotovo - SATA disk nainstalovaný ve Win jako SATA disk vč.driverů.

Tohle ovšem nemůže udělat, pokud na tom SATA disku má systém. Nebo se pletu???

Může, funguje to.

system by tam mel byt Linux ale nevim jestli se tak da rikat blikajicimu kurzoru kde nejde nic napsat !!!

Moze. V zivote som neinnstaloval sata drivery. A to som par stovak windowsov na SATA disky nahodil.

Zalezi od toho, aka je to doska. Presnejsie povedane, cipset. Ak je to nieco novsie, velmi pravdepodobne si bude pytat drivery. Tiez som nainstaloval viackrat windowsy na sata-disk, a nic si nepytal. Stacilo podpora sata na urovni ktoru obsahuje SP2 pre WinXP (integroval som ho do instalcneho cd). Ale potom som narazil na dosku s akymsi novym cipsetom, a tam som na sata-disk naozaj nemohol nainstalovat windowsy nijako inak, len s pomocou diskety a driverov. Bez toho sa sata-disk vobec neobjavil...

Ahoj, prosím, mám obdobný problém s toshibou, stáhl jsem nějáké ovladače, ale jsou v exáku, jak je prosím integrovat do instalačky? díky

Jak by meli vypadat ty ovladace na satu? popripade kde je stahnout prosimte?

poridil jsem si notebook Acer Extensa 5620 a na oficialnich strankach neco je, je toto ono?

support.acer-euro.com ...

Ahoj adame prosim te nevíš o někom kdo by mi sehnal - klidne zaplatim Obraz windowsu a driverů na Acer extensa 5620?Třeba obraz od Acronis true image

Ahoj.
Potřebuji ovladače pro Acer extensa 5620 pro Windows XP. Visty jsem smazal a přeformatoval disk. Teď mi nechodí zvuk a nemohu se připojit k WIFI síti Prahy 4.Vím, kde ovladače jsou, ale nejsem schopen je stahnout. Pomoc s tím mám slíbenou z prodejny,kdesem Acer koupil, ale zatím na mě házej bobek.

Moravec

Ahoj potřeboval bych ovladače sata a wifi na extensa 5620 dekuji

Díky moc

Postupoval jsem podle návodu, XP běží, ale pod IDE, ve správci když dám odinstalovat ovladače a u jednoho IDE nejde odebrat(předpokládám že je to právě ten disk). Jak ho mám odebrat? Když zpět povolím AHCI, tak při nabíhání Win mi to po chvíli hodí že je instalace poškozena jak tam dostat ty ovladače na SATA? A dotaz jak velký je případně problém jet na IDE místo na SATA. Prosím pomoc,děkuju (NTB Fujitsu-siemens amilo pro v8010)

me je jedno jakym zpusobem bych to mel udelat jen vim ze jsem v koncich a odpoved nahodil jsem par winu na sata disky bez pomoci driveru mi nepomuze. ze ano .... proto znova prosim o nejaky lepsi prispevek a hlavne radu co s tim

Ještě jednou a naposled:

když s tím máš problém, vykašli se na SATA drivery a nainstaluj bez nich - jen si v BIOSu nastav, že nechceš SATA disk emulovat jako SATA.

Jestli SATA drivery a kdy, jak si rozmyslíš a uděláš, až budeš mít noťas v provozu.

Skvělá rada!!! Mořil jsem se s instalací celej den a SATA pořád nikde. Po přečtení tohoto návodu už jede instalace WinXP naprosto standartně. Díky

je to tak,... pokud nemáš originál CD driveras včetně SATA a nepoužíváš předinstalovaný OEM instalaci na oddíle HDD, tak to nejjednodušší najet na IDE HDD (native SATA disable apd.) .HP COMPAQ 6510b

Ked si v koncich tak si zober slabikar, nauc sa citat (abecedu, pismenka, a,b,c,d, atd), a potom si precitaj este raz diskusiu a zistis ze si mas v BIOSe vypnut Native SATA.

to by to tam muselo byt

Já mám V3205 a je to tam.

Žeby to tobě zapomněli do BIOSu dát?

asi jo pac to tam opravdu neni !!!

Tak já to zkusím podle svého noťasu:

F2 a jsi v BIOSu

kapitola Advanced

řádek ATA Control Mode

měl bys nastavit Compatible místo Enhanced.

Čímž je pryč i Native.

Zkus - doporučuji.

Muj ASUS A8SC nemel funkci ATA Control Mode (Compatible/Enhanced) tak jsem si stahnul boot cd na Win98 prihral flash upgrade. Flashnul z CD a ted uz instalace XP vidi disk ... pohoda :D

jj díky je to ok

Cau tonda, ja som to v biose tiez nemal. Mam FS amilo pro V3545.

Ja mám HP Pavilion dv6664 es a taky tam nikde nemam nic ohledne SATA...nevi nekdo co s tim.?

Mozna to tam mas ale pod jinym nazvem. Nemas tam treba polozku AHCI? Pokud ano, tak ji vypni

Tomu říkám UŽITEČNY PŘÍSPEVEK do diskuse :) Tohle mi opravdu fungovalo! Mam tenhle typ www.alza.cz ...

Moc díky

Heh, ja som to skusal prehadzovat X krat a ani tak to neslo :)

Tak to je ta pravá rada ! I já děkuji, vyzkoušel jsem tady všechny popsané rady, ale jedina tato pomohla. Ještě jednou díky !!!

milujutě!!!!!! :) díky za pomoc byl bych bez týdle rady asi uplně v prdeli díky moc

super rada, funguje to...diky...

Take to tam nemam

Ta uplne prvni rada je presna. Myslim tech 5 bodu zakoncenejch modlenim. V BIOSU neni totiz moznost emulace vzdycky a zrovna notesy od FJS jsou tim znamy. Z CD to nejde, pac XP v tuhle chvili znaji pro tyto potreby jen FD. Proste to udelej podle toho prvniho prispevku. SATA ovladace hledej podle SATA radice. Muze bejt totoznej s chipsetem, muze bejt od jinyho vyrobce obstaranej "broukem" zvlast (cili jinym). To se dozvis na strankach vyrobce v dokumentaci.

a keby si to na doske nemal tak si stiahni sata driver na tvoju dosku
to by uz snad problem byt nemal

Pokud si se v Biosu už nestih hrabat, tak tam vraž do noťase XP a normálně instaluj, ja nevím, co tady furt řešíte ovladače pro sata, ty se instalují jen v případě vytvoření RAID-ového pole, jinak je to na nic, ovladače maj všechny XP SP2...popřípadě ovladače pro motheboard, tak už konečně přestaňte tady blamovat...Škoda, že na vás ti, co nějak začínají, nedosáhnou, hned bych jim doporučil vám některejm nakopat zadek tady, všem těm, co furt někoho nutěj instalovat nějaký drivery na sata a ni se ho nezeptaj, co zamýšlí s diskama...Ach jo...Jak u blbejch na dvorku...

na tom dvorku nepochybně jsme.... jak má ty XP nainstalovat, když při té instalaci nenajdou disk?

Nikdo tady neblamuje - jsou SATA radice, ktere XP neznaji... nebo intel dela svuj Storage matrix manager jen tak pro srandu...
postup je takovyto:
1) pokud jde v biosu vypnout native SATA tak vypnout a normalne naintalovat XP
2) u nekterych NB to vypnout v biosu nejde takze tam se to musi resit pres ovladace od vyrobce
3) stahnes je bud primo na webu vyrobce u konkretniho modelu nebo na strankach www.intel.com, www.via.com.tw,.... (podle toho jaky chipset mas na desce)
4) nakopirujes/rozbalis ty drivery na disketu
5) pripojis USB disketovku s disketou k notebooku a pri startu instalace mackas F6 pro vlozeni driveru
6) ted musis bud vedet ktery driver vybrat nebo je zkusit postupne protoze jich tam bude vic
7) pokud ti to projde a najde disk jeste nemas vyhrano - muze se stat ze ti ho to naformatuje, pripravi soubory ke kopirovani a pak zahlasi ze mas dat disketu do mechaniky ( i kdyz tam je tak na ni proste nesahne). je to zpusobeno nekompatibilni mechanikou. urcite ti to bude fungovat s temito: * USB Floppy Disk Drive - Fujitsu CP078730-03 (YE-DATA) a
* USB Floppy Disk Drive - TEAC FD-05PUB (TEAC FD-05PUW)

pak jeste existuje uplne jiny postup - integrovat si tyto drivery primo do instal. cd XP, ale tam je postup o dost slozitejsi...

