» Poradna » Notebooky

Instalace win 7 do mini ntb

Ahoj, prosím o pomoc při instalaci win 7 do mini ntb.Vytvořil jsem si bootovací USB, připojil do mini ntb, zvolil si, aby si win nabootoval z USB, ale ať dělám, co dělám, vždy mi ntb hodí modrou smrt. Abych nezapomněl, jedná se o Asus X200MA-KX044D BlackDíky za veškeré rady.https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/19083...

Odpovědi na otázku

Tam normální W7 nedostaneš, leda Starter, ale ten nekoupíš ani nestáhneš (fungující), jestli je tam dvoujádro Atom a 1GB RAM, dej tam 32bit Ubuntu. Na to byl určený a s tím se také chvilku u nás prodával

Starter je na originalnim DVD - ktere si upravis pomoci ei.cfg.

Starter už mám, vyzkouším a dám vědět.Ještě se chci zeptat, co by se stalo, kdyby se potom místo starteru nainstaloval home?

S největší pravděpodobností to samé jako teď...

Tak starter nejde. Zkusím ubuntu a pak win 7..

Prečo tam neskúsiš windows 8?

skôr Xubuntu

On zas tak mini není,alespoň,než začneš psát básničky,tak se podívej o čem je řeč.Notebook - Intel Celeron Dual Core N2815 Bay Trail-M, 11.6" LED 1366x768 lesklý, RAM 2GB, Intel HD Graphics, HDD 500GB 5400 otáček, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, čtečka karet, HDMI, USB 3.0, 3 článková baterie, bez operačního systému

nejde o netbook ani maxi notebook, takže čo to asi je?

Tak ještě jednou,Alza:Notebook - Intel Celeron Dual Core N2815 Bay Trail-M, 11.6" LED 1366x768 lesklý, RAM 2GB, Intel HD Graphics, HDD 500GB 5400 otáček, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, čtečka karet, HDMI, USB 3.0, 3 článková baterie, bez operačního systému.Mininotebook:http://www.aaacigareta.cz/Produkt.aspxNevím,kteří idioti zase zavádí nové označení pro normální NTB s 11.palcovou obrazovkou.Toto je opravdu mini.http://notebooky.idnes.cz/zupera-smartbook-7c-8xp-c...

nevšimol som si "notebook", ale to označenie.... ak je 10,1" netbook, 11,6" by mal byť mininotenook, 13,3-17,3" notebook a 18,4" maxi - aspoň mne sa to zdá ako lepšie označenie

To je problém se podívat na Alzu,co navrhuje v příslušenství ???http://www.alza.cz/asus-x200ma-kx044d-black-... A to,že zvládne jen Starter je nesmysl.Měl jsem horší Asus Eee PC 1005 HA a normálně jsem Starter rozšířil na Home Premium i s WMC.Osobě,co jsem jí ho věnoval maká do dneška.Žádný dvoujádro a šlapal - kecy.

ja mám Xubuntu aj na Q6700. Aspoň nevyužíva swap a je menej náročné. Samoz. Atom BT zvládne aj W8.1, ale som zvedavý na rýchlosť. 940 passmark bodov nie je veľa aj keď novšia technologia

Máš to napsaný v tý chybový hlášce - "not ACPI compliant", Windows 7 neumí makat s hardwarem toho notebooku, respektive to neumí BIOS (http://cs.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configurati... ). Zjisti si verzi BIOSU, případně si ho flashni na vyšší verzi odsud (nebo vyzkoušej postupně všechny nabízený verze, i ty nižší) - http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X200... . Jestli to jde udělat přímo z USB nevim. Před flashem BIOSU je třeba udělat pro sichr zálohu aktuální verze z notebooku. To, že pokud se flash nepovede máš problém snad víš (třeba výpadek proudu během flashe). I při blbým flashnutí by se měl BIOS dát obnovit do původního stavu, musíš mít ale zálohu toho funkčního aktuálního. To, že FLASH pomůže ale není jistý. Zkusit to ale můžeš.

A nebo zkus ještě tohle, před flashem BIOSU.--------------------------------- Vlez do BIOSU klávesou asi F2, do "advanced menu", a najdi tam něco podobnýmu tomuhle "serial port address: Configure Super IO Chipset > Serial Port Address ---> 2f8/IRQ3 (změň to na tuhle hodnotu, nebo vyzkoušej postupně bootovat se všemi možnostmi, co to tam nabízí)", nebo zkus "ACPI Configuration > Suspend to RAM --> Auto", případně "ACPI Configuration > ACPI HPET Table --> Enabled". Nemám asus, nečumim do asus BIOSU, vylovil jsem tenhle návod z netu, takže jenom tak plácám. Ale možná to pomůže.

To nikde v BIOSu nevidím.Vážně budeme řešit, jestli je to mini, maxi nebo "giga"??Btw zkusil jsem nabootovat win 8.1, úspěšně, teď to chci ale downgradovat na win 7, ale:1. Když spustím klasickou instalačku, tak vyhodí chybu: "instalační program systému windows zjistil neočekávanou chybu. Systém windows nainstalujete restartováním instalačního programu"2. Když zkusím nabootovat z flash disku, objeví se modrá smrt, viz. nahoře.

načo mu COM1 port? Ja ho už z princípu zakazujem

Tak zase pokrok. Přeinstaloval jsem BIOS na nejnovější, dostal se k instalaci win7, instalace se spustí, vyberu si oddíl, na který chci instalovat, ale vyhodí to hlášku, že chybí požadovaný ovladač zařízení jednotky cd/dvd.Flash disk vkládám do USB2, nikolv 3.0, jak jsem tady někde našel.Řešení? :)

Půjči si ext. mechaniku.

A to něco vyřeší?Když bootovací flash disk mám vytvořený z bootovacího DVD.

Flashni BIOS na nejnovejsi verzi (je u Asusu i napsana chyba v predhcozich verzich) a potom na SATA disk musis povolit AHCI v BIOSu, jinam Win7 nenainstalujes. Vcera jsem to delal a vse frci az na ovladace na grafiku (32bit) ...

Přesně tak, k instalaci Windows 7 je potřeba nahrát novější verzi biosu, na stránkách Asusu pro tenhle notebook je u verze 404 tohle:1.Fix fn+f8 function fail in win7 invironment.2.Fix wlan lock/unlock function fail in windows7.3.Fix the WLAN/BT LED show error behavior in windows7Poslední verze biosu je tam 502... A ovladače pro Windows 7 (jen 64bit) jsou tam taky:http://www.asus.com/cz/Notebooks_Ultrabooks/X...

Tato podpora zde je totálně nejlepší, smekám před Vámi pánové. Nabušil jsem tam konečně Win7.