» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win na starší pc

Ahoj, zdědila jsem pc MSI MS-AA1511 s win 7home premium 32bit a potřebovala bych poradit, jestli se dají na tenhle pc nainstalovat novější windowsy, popř. které?Díky za rady

Odpovědi na otázku

Je to 12 ročný PC s procesorom z Notebooka, to sa neoplatí, je to slabé, ale teoreticky ak je COA od tých Win7 home tak by tam šlo dať aj W10 home.

To není starší, to je hodně staré. Ty W7 jsou tak maximum co se tam dá dostat, je tam nvidia ION chipset který se pod W10 nedá rozumně nainstalovat.

ten procesor v tom ma passmark 800, takze to bude nepouzitelne nie len s win7 ale akymkolvek inym.

Tak jasne ze to neni zadne delo. Osobne bych tam dal Linux s nejakym odhlecenym prostredim nebo poslal smer sberny dvur.

LXDE? :P

Lxde nie je OS a za druhé: ani v Linuxu CPU vyšší výkon mať nebude. Ani keby tazateľka dala do neho Puppy Linux a 4 GB RAM k tomu. Má to mobilný Core2 a to by som nechcel mať ani v písacom stroji.

Stáhni instalačku "novější windowsů" nainstaluj a otestuj. Za mě to bude nechutně pomalé. Možná tomu trošku pomůže SSD.

Ak to nemá aspoň 4 GB RAM, ani na web s Pale moonom (jeden z najmenej náročných prehliadačov) by som to nechcel.

Obecně bych doporučoval se s tím už netrápit.Možná by na tom šel bezpečně provozovat nějaký nenáročný linux.Ale ta práce s instalací jednoduchého linuxu a testování bude ve finále dražší, než koupit něco lepšího. Tím nečím "lepším" myslím i něco v bazaru klidně nebo tak.

Drazsi ... v cem? :D

Spálený čas. pokud se na tom nechceš vyloženě učit něco, co ti časem vydělá peníze, tak se s tím jen budeš trápit.

Co to? Myslis instalaci linuxu, nebo domaci zvejkani, ktery bys delal na tom MSI (coz je tak maximalne dokumenty, fotky, brouzdani a mozna film)? To je pro tebe neco, co se clovek musi ucit, jo? :DTvoje druha alternativa je (tohle vyhodit a) koupit neco "lepsiho" v bazaru ... ty drazsi. Rada pro laika k nezaplaceni. :D

pisat o pouzitelnosti tohoto pristroja na cokolvek s akymkolvek OS je klamanim sameho seba a vsetkych naokolo.

Jestli je alternativou popelnice... / Koukal jsem, co by se z toho dalo ocesat a leda tak ten displej, jak tu ted ten sokolik shanel controller board. :D

Pokud je to All-in-One PC a má to tedy podle googlu Dvoujádro T4500 a cca 3GB RAM. Tak by na tom měly Windows 10 normálně běžet. Problém může být pouze s ovladači grafické karty.

Ovšem to že na tom W10 půjdou nainstalovat a spustit neznamená, že to bude použitelné. Ten HW je opravdu zoufalost.

https://www.shi.com/product/20855127/label odnes to do Sběrného dvora.

tohle?https://aukro.cz/msi-ms-aa1511-all-in-one-... pokud to tvoje má taky 3GB RAM, tak tam půjde nějaký odlehčený linux - např. aktuální Lubuntu a můžeš s tím (s notnou trpělivostí) na web. Nové Windows se na to nevyplatí zkoušet dávat.