Ahoj. Tvé rady jsem částečně využil ale bohužel se mi stále nepodařilo dokončit instalaci Win XP na SATA disk. Mám nový notebook ACER Aspire 5920 s Win Vista, ale kupoval jsem ho ve španělsku, takže jsem se rozhodl naistalovat české Win XP. Ale problém stále trvá, dokonce jsem si koupil i externí floppy machaniku. Stáhnul jsem si ovladače z Intel.com ale stalo se toto: disketová mechanika funguje v pořádku, po stisknutí F6 se načtou z diskety ovladače, je tam celkem velky výberm vybral jsem hned druhý řádek pro mobile SATA dokonce sem se dostal při instalaci na disk, kde jsem si hnedka disk mohl rozdělit, naformátovat na NTFS, poté se provede scandisk, černá obrazovka, poté se načítají data s instalačky WIN XP a pak se to stane, naskočí obrazovka s nápisem : Vložte disketu označenou Intel Matrix Storage Manager setup a stiskněte Enter. Disketová mechanika ale vubec nic nenačte. Kde je chyba? Jak dál postupovat, jiné ovladače nejdou stýhnout z Intel.com, neboli jdou ale rozhodně se na disketu nevejdou. Prosím o radu, nemám instalační CD WIN XP SP2 ale pouze SP1 s update na SP2. Jak postupovat, ještě podotýkám že se v BIOSu nedá nic přepnout nebo vypnout co se týká SATA řadiče.

IMSM je software na vyprávění si s disky v RAIDu nebo se SATA diskem AHCI (Advanced Host Controller Interface) a na práci s nimi v prostředí Windows.

Jestli už tak drivery máš, tak bych tenhle soft nepovažoval za nutný.

Nebo si ho stáhni od Intelu taky.

Nutny zřejmě je, jelikož mi brání v pokračování instalace Win XP, prostě stále hlásí vložte disketu a stiskněte Enter, ale nic se neděje, nebo možnost F3 pro ukončení instalace. SP2 nemohu sehnat. Co tam chybí? Proč mi brání nadále v instalaci když mi povolil vytvořit oddíly disku a naformátovat disk???

Zřejmě na té disketě nemáš SATA drivery - které XP chce.

Stáhl sis opravdu tohle:

downloadcenter.intel.com ...

ten tvuj odkaz je široký pojem, jeden soubor má kolem 5MB a druhý kolem 21MB jak to mám dát na jednu disketu? 1.44MB

Promiň, to až budeš mít nainstalováno.

Zatím tuhle disketotvornou utilitu:

downloadcenter.intel.com ...

Já už jsem zapomněl, jestli disketu máš, nebo ne, takže:

- spusť utilitu a ta ti na normálně naformátovanou disketu drivery uloží (je jich víc, pro různé jižní můstky)
- pak při instalaci F6 a z diskety je tam vlož

- nebo si tu disketu s drivery někde udělej a pak si z ní drivery normálně zkopíruj do noťasu. A když budeš mít XP v noťasu nainstalované - s diskem emulovaným jako Standard IDE - můžeš s nimi naložit tak, jak píšu nahoře.

1. utilita na disketu uložena má 395kB
2. stisknuto F6
3. načíají se soubory pro instalaci
4. specifikovat zařízení vybráno Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)
5. načítá soubory velkokapacitnch ukládacích zařízení
6. dále načítá ostatní soubory
7. černá obrazovka
8. Vítá vás instalační program
9. ENTER = pokračovat
10. F8= souhlasím s licenční smlouvou sys WIN XP
11. vytvořen oddíl na SATA
12. formát NTFS
13. Vložte disketu označenou Intel Matrix Storage Manager driver
14. vložil jsem disketu a stiskl ENTER a nic

tak na tomto bodě jsem skončil jako vždy. Dál se nedostanu mám na výběr F3=konec nebo enter který nereaguje, co stím?????????????????????

Ad 14: jakou disketu? Co je na ní?

Když z té diskety postupně (opakováním toho postupu po F6) necháš načíst všechny drivery které tam jsou. Bude klid?

Vím, že je jich tam asi 12, ale třeba jsi nevybral správný.

Tak je nech načíst všechny a vybere si až instalace.

IMSM je program.

Ne zařízení, které by mělo drivery.

Ty instaluješ z diskety drivery např. AHCI v. 7.6.0.1011.

IMSM pak bude zase verze 7.6.0.1011. Ale až ho jako program stažený z toho vyššího odkazu nainstaluješ.

Kdybych nevybral spravny, tak by mi přece nenašel disk, na kterém jsem měl možnost vytvořit oddíl a naformátovat, pak jak jsem už psal načíta další data a pak jako by disketová mechanika umřela. Na monitoru svítí jen nápis vložte disketovou mechaniku s programem viz výše.

Nelze načíst více driverů, vždy se mě ptá jestli chci nahradit driver tím driverem předešlím.

Zvláštní instalace.

Já můžu postup opakovat (přes "S") kolikrát chci a načíst drivery z diskety třeba všechny.

Tak prolez ten BIOS znova.

Musíš se té podpory SATA zbavit.

Ano i já mohu postup opakovat kolikrát chci ale vždy se nahradí driver tím posledním. V Biosu opravdu nic není, jen základní nastavení. Je tohle pro mě novinka a to se v počítačové branži pohybuju víc jak 10 let. Bohužel mám omezené možnosti, jsem delší dobu mimo ČR. Pokud máš ICQ prosím promluvíme si o tom na ICQ bude to rychlejší, momentálně ten notebook ale nemám u sebe. Snad se dá něco vyřešit 612 90 443

U mně se názvy driverů začnou vypisovat do řádků pod sebe.

A při každém opakování postupu jeden přibyde.

ICQ jsem vyplynoval. Lezly mi přes něj viry. Nechal jsem jenom Skype.

Tvrdíš, že v BIOSu je podpora SATA disků nastavena natvrdo. Nikdy jsem to ještě tak neviděl, ale věřím ti.

Pokud na webu výrobce noťasu nenajdeš novější BIOS, který by tohle měnil, stáhni si SATA drivery a přes nLite je do té instalačky strč.

Na webu Fujitsu Siemens jsem je viděl rozbalené. To je fuk, chipset je pořád Intel.

Ty je ale vlastně máš uložené na disketě. Takže taky rozbalené.

Fajn.

Víc toho asi nevymyslíme.

Mě zajímá které ovladače bych měl použít, vždy jsem se držel toho aby tam nebyl RAID a DESKTOP. Pak už zbyli snad 3 možnosti ale u žádné ztěch třech mi nenašel SATA disk jen u té jedné, ale to stejně pak hlásí abych vložil Intel Matrix Storage Manager driver bohužel nevím kde se nachází, a i kdybych věděl, vím že v ten moment se ani disketová mechanika zapojená do USB slotu nesnaží z diskety číst.Připadá mi to že se v ten moment vypne USB uplně tudíž v ten moment není přístup na disketovou mechaniku, tudíš na disketu s driverem. Nikde jsem nenašel jak při tomto postupovat, vím že se jedná o individuální istalaci, nový SATA disk, nový notebook, nové drivery, a hlavně starý XPčka. Už uvažuji o aktualizaci BIOSu, ale asii to taky bude tvrdý oříšek. Ale myslím si že aktuálnější bios nebude, jelikož ten notebook je opravdu nový (rokem výroby) a ve své třídě nepřekonaný co se výkonu týče.

To už jsi podle chipsetu vybíral.

Ale i kdybys tam z té diskety integroval všechny drivery, které tam najdeš, nic se nestane.

XP obsahují kvanta driverů, které se nakonec nenainstalují.

Když se podíváš nahoru na můj druhý odkaz, je tam ta disketotvorná utilita .zip.

Nic aktuálnějšího, než tahle drivery RAID nebo AHCI neexistuje..

Tak je klidně použij a integruj do instalace.

Pokud je novější BIOS fajn, ale pokud v BIOS history nenajdeš, že opravuje zrovna tohle, co potřebuješ, tak bych to nechal být.

Neznám nic riskantnějšího, než update BIOSu u noťasu,

Tak bych si to nechal až jako poslední možnost.

Už vím kde je zakopaný pes, a to je přesně disketovou mechanikou kterou mám, je to nějaká neznačková mechanika, bohužel

TM to píše uplně jasně viz nahoře nebo zde, cituji:

"pokud ti to projde a najde disk jeste nemas vyhrano - muze se stat ze ti ho to naformatuje, pripravi soubory ke kopirovani a pak zahlasi ze mas dat disketu do mechaniky ( i kdyz tam je tak na ni proste nesahne). je to zpusobeno nekompatibilni mechanikou. urcite ti to bude fungovat s temito: * USB Floppy Disk Drive - Fujitsu CP078730-03 (YE-DATA) a
* USB Floppy Disk Drive - TEAC FD-05PUB (TEAC FD-05PUW) "

tak to mě podržte, takhle prosím by měla vypadat dokonalá rada :) jen se podívejte, a to přímo od našich sousedů

www.sws-distribution.sk ...

jedině nLite!
je to jak děckovi zebrat hračku

už sem se bál že budu muset kupovat ext. usb disketovku
celej den sem se s tým ... (výsledek stejnej jak "..botky vod bahna") a nic a pak za 10min. nebylo co řešit.

chlape díky

musis naject do biosu, advanced a radek AHCI nastavit na disabled. tak to po tobe podruhy tu disketu chctit nebude. mel sem uplne stejny problem a tohle to vyresilo .)

Uplne nahore borec pise, ze musis mit kompatibilni disketovku a ma pravdu. Tohle nenalezeni FDD v tomto bode instalace je prave pri pouziti nekompatibilni mechaniky. Pocitam, ze mas USBckovou.

Máš nekompatebilní mechaniku mě se to také stalo na ACER Extensa 5210

Tak pánové, mechanikou to asi nebude, zkontaktoval mě člověk který si koupil externí mechaniku fujitsu siemens a taky to nejde!

Dávám návod, který jsem našel na netu, tak jsem měl problémy s instalaci OS na SATA disk a ono to pomocí tohoto návodu šlo. Úprava cd trvala deset minut.

a) Úprava instalačního CD windows

0. stahnete si soubor www.webwork.cz ... ulozite na disk a rozbalite napr do adresare C:\ACERSATA

1. vytvorite si na disku PC s nainstalovanym nLite nejakou slozku, napr.: C:\ACERWIN
2. do teto slozky nakopirujete cely obsah instalacniho CD Windows
3. spustite nLite
nasleduje prace s nLite (v 1.3)
4. vyberete Cestinu, date "dalsi"
5. vybere slozku s nakopirovanymi soubory (C:\ACERWIN) - date dalsi
6. v seznamu polozek, ktere chcete upravovat vyberete pouze v sekci INTEGRACE volbu OVLADACE (sviti u ni pote zelene kolecko) a dale v sekci VYTVORIT volbu BOOTOVATELNY OBRAZ ISO a stisknete DALSI
7. stisknete tlacitko VLOZIT a zvolite SLOZKA S VICE OVLADACI a vyberete C:\ACERSATA
8. v okne s vyberem ovladace oznacite jediny radek, co tam je a stisknete OK
9. ponechate volbu ovladac TEXTMODE a oznacite vsechny radky v okne a stisknete OK a nasledne DALSI
10. na dotaz chcete spustit proces stisknete ANO a cekate
11. nLite vypise informace o dokoncenem procesu, stisknete DALSI
12. v poli MOD vyberete bud PRIMY ZAPIS, do mechaniky date prazdne CD a kliknete na tlacitko VYPALIT, tim mate instalacni CD s ovladaci vypalene a muzete instalovat nebo zvolite MOD VYTVORIT ISO a tim se ulozi obraz toho CD k pozdejsimu vypaleni...

Poté již mohu vesele instalovat windows - vše by mělo běžet bez problému. A taky běželo.

Postup urcite odzkousim, ale je mozne pridat tam i jine ovladce??? Mam NB MSI a na jejich strankach je spousta ovladacu. A ty bych chtel vlozit primo do instalacniho cd XPcek, tak se ptam jestli to jde???
Kdyztak napiste na: T.mek@seznam.cz
Dik moc...

Zdárek.Zamlouvá se mi tvůj návod na vytvoření instalačního cd s ovladači na SATA,jenže jaksi nevím jaký soubor že to mám stáhnout.Píšeš odkaz na www.webwork.cz ale vůbec nevím co mám stáhnout.Jinak zbytek vcelku chápu.Díky

Aby někdo nekupoval mechaniku, tak není uplně jisté, že s těmito to půjde....několik novějších NTB mi zlobilo přesně jak je tu popisováno. Po formátu vložte disk a ende schluss. Ani můj usb TEAC ani (dle rady z fór a od prodejce) zaručená mechanika SONY se nechytli.
Nabízí se ještě jedna cesta a to je upravení instalačního CD a přidání driveru tam...návod je určitě na M$ stránkách, možná na MSDN.
Jinak já jsem to vyřešil instalací Debian 4.0 Etch a alespoň je další kancelář, kam za 14 dní nebudu muset ke zbořeným a zavirovaným oknům

Nemáš pravdu WIN XP SP2 nemají ovladače na SATA disky. Dnes jsem si to zkusil SP2 jsem implementoval do instalačky SP1 pomocí programu nLITE. Po vypálení CD a nabotování se to chová naprosto stejně.

sp1 s implementovanym sp2 pomoci nLite neni to samy jako cisty sp2!

Jak je to možné že není, SP2 to hlásí a obsahuje vše co SP2 mít má, jak vypadají SP2? Je tu někdo ochotný mi poslat nebo dát odkaz na stažení WIN XP PROF SP2? Už si nevím rady. Odkaz na email ray2802@seznam.cz, jsem ochoten zaplatit nějakou částkou za ochotu.

Nevěř tomu, XP Home i Pro, oba SP2 instaluji a už pro chipset Intel 945 Express tam drivery RAID ani AHCI nejsou.

Buď je tam dám přes F6, nebo nenainstaluji.

To jsou ale desktopy, ne noťasy.

Ti, co tvrdí, že SP2 to obsahuje instalují na desktopy a mají BIOS na default, takže mají SATA disk emulovaný jako Standard IDE a neví o tom.

Protože instalace proběhla, myslí si, že v SP2 drivery byl.

Jenže ony jen nebyly potřeba.

ak si uz integroval SP2 pomocou nlite, preco si tam uz rovno nepridal aj ahci ovladace, bol by si za vodou, overene na FS 3450, takisto som maturoval asi 3 hodiny s sata disketovkou, vysledky presne rovnake, po formate vyziadanie ovladacov z diskety a koniec.

Máš pravdu, tahle možnost mě napadla až po přečtení tvého příspěvku, ale mám pouze drivery které se týkají floppy F6, tudíš si myslím že nepůjdou načíst, ale pokusím se to udělat a implementovat i ty ovladače, ale nejsem si jistý že by je při instalaci vůbec našel jelikož sama instalace neví jaký je potřeba ovladač pro SATA disk, jen já vím jaký typ je potřeba. Ale za pokus to stojí, když zatím jiná možnost není.

instalacia sama si zavadza vsetky ovladace, ktore ma v infe postupne, ak integrujes spravne ovladace pre tvoj chipset, tak sa objavi disk s ktorym sa da pracovat

vidim ze sa do toho strasne royumies ye yacnite instalovat myslis ye preco tu riesime taketo problemy asi preto ze nam to nejde instalovat...nenajde nam HD disk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Víš co ty kecale, kup si notebook ACER - 5220 bez systému stojí jen pár korun, a myslím že tě to pořádně vyškolí. Já jsem se s tím trápil asi jeden týden. Nakonec mi pomohl program nLite z www.nliteos.com. Takovýhle rádia mne dokáží opravdu .....

Napis mi prosim, mam ten isty notebook acer 5220 a neviem do neho dostat XP....dik
riso2@inmail.sk

zdarec mužeš mě poradit jak jsi to nainstaloval mam totiž ten stejný netebook 5220. dik
napiš na muj mejl: i.prokop@seznam.cz

zdravím velký bojovníku, mám naprosto obdobný problém a ne a ne se tam přes nLite dostat... pokud tam dám utilku pro F6 (po dekomprimaci jako přidavný ovladač) instalace oken zahlásí to stejný co bez ovladačů ... nenalezen pevný disk. Kde dělám v přidávání ovladačů chybu?

Mám stejný problém, Extenza 5220 vzdoruje, ovladače jsem stáhl, ale XP chtějí jakýsi setuptxt.oem a ten nemám. Poraď prosím či pošli návod pro blby.
Dík
Standa

prosim ta posli mi ako nainstalovat xp do extenzy 5220 . neda sa to nainstalovat. vdaka

Ještě jsem to netestoval, ale hledám řešení a tohle by mohlo být ono (txt soubor ze stránek Acera):

XP installation SOP:

1. Put the WinXP SP2 CD disc to DVD-ROM.
2. Plug in USB Floppy with AHCI driver disk to system USB port. (*a)
3. Power on system and press “F2” key to enter BIOS.
5. System starts installation.
4. Set boot priority 1:CD/DVD 2:IDE0 3:USB FDD then restart.
6. Please press “F6 key” for several times while you see the “Press F6 if you…….” is displayed below the screen.
7. After about 3~4 minute, the system appear “Windows Setup”screen.
8. Press “S key” , then select “Intel 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller(Mobile ICH8M-E/M)”.
9. The system will load AHCI driver through the USB floppy disc, then press “Enter key”.
10. The system can identify the SATA HDD and start installation successfully, check the system without appear bluescreen.

*a AHCI creation SOP
1. Copy the f6flpy32.exe file to your PC.
2. Plug in USB Floppy with empty disc to your PC USB port.
3. Execute the f6flpy32.exe file to generate the AHCI driver disc.

Zde je odkaz na ten soubor, stačí zvolit "F6 Intel Sata HDD Driver Floppy Utility":
support.acer-euro.com ...

Postup podla ACER stranky nefunguje na Extensa 5220 notebookoch. Mal som presne ten isty problem, ze po naformatovani disku mi odpojilo USB disketovu mechaniku (zn. DELL) a potom pytalo nacitanie nejakych Intel Matrix driverov....
Problem som vyriesil inym - novsim instalacnym CD Windows XP, ktore malo nativnu podporu SATA diskov uz priamo v sebe, takze nebolo potrebne nacitat ovladac z disketovej mechaniky.

jde videt ze nemas novy Nb ja ho mam a XP sp2 nejdou nainstalovat hlasi mi to pri instalaci ze nemam zadny Hdd takze rady ohledne sata jsou pro me velice dulezite. Tak nam tu prosimte nekecej z hladu jediny kdo tady spamuje jsi ty...... A mas stesti ze nedosahnu ja na tebe jinak bych asi nakopal tebe

A co si takhle sehnat XP s SP2 tam jsou uz ovladace na SATA integrovane.

nejsem v ČR a net v inet kavárně strašně pomalej

To je blud. Uz to pochopte! v SP2 tie drivery pre SATA jednoducho nie su.

Někdo tady psal že ty drivery jdou zakomponovat i do instalačního cedla. Chtěl bych se zeptat na postup.

Jojo to je maličkost, stáhni si program nLite a naistaluj, má asi kolem 2 MB. Tam už jen pojedeš podle postupu, vytvoříš si adresář pro pozdějí image, hodíš CD s instalačkou načtou se ti data pak dáš SP2 a ty také načteš. Celkem to má 617MB což se ještě krásně vejde na CDčko. Podmínkou pro program nLite je, že musíš mít naistalovanou podporu Microsoft .NET Framework 2.0 který má něco kolem 22MB. Jinak přímo program nLITE ti tu novou instalačku vypálí. Velice šikovný program.

Promiňte pánové, ale pravděpodobně jste nepostřehli, že existuje něco, jako je nLite. Tato kouzelná utilita naprosto spolehlivě zajistí výrobu CD, na které jste vy sami přidali potřebné ovladače. Umí toho nekonečně více, od různých nastavení, přes výběr služeb, i dokonce "bezobslužnou" instalaci. Pokud víte, které ovladače k SATA HDD potřebujete, a to z tohoto threadu je zřejmé, stačí problematiku trochu nastudovat a příslušné CD si prostě vyrobit za předpokladu, že máte vůbec instalační CD pro WXP. Včera, abych byl konkrétní, jsem dělal instalaci WXP na NB ASUS 56100Z a dokonce byla i rychlejší, něž "normální", protože jsem přece jen nově vznikající CD "ořezal" např. o službu "Motivy" a asi 15 dalších. Jádrem instalace posložilo CD WXP + SP2. Pokud bude zájem, mohu posložit podrobnějšími informacemi. Tento způsob je podle mne naprosto jedinečný a schůdný, protože si prostě vyrobíte instalační CD "na míru".

JSI BOREC!

zdar, das mi na sebe kontakt, potrebuju poradit s instalaci xp na sata disk, diky

muj meil : mike.frei@seznam.cz

AHOJ potřeboval bych pomonci s vytvořením instalačního CD na XP pomocí nLite...díky moc za pomoc.
email bukvice.kastan@atlas.cz

Naprosto souhlas !!!!
Já při pořízení SATA dopadl úplně stejně (nemám floppy) a nebýt N-LITE, asi bych u toho seděl jak trubka ještě teď. Na tom origo CD není třeba ani nic odebírat, jen si přidat drivery pro SATA a kdo nemá, tak i SP2, nastavit bezobslužnou instalaci, zadat instalační kód, vypálit, vložit CD, odsouhlasit že opravdu chci instalovat.......a jít na cigáro. Mému systému trvá kompletní instalace 19 minut. VIVAT N-LITE.

Ahoj,
muůžeš mi poradit mám acer aspire 5920 s nainstalovanymi Visty. V nlite jsem dal udelat boot cd z winXPproCZ a navic jsem pridal driver pro muj Intel® PM965 Express z adresy downloadcenter.intel.com ...
V biosu jsme nastavil bootovani z cd, naběhl instalačni program xp ktery mi po chvilce oznamil že v počítači nebyly nalezeny zadne pevne disky.
Děkuji za radu

suhlas suhlas suhlas. Treba sa s tym trosku pohrat. Program je to vyborny. Ja som mal uplne obdobny problem so SATA a v pohode som ich integroval do instalacky windowsu.

TAk mi postup napis na r.sulak@email.cz

Našel jsem v diskuzi spoustu "experimentálních" pokusů o radu a vzhledem k tomu, že se se s tímto úkolem úspěšně popral, tak se mohu podělit o zkušenosti.

1) problém není v SATA disku, ale v integrovaném řadiči, Windows XPSP2 samozřejmě umí SATA disk, ale znají pouze southbridge do ICH6. Pokud je v PC southbridge ICH7 a novější, tak je třeba ovladač. Nejmodernější PC používají ICH9, případně mobilní verzi ICH9M nebo s RAIDem ICH9R

2) přes USB floppy cesta nevede, protože instalátor po restartu přestane používat nativní USB disketu, takže se nedostane k ovladači uloženém na FDD. Až si windows zavedou vlastní USB ovladač, tak teprve potom bude znova fungovat USB, což je pozdě ... soudruzi z MS někde udělali chybu, FDD s ovladači má tedy smysl pouze v případě, že FDD není připojena přes USB.

3) MS tímto nutí i majitele legálních woken aby porušili zákaz a vytvořili si kopii s integrovaným ovladačem. Použitelnost orginální verze končí u desek s ICH6, (i865, i875, některé i915), pokud se nedá vypnout nativní SATA režim, což se u spousty notebooků opravdu nedá.

4) snad tyto rady někomu pomohou vyhnout se slepým uličkám při hledání oprav woken.
Bohužel mám strach, že soudruzi z MS už woknaXP nedodělají a další SP už nebude

v biose nastav typ hd na LBA a potom inštaluj XP, bude spustený automaticky formát a pri instal xp všetky ovládače budú v pohode tahane z intal cd,

můžeš mi prosím poradit když nemám fdd ani jiný pc kde bych si upraval inst. cd, mám xp sp2 a nic mi nepomáhá..

Chod ku kamaratovi a sprav to tam. Pomocou nlite. Odporucam pouzit RW disky najprv, moznosti je totizto viacej. Aby si zbytocne nepalil nepouzitelne veci

Podle současných českých zákonů je úprava legálně získaného SW pro vlastní potřebu povolena a tudíž ani trestná. Pokud jde o XP, v březnu má vyjít český SP 3, je možné, že chybička bude opravena.

Vložte disketu s názvem INTEL Matrix Storage Manager driver

..řešil jsem a vyřešil. Instalace XP na Fujitsu Siemens - "problém" je opravdu v nastavení BIOS.

Postup:

1. stáhnete si SATA driver (ze stránek, má to zabalené asi 800k, rozbalíte na disketu
2. po startu zmáčkněte F2 - nastavení BIOS (záložka advanced, první položka nahoře AHCi či tak nějak vypněte = disebled

3. postup už je běžný, radši jsem to vzal i s F6 (a vložením diskety základního sata driveru)

- tedy vložte instal CD WIN XP
- zmáčkněte F6
- po vyžádání vložte disketu s driverem (a ten správný - mobile - IH..7 -m zkopírujte).
- následuje běžná instalace (snad vám to pomůže, speciální Disketová mechanika netřeba)

Pár hodin ztraceného života a řešení je přitom tak snadné. Na Aceru TravelMate 7720 byl také problém nefunkční USB FDD ale šlo to obejít aktualizací BIOSu na verzi 1.18 kde se již oproti verzi 1.16 se dal vypnou přístup k disku jako SATOvému na IDE a pak proběhla instalace Windows XP bez potřeby externích ovladačů.
Chci poděkovat všem co přispěly do tohoto fóra.

I pro Acer 5220 je to nejjednodušší cesta až na jednu drobnost.
Updatovací program BIOSu pravděpodobně funguje jen pod Vistou.
Takže nainstalovat Vistu.
Pajcnout BIOS.
Pak jde přepnout v BIOSu na IDE.
Nainstalovat XP.

Zkoušel jsem pajcnout BIOS z BartPE, ale updatovací program se nespustí.

Bios jde flashnout nejrychleji pres DOS pomocí boot cd win98 apod.

jeeee tak to je supr uz 2. den bojuju s travelmate7720 abych tam hodil XP a furt se me to nedari.......dik moc :)

No já jsem z toho teda pěkně šišatej. V krabici mi leží Acer Extensa 5220. Má chipset Intel 960GL Express a tak trošku se mi zdá,že takovej asi vůbec nemůže existovat, protože nemůžu nikde najít ty drivery. Velice rád bych si zkusil vyrobit to CD přes nLite, ale copak můžu, když netušim, co k němu mam přišoupnout? Na stránkách intelu je těch driverů mrtě, ale na tohle nic. Kdo mi pomůže?

šak sa neserte stiahnite si najnovsi BIOS ide flashnut aj cez DOS a potom nastavte SATA na emulaciu IDE a XP ide v POHODKE nainstalovať. a sa neserte s nejakimi driverami AHCI eeeee fhuj eeee. XP rulezzz VISTA BIG SHIT....

Díky za radu, ale pro mne jako málo znalého je výraz " stiahnite si najnovsi BIOS ide flashnut aj cez DOS" trochu záhadou. Bios verzi 1.18 jsem nenašel, dostat ho přes DOS také neumím. Co teď. Jsem na tom stejně jako bobeš, také mi leží Acer 5220 bez možnosti nainstalovat XP.

Ahoj, preinstaloval som 6 kusov notebookov Acer Extensa 5220 kupenych s OS Linpus. Takze, ak treba poradit ako nainstalovat Win XP na tento typ. Zanechajte tu na fore svoj e-mail a poslem navod.

zdarec mužeš mě poslat ten návod. moc dík.

muj mejl je: i.prokop@seznam.cz tak to prosím pošli

cau mohool by si mi poslat navod ako do aceru extensa 5220 natrepem XP? stiahol som nlite aj winXP mam a ked pridam winXP do nlite a chcem tam vlozit tie ovladace tak mi ich tam nechce pridat lebo nemaju koncovku ini. Zda sa mi to alebo nlite prida len subory s koncovkou *.ini ?

Mohol by si poslat navod jak si naistallovat win xp ja mam tiez acer extensa 5220 na moj emaiel blu15@azet.sk

Ahoj
potřeboval bych poradit jak nainstalovat Windows XP na notebook ACER 5210 pomocí programu n-lite, nedaří se mi integrovat ovladač.

ovladače k notebooku jsou zde:

support.acer-euro.com ...

Díky předem za radu.

Ja jsem pouzil navod, na ktery jsem upozornil na konci tohodle tematu, to mi fugnovalo, ten ovladac z asus.com jsem nepouzil. On je integrovany jako image na disketu.

Tj. viz notebooky-forum.notebook.cz ... .

Ahoj,prosím ťa pošli mi ten návod ako naištalovať Win XP na Extensa 5220

ďakujem

Navod na 5210 je na www.czechcomputer.cz ... , minimalne prvni cast je stejna i pro 5220, tj. vytvorit instalacni CD s XP a integrovanymi SATA ovladaci.

Dodatek:
- je dobre si precist to tema na czechcomputer.cz cele, je tam hned pod prispevkem mala oprava

- kdyz uz budete delat instalacni CD, je dobre zaintegrovat i SP2, viz napr. aktualizace.com ... (tj. nakopirovat SP2 nekam do adresare a v nLite pak zvolit integraci Service Packu a ukazat na onen adresar).

- dalsim popisem vytvoreni CD je onen odkaz notebooky-forum.notebook.cz ... , podle toho jsem vytvoril CD a nainstaloval na 5210.

Zdravím,rád bych tě požádal o návod celý víkend zkouším instalovat WXPsSP2 a nic,hlásí nenalezen pevný disk ukončit F3.Předem dík!

prosim pošli mi návod jak to udělat ,a kdyby jsi mohl poslat i drivery na SATA HDD mam acer extensa 5220,byl bych ti moc vděčný já se v tom moc neorijentuji tak předem dík .můj e-mail je :BronaMr@seznam.cz

Cau Peto, posli mi prosimta ten navod na rpetrak@seznam.cz. Dakujem.

Ahoj, prosil bych také o zaslání návodu na instalaci Win XP na Extensa 5220.
Děkuji

prosím te mohl by si mi poslat ten navod na extensu 5220?? diky, taky se tu s tim morduju :(

moj mail je pzofaj@orava.sk. ak by si mohol mi poslat ten navod

Taky mám jeden uvedený NTB doma v krabici a nevím co sním. Múžeš mi tedy prosím zaslat návod na instalaci WXP with SP2, které mám legálně a nanic když je nemohu do notebooku dostat. Díky Dan Slováček z Uh.Hradiště

Ahoj, stejný problém s 5220. Prosím o zaslání postupu, děkuji!

Tiež som kúpil Acer EX5220 a nejde mi inštalácia W XP SP2. Veľmi prosím o zaslanie návodu, resp. odkazov, odkiaľ sa dajú stiahnuť ovládače na SATA disk a program Nlite. Obrovská vďaka.

Zabudol som pridať svoju adresu: rucekv@mail.t-com.sk
Prosím o zaslatie toho návodu.
S vrelou vďakou zostáva Vlado.

potrebujem poradiť na tento istý ntb dostať XP

temp.o@seznam.cz

dik za navod ako nahodit xp na aspire 5220

Cau, melbych prosbu.....mam zminovany Acer Extensa 5220 s Lunuxem a chtel bych tam nacpat WIN XP. Mohl bys mi pls poslat na mail navod, jak na to. Diky
mail: ivo_homola@email.cz

Tak konecně sem našel rozumné příspěvek, bios 1.18 mám stažené, ale jak to flešnout nemám vůbec potuchu. Díky za radu

prosim postup na XP do buku ACER 5315
dik Kotlik

Prosím o zaslání návodu na instalaci WinXP na Ex5220. Děkuji

Já se taky připojuji, díky moc!!! alptacnik@seznam.cz

poprosil bych o navod na extensu 5220. díky

Nazdarek,
sice mam FS, ale nejaky podrobnejsi navod na instalaci XP na SATA by se mi taky hodil. Dik moc.

hance.n@seznam.cz

Ahoj,
chtěl bych Tě poprosit,zda by jsi mi neposlal návod jak na extensu 5220 dostat ty XP.Můj e-mail je :josef.rollinger@seznam.cz
díky moc

Pošli mě prosím tě návod Extensa 5220 dík.

Bohužel ne vždy si ale notebook s USB FDD rozumí. Podle návodu technika z Aceru jsem flashnul Bios, který mi poslal,prepnul disk z AHCI na IDE pak restart, nabootoval jsem z CD DOS (image je volne ke stazeni na www.freedos.org), odstranil FDISKem oddily, znovu je vytvořil, zformatoval na FAT 32, restart a boot z instalacky win xp. Pak instalace probehla bez problemu. Je to spolehlivejsi, nez nLite, prez ktery se mi toto nepodarilo. Navod i BIOS mohu zaslat mailem. 3 dny mi trvalo, nez jsem prisel na spravny postup instalace, rad se podelim.

prosím pošli mě ten bios i s návodem nevím jak na to! dík.

muj mejl je: i.prokop@seznam.cz

také se přidávám s prosbou o zaslání návodu, e-mail: sto.pavel@sznam.cz

Můžeš mi také poslat prosím ten návod i s BIOSem? docela by se to šiklo, bo tenhle problém tu řeším celý den. Děkuji
nitrox@seznam.cz

Mám také problém s EX 5220 a chtěl bych touto cestou požádat o návod.
Děkuji
Standa

Mam stejny problem se SATA diskem na lenovo C300 N200. muzu taky poprost o navod na instalaci XP ? diky gerbill@post.cz

Můžeš mi prosím zaslat to od toho technika abych si mohl taky provest flash BIOS a postupovat stejně jako ty, inst, CD WIN XP with SP2 mam ale zatim je mi to na nic. Díky moc za pomoc Slováček Dan

Taky jsem měl problém s nainstalováním WinXP na notebook s SATA diskem (Acer Extensa 5220). Drbal jsem se s tím dva dny. Podělím se o zkušenost, jak jsem to vyřešil. Na stránkách výrobce notebooku (www.acer.cz) jsem si stáhl ovladače na SATA, rozbalil (muselo se to rozbalit/nahrát na disketu) a pomocí programu nLite přidal všechny rozbalené ovladače co byly na disketě do instalačního cd WinXP. Poté jela instalace z tohoto cd bez problému a XP jsem na notebook nainstaloval, samo si to nainstalovalo ovladače při instalaci a bez problémů našlo disk. Huráá!

můžeš mi prosím Tě také poslat kompletní návod, zatím se s tím drbu jeden den. díky.

ještě jsem zapoměl kontakt: kobolka@rokytnice.cz

Navod, jak vytvorit instalacni CD XP s ovladacemi na SATA je treba tady:
notebooky-forum.notebook.cz ...

Neboj se toho, nLite neni zas tak slozity. Pouze bych doporucoval vypalovat na CD-RW, kdyby se ti nevedlo dobre udelat image CD, abys zbytecne neplytval CD-R.

Ahoj všetci. Mám podobný problé s Extensou 5220. Prečítal som si všetky odkazy a našiel som riešenie. ďakujem teda všetkým. Ak máte teda nejakú USB FDD ja mám NEC ( ale to je jedno akú ) stiahnite si z ACERu noví BIOS 1.21. Urobte si bootovaciu disktetu, alebo nabutujte z CD Win 98. Nakopírujte si súbory CLB-121.bat, CLB-121.WPH1, phlash16.exe, ACERACDC.exe. Musíte mať zapojený sieťový adaptér. Po nabutovyní spustite CLB-121.bat. Potom už nájdete v tom BIOSE tú zmenu nastavenia na IDE. Pri inštalácii stlačte F6 zadáte driver a potom to už ide normálne. Majte sa.

Ak má ešte niekto nejaký iný návod, môže te mi ho poslať. argus@argus.sk Vďaka

Cau Miro, dnes sa chystám pomoct kamarátovy s inštalaciou XP na Extensu 5210. Prečital som si skoro všetky prispevky, ale nie som odborník na IT. Môžeš mi napisať nejaký návod, či mám stiahnut iný Bios (mám V1398), aký ovládač na SATA dist stiahnut,... Diky moc

Jeste takova poznamka.Po stahnuti bios v1.21 a rozbaleni jsou soubory prejmenovane.Puvodne se jmenuji CLB_121.xxx, ale ve startovacim bat souboru jsou vyzadovany soubory CLB-121.xxx.Tak prejmenovat soubory a spustit bat soubor, pak uz to fici.

Díky konečně jednoduchý způsob jak nainstalovat Win XP na sata disk u notebooků. (Práce cca na 5 minut)

A kde na té stránce mám ovladač najít? díky

Je tam odkaz: fenix.metronet.cz ... .

Prosil bych též o návod, kostkas@seznam.cz.
Díky

Velice pekny navod na reseni problemu XP vs. SATA
snad to klapne

forums.hexus.net ...

to tam asi chybi

problem s notebookom Acer5220 je problemom Instalacneho CD WIN XPP SP2, nie je tam sata nie je v nom integrovany Sata radic.
je to mozne vyriesit 1. novy Bios od vyrobcu notebooku - mate to vyriesene pre konkretny notebook navzdy , pokial si samozrejme nezmenite verziu Bios na starsiu verziu.

2. pomocou nLite si vytvorte nove instalacne CD s pridanim Sata ovladacov a mate to vyriesene pre podobne pripady ak nahodov si vymenite notebook.

Navod som nasiel na mnohych diskuznych forach - ved za tu cenu bez softu je na trhu momentalne viacero strojov s podobnym problemom.

Korektnu instalaciu vzdy riesia 2 veci a to Instalacne CD a BIOs.

Ku Acer 5220 by som doplnil ze je nutne este pohnut hlavickou pri doinstalacii zvukovky.
Ale nie je to vobec problem, navod si tiez najdete na Nete.

Na zaver: ak sa vam to podari zistite ze je to za tie prachy dobry obchod, zalezi len ako viete citat rady ktorych je dobrych dost a blbych este viac

prosim pošli mi návod jak to udělat ,a kdyby jsi mohl poslat i drivery na SATA HDD mam acer extensa 5220,byl bych ti moc vděčný já se v tom moc neorijentuji tak předem dík .můj e-mail je :tomas.varak@metrostav.cz

jj, muzu potvrdit, ze nlite opravdu funguje,taky mi to neslo nainstalovat kvuli nerozpoznani SATA disku. SATA ovladace se nacetly v pohode a daj se krasne nastavit vsechny informace vc. licence odstranil jsem par nepotrebnych veci a hodil sem si tam i dalsich cca 30 aktualizaci, ktery bych musel bud pracne instalovat, nebo by se mi stahly pres windows update, takze pohodka Jo muj notas je DELL VOSTRO 1500
Dikec vsem co tu popsali svuj problem a reseni, diky tomu sem to zmak i ja

ahoj kamo tak mam prosbu sprovoznil jsem uplne vse na 5220 jen s tou zvukovkou si nevim rady nemas nejakz typ radu ci odkaz na adresu kde to popsany uz si totiz zacinam pripadat jako blbec morim se stim uz tri dny zatim cau a diky za radu

Ty vaše noťasy, to je akorát sajrajt, bych ani korunu za to nedal, to radši popadnu 10 cizejch lidí a pudem si zachlastat, než řešit nějaký placky podělaný...

Ahoj,Stejný problém s ACER 5315.Po přepnutí AHCI na IDE instalace najede,ale po prvním restrrtu to napíše chyba disku.Na C ten system je ,ale prostě nanastartuje.Dík za potřebnou pomoc.

ahoj,vse jsem učinil s N-LITE , ale notas na to cd vůbec nereaguje.Nespustí se z něj ta instalace.

ahoj všem , vše jsem učinil s N-LITE,ale to cd se nespustí v tom natasu při bootování.Proč?

Ahoj všem.Tak v tuto chvíli už jen nainstalovat wireles a 15ti hodinová práce bude snad dokončena.Musel jsem nainstalovat strší grafické ovladače než na přibaleném cd

Jestli se někomu z Vás podařilo nainstalovat WinXP na desku s čipsetem Ich9 v AHCI módu, tak se mi prosím ozvěte na vognar@esys.cz. Moc děkuji. Zkoušel jsem to přes nlite s importem driverů, ale bootování do vytvořeného instalačního CD vždy skončí na BSOD. Disketa na F6 se z intelu stáhnout nedá.

Co máš za notebook? Já jsem instaloval WinXP na Acer 5220 a musel sem nejprve flashout bios na verzi 1.22 potom přepnout v biosu mod AHCI na IDE. Potom normálně spustit instalaci WinXP z CD a přez F6 nainstalovat podporu SATA řadiče (“Intel 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller(Mobile ICH8M-E/M)” ) a pokračovat dále. Vše dále už běží bez problémů. Práce cca na 10 min i se stažením souborů.

ja mam podobny problem :/ Acer extensa 5620Z sata disky, uz som si zohnal externu flopynu, nakopcil som tam z ovladacov subory 865.inf a 965.cat a vypytalo si to odomna txtsetup.oem a mozem sa past lebo v tom zipe co som sosnul na aceri je prd a nie taky file :( help

Prosim Vas instaloval jsem už několik Acerů a HPček s SATA disky, vyzkoušel jsem všechno včetně driverů z USB floppy, pak jsem zjistil, že v Biosu se nastavit mod SATA buď jako AHCI mode nebo IDE mode, takže stačí nastavit IDE mode a instalace proběhne bez chybičky. U HPček je to mod SATA buď native, nebo disable.

Dobrý den.. Mám extensu 5220 a verzi biosu 1.13 nejde mi tam nikde nic nastavit a taky vůbec nevím kde co a jak s jakýsima disketama.. Prosím Vás najde se někdo kdo by mi mohl na mail Koudelka.Ludek@seznam.cz napsat opravdu detailní postup jak tam hodit XP? Opravdu jsem zoufalý prosím pomožte Předem děkuji

Před pár dny jsem to dělall.

Dávám návod, který jsem našel na netu, tak jsem měl problémy s instalaci OS na SATA disk a ono to pomocí tohoto návodu šlo. Úprava cd trvala deset minut.

a) Úprava instalačního CD windows

0. stahnete si soubor www.webwork.cz ... ulozite na disk a rozbalite napr do adresare C:\ACERSATA

1. vytvorite si na disku PC s nainstalovanym nLite nejakou slozku, napr.: C:\ACERWIN
2. do teto slozky nakopirujete cely obsah instalacniho CD Windows
3. spustite nLite
nasleduje prace s nLite (v 1.3)
4. vyberete Cestinu, date "dalsi"
5. vybere slozku s nakopirovanymi soubory (C:\ACERWIN) - date dalsi
6. v seznamu polozek, ktere chcete upravovat vyberete pouze v sekci INTEGRACE volbu OVLADACE (sviti u ni pote zelene kolecko) a dale v sekci VYTVORIT volbu BOOTOVATELNY OBRAZ ISO a stisknete DALSI
7. stisknete tlacitko VLOZIT a zvolite SLOZKA S VICE OVLADACI a vyberete C:\ACERSATA
8. v okne s vyberem ovladace oznacite jediny radek, co tam je a stisknete OK
9. ponechate volbu ovladac TEXTMODE a oznacite vsechny radky v okne a stisknete OK a nasledne DALSI
10. na dotaz chcete spustit proces stisknete ANO a cekate
11. nLite vypise informace o dokoncenem procesu, stisknete DALSI
12. v poli MOD vyberete bud PRIMY ZAPIS, do mechaniky date prazdne CD a kliknete na tlacitko VYPALIT, tim mate instalacni CD s ovladaci vypalene a muzete instalovat nebo zvolite MOD VYTVORIT ISO a tim se ulozi obraz toho CD k pozdejsimu vypaleni...

Poté již mohu vesele instalovat windows - vše by mělo běžet bez problému. A taky běželo.

Ahoj všichni, mám řešení pro všechny ty, co jim nejde naistalovat WIN XP do Acer Extensa 5220.Trápil jsem se s tím 4 dny ........přepnutí v Biosu na IDE nešlo, protože tam není, bootovací flashdisk to neumělo přečíst i když byl naformárovaný jako spoštěcí na něm ovladač pro SATA a pořád to nevidělo disky.No a pak jsem si všiml, že mám verzi Biosu 1.16 a to je chyba.Takže kdo mám verzi tuto nebo starší, potřebuje to co mám doma a to je bootovací prográmek, který si vypalí na CD jako diskový obraz a z toho si krásně flashne BIOS na poslední verzi 1.22.Zavolal jsem na podporu ACER a tam mi ho poslali na email.Za ty čtyři dny co jem to zkoušel rozjet na XP jsem myslel, že ten notebook rosekám na hadry, rošlapu a hodím z okna vohořelej od benzínu, kterej na něj v obýváku naleju, protože prostě nic nefungovalo, ani nLite a ani podpora na stánkách ACER.Ten prográmek má asi 5MB.Nabootujete z něho a v seznamu si pak šipkami vyberet verzi vašeho Notebooku.Někam bych ho vystavil, aby jste si ho stáhli, ale nevím kam.Už vesele jedu na XP !!!!

Ještě jedna maličkost..........teď jsem to dělal jednomu kamarádovi a tomu to nešlo z důvodu toho, že mi poslali ze servisu ACER emailem verzi 1.1.3, která obsahovala v příkazovém řádku chybu /ale mě to šlo i s tou chybou/ a tak mi museli poslat ještě verzi starší 1.1.2 a pak se to spustilo.Mám tedy obě.Ještě jednou tu instalaci flashe BIOSU zkusím vysvětlit polopaticky, protože já jsem to tak taky potřeboval.
V případě že máte prográmek se jménem ... "Boot_Bios.v1.1.2"nebo "1.1.3"....kliknete na něj a sám se vám rozbalí v programu RAR a pak si uděláte složku třeba Flash Bios ACER na plochu a tam to extrahujete.Pak si složku otevřete a kliknete na jediný soubor se jménem Boot_Bios.v1.1.2 a ten se vám sám otevře v programu Nero a vypálíte ho jako diskový obraz ....../aspoň u mě to tak bylo......když to tak nebude, musíte ho vypalít jako diskový obraz, ne jako data, jinak to nepůjde/ ....tím získáte bootovací disk, který vložíte do Notebooku přepnete v setapu číst z CD/DVD a když se po boothování s CD objeví seznam modelů, kliknete na ten svůj ...v mém případě 5220 ...a pak se vše samo automaticky nahraje.Po nahrání se objeví zelená tabulka, že vše bylo uspěšně aktualizováno a klikněte třeba na klávesu "SPACE" tím ho retartujete.Vyndejte disk vložte WIN XP pak F2, přepnete v BIOSU MAIN SATA na IDE a je to.Vše probíhá stejně jako při instalaci WIN XP do naších starých dobrých IDE...bez nějakého F6 apod.Pro kontrolu že se vám Bios nahrál, mrkněte před instalací na vaší verzi a pak po instalaci.No vysvětluju to jako blbec, ale třeba se to někomu hodí.No a pak už vás čeká jenom malý "hapr" ze zvukovkou......jen hledejte.

Prave som sa aj ja dotrapil s instlaciou XP na Acer Extensa 5220. Mal som tiez problem s najdenim sata disku, pretoze USB floppy odmietal akceptovat. Tiez som to riesil cez nLITE a importoval som driver z officialnej stranky a hned som si do istalacneho CD pridal aj SP2. A istalacia sa chytila hned na prvy krat. Ak by som nemal informacie z tohto fora, tak by som si asi neporadil.
Dakujem.

Ahojky,
chci si koupit FS Amilo Pi2530, mate nekdo zkusenosti s instalaci XP s timto notebookem, nebo FS obecne. Nevite nahodou, jestli BIOS povoluje no native SATA. A tak. Dik za odpoved.

Des jsem tento problem resil na ASUS F3KE. Osvedcilo se mi stahnou SATA ovladace a pomoci NLite integrovat vsechny vypsane do instalacky WIN XP Professional SP2 a instalace jede. Je to snadnejsi nez myslite a vyresite problem absence disketovky nebo moznost vypinani v BIOSU. Navod jak s NLite je treba tady silencuv.blogspot.com ...

Zdravím-taky mam asus f3ke AMD Athlon64 X2-můzes mi prosimte poslat ten sata ovladac.na strankach vyrobce ho nemuzu najit.predem dik za opoved

Zdravim chlapci, ted trosku z jineho soudku notebooku bylo uz dost. Mam takovej mensi problem dal sem si tu praci a precetl vsechny prizpevky ale nenasel jsem co sem hledal. Koupil sem si zakladni desku a k ni HDD SATA II v biosu mam krasne nastavenej SATA na IDE a windowsy sem nainstaloval a krasne frcely ALE priblizne po dvou dnech se mi z neznamych duvodu zacaly systemy krapet sekat az nakonec spadly a nesly nahodit tak sem je teda preinstaloval a jelo to ale opet po dvou dnech zase spadly par uz s jejich instalaci byl mensi problem OS nemohl najit disk. naonec se podarilo s Ovladači na diskete ale kupodivu mi po dvou dnech OS zase spadl a nejde nahodit. ted sem si tam pichl standartni disk a SATA je jako druhej ale neuveritelne se kouse kdyz z neho neco chci precit a strasne mi to zpomaluje kompl. mam Zakladni desku ASUS K8V-VM. kdyby nekoho napadlo o co by se mohlo jednat prosim poradte sem uz celekm zoufalej. dik moc

Ja by som typoval, ze ten novy SATA II ma problemy. Nech ta nemyli ze je novy. Aj nove mozu byt blbe (reklamacka).
Skontroluj ho nejakou utilitou (nepises typ), najlepsie od vyrobcu a dozvies sa viac.

sorry, test:

image55.webshots.com ...

vlez do biosu a tam si najdi vlastnosti harddisku....tam by melo bejt zpusob nacitani...pravdepodobne tam budes mit AHCI nebo tak nejak....najed na to a nastav tam IDE...pak ti to XP vemou.....zadny ovladace na to rozhodne nepotrebujes..pri instalaci by se ti tam stejne nepovedli nandat...:) hodne zdaru

Koupil jsem kolegovi laptop HP 6720s s Celeronem 1,7 a 1 GB ramky s úkolem naistalovat Windows XP Pro a ovladače a celé to nějak rozchodit jako "user friendly" pro začátečníka. (Krásný značkový stroj pro běžné potřeby...) Pochopitelně laptop měl SATA disk a podpora Windows XP Pro od výrobce už moc není.

K instalaci jsem použil CD s Win XP, ale instalace skončila s tím, že disk není vidět. (Zde jasně uvádím, že v případě vypnutí nativního SATA módu disku v BIOSu, kdy disk běží v emulaci jako IDE, je instalace možná tradičním způsobem, ale nešlo jaksi poté přepnout disk do nativního SATA módu.)

Prostudoval jsem velké množství fór, ale nenašel jsem úplně přesný způsob, jak na to. Dopracoval jsem se tedy k následně popsanému postupu. Nemám patřičnou externí USB (a BIOS nevidí ani flashku, která je upravená - zformátovaná - jako bootovací FDD A:\), takže jsem zvolil variantu řešení s prográmkem nLite 1.4.1.

Zde ještě musím uvést, že se mi podařilo flashnout BIOS na aktuální verzi pomocí souboru ze stránek výrobce, který to umí přímo z Windows (ty jsem si předtím zkusmo nainstaloval v tom pseudo IDE módu a tam jsem to spáchal, neopovažte se při flashování odpojit přívod síťového napájení, to jste asi dost skončili, laptop při flashování nepřepne na interní akumulátor!!!)

Je snadné nLite ovládat, vložené se CD s Win XP do mechaniky zkopíruje do vytvořené složky na harddisk, nijak dál jsem do toho nešťoural, takže v některém dalším okně jsem zvolil import ovladačů k SATA řadiči, použil jsem tyto soubory (ne všechny jsou ovladače):

iaahci.cat
iaahci.inf
iastor.cat
iastor.inf
iastor.sys
license.txt
readme.txt
txtsetup.oem

Program nLite však reaguje jen na soubory *.inf, ale to nevadí, protože po označení prvního souboru v pořadí *.inf si sám rozbalí potřebné informace (soubory). Z nich jsem zvolil k importu jen ty, které měly v sobě shluk písmen jako AHCI, a ty s RAID a podobnými, jsem nevzal. Toto jsem tedy provedl a pak už nic neupravoval a postupoval Ukázat celý příspěvek

Měl bych možná problém k tématu. Mám desku Asus M2A-VM, cpu AMD Athlon 64 2,2GHz, měl jsem disk Seagate 80GB ATA a na ní systém, pak jsem si koupil Samsung 500GB SpinPoint SATA (zapojen do SATA1) a nainstaloval jsem windows na tento nový disk. Jenže jakmile jsem odpojil starou 80 disk tak mi systém neumí nabootovat z té 500vky, pohrál jsem si s nastavením v BIOSU všelijak ale pořád píše disk boot failure, nevíte někdo v čem je problém, nemá někdo podobný problém, mám zkusit aktualizovat BIOS?

cau, problem bude nejspis v tom, ze se system snazi bootovat z toho 80gb ata disku (je to docela dobre mozne - sam jsem se s tim setkal). jde o to ze win xp mas sice nainstalovane na sata, ale boot sektor je na ata. schvalne se podivej jestli mas v korenu sata disku soubor ntldr a boot.ini. pokud ne a soubory jsou na ata, tak v tom bude zakopany pes. pokud to chces preinstalovat, doporucuju bez zapojeneho ata disku.

pripadne zkus prekopirovat soubory na sata disk a pohrat si s nastavenim boot.ini

Díky za radu, už jsem to vyřešil, úplně jsem nainstaloval znovu celý systém...Ta 80ka už byla dávno zformátovaná takže bych si tím asi nepomoh, aspoň mám o zkušenost víc.

zkuste se poptat na www.nevime.cz

zdravim...a rovnou Vam dekuji :)...uz jsem byl docela bezradny :)) ale toto forum me zachranilo....klasika SATA disks na NB Acer 5920G nenalezen...prepnuti v biosu na sata nelze....disketovka neni :) spokojene jsem stahnul Nlite a zkousim hledat ovladace...po nekolika hodinach kdyz jsem se snazil najit funkcni disketu na kterou nainstaluju ovladace stroskotalo..disketa bohuzel zadna funkcni nebyla :) tak jsem dneska (dalsi den) zakoupil novou funkcni disketu :)...super ovladac na ni nainstalovat....pote tedy pres Nlite imporutuju ovladace vyplaim cd a hle disk stale ne a ne videt a ani mi to zadny ovladace nenabizelo...inu no nic...zkusim jine ovladace :) opet nove cd pres nlite s novymi a projistotu i starymi ovladaci....a zase nic :)...pote jsem narazil na toto forum a zjistil jsem ze celo udobu instaluju spatne ovladace :D kdysi jsem instaloval xp na segate sata disk a tam jsem si stahnul ovladace od seagetu..tak jsem celou dobu spatne stahoval ovladace od western digital :D nez jsem zjistil ze potrebuju ovladace od intelu :))) a hle znova nova disketu znovu Nlite...a hle F6 a disk nikde :D uz jsem byl v koncich a jen tak jsem dal teda esc pro pokracovani instalace a ono se to najednou naslo ovladace samo....uf slavaaaaaa :))) ted se formatuje disk tak jen cekam co to na me jeste vyhodi za error :)), jen by me zajimalo kterej chytrak vymyslel tuhle bejkarnu se SATA disky, podle me naprosto nedoresena vec(pro NB jelikoz nemaj FDD), mimochodem win vista...to je teda hrozna vec kdyz to po startu zere 1Gb pameti...

kazdopadne doporucuju stahnout ovladace od intelu,robalit na desketu,stahnout Nlite,import ovladacu uplne vsech co bylo rozbaleno na disketu,k win xp sp2 a pak uz jen spustit instalaci....

Kdyby mel nekdo zajem pridavam sem odkaz na XPcka s integrovanými ovladačemi pro Sata HDD.... :

czshare.com ...

Mam problem,mam notebok od HP 6720s a ma predinstalovanu 64bit Vistu Basic.
No najračej by som tam chcel mat XP
Problem je že pri preinstalovani nepozna disk xp.
Prosim o radu.
Dakujem

Mam problem,mam notebok od HP 6720s a ma predinstalovanu 64bit Vistu Basic.
No najračej by som tam chcel mat XP
Problem je že pri preinstalovani nepozna disk xp.
Prosim o radu.
Dakujem

To jeden žasne, kolik vejplodů ohledně tohodle planýho tématu z lidí vypadne...

skus v BIOSu přepnout mód HDD na IDE, mám na notu taky SATU a XPéčka mi tam nešli.pak jsem se v tom šťoural a tohle pomohlo.je to někde pod Main -> SATA Mode = IDE Mode

Zdravím, vyměnil jsem v počítači HDD za nový a při instalaci nových orig. XP s SP2 mi to hned na začátku napíše hlášku, že mám vyměnit boot cd za orig. (zkrátka bez SP), nevíte někdo čím to? Pokud tam dám boot cd XPéček bez SP, tak to instaluje v pohodě. Děkuji za odpověď

Kde na začátku? Po zadání Product key?

Před zadáním produkt key, po odsouhlasení smlouvy F8, a ještě jeden malý dotaz. Měnil jsem v pc sata mechaniku (samsung) a fungovala asi týden, další ůplně nová (LG) mi fungovala pouze 1 den. Vždy přestaly číst cd při běžném přehrávání audio disku. Může tam být problém v sata? Základová deska je tam asus m3n78-em. Děkuji

Ahojte mam takisto problem so sata HDD.
Mam NB pavilion dv5 1005ec- je to AMD verzia
1. v biose nemam nic ziadnu ponuku SATA/AHCI/RAID takze mod neviem vypnut
2. Uz som stiahol i najnovsiu verziu biosu
3. Skusal som XP so sp2 i sp3
4. Skusal som integrovat do XP aj XPso SP2 pomocou n-line SATA/AHCI/RAID ovladac no na oficialnej stranke HP vypisuje ze moj NB nema podporu pre XP a jedine co som nasiel bolo sice na dani model NB ale intel ja mam AMD procak no aj tak nic.
5. V ziadnom pripade aspon este 21 mesiacov mevyberiem HDD je este v zaruke.
6. s/n: CNF84006H3 a p/n: FP705EA*AKB
Fakt sa uz neviem pohnut
ps: nechcem riesit ci je lepsia vista , 7, alebo XP proste tam chcem XP a googlim uz 3ti mesiac

Vybranim HDD (odbornym) nestracas zaruku.

Ahoj snad ti poradím ale nejsem 100 procen si jist za pravost odpovědi ju. Je dobré nejdříve vědět jaký systém se tam snažíš dostat. Je to moc dúležité, smích zkušeností ti to potvrdím. Kup si instalaci ofi a napiš mi pavelwollner@gmail.com