» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace win 10, pri změně v biosu nefunguji usb

Ahoj, mam problem s instalaci win10 na disk, instaluj je z flashky, kdyz vyberu hdd a kliknu na next tak mi to napise chybu, počítač je nový naformatovany, sel sem do biosu a obnovil sem ho na defaultni nastaveni, boot order sem změnil, na prvni pozici uefi usb key a na druhou pozici sem dal ssd disk, ulozil dal reboot pustila se instalace,chyba zustala stejna tak sem instalaci vypnul a chtel jit znova do biosu, ale kdyz se pc vypnul tak prestaly fungovat usb a pise mi to jen at vlozim bootovaci medium a libovolnou klavesnici at pokracuju, ale nejde me ani ta klavesnice, zadny usb 2.0, 3.0, ze predu a ze zadu, nejde nic ... nejaka rada? Deska je msi, dik za tipy

Odpovědi na otázku

Jo a este aktivoval fastboot coz sem asi posral, mam zablombovany pc takze nemuzu vyndat baterku, abych resnul bios, naky tip?

Zaplombovaný počítač.. ???To je tak, když si LAMA vybírá počítač a koupí posranou hotovku.. A když už jsi tedy taková LAMA, proč jsi rovnou nepožádal o nainstalování Windows..???Napiš ten tvůj zmatený dotaz znovu a srozumitelněji.. 1. Jde o zcela novou instalaci na nový disk..??? Jak jsi dostal disk do zaplombovaného počítače...??? 2. Jde o přeinstalaci systému..??? Jakým způsobem jsi formátoval disk..???3. Jaké je schéma disku a jaké je nastavení Biosu - GPT/ MBR vs UEFI / LEGACY.. ??? FAST BOOT nastavení v Biosu ničemu nevadí.. ale ani nijak extra nepomáhá.. je to prostě kravina.. Máš tedy dvě možnosti:1. Buď hrdina a ovládej svůj počítač -> odplombuj skříň a začni být normálním vlastníkem tvého počítače.. a měj tedy k němu přístup se vším všudy.. Přeinstalace systému je jednoduchou záležitostí. Je zapotřebí pochopi jen základní postup - spolehlivě připravená instalačka ->znalost schématu disku(GPT/MBR) - > správné nastavení Biosu *Co se týče instalace Win 10. Výhodou pro LAMY je i to, že jim systém Win 10 automaticky nainstaluje i potřebné ovladače skrze službu Windows Update.. 2. Když si s tím nevíš rady, odnes ten počítač do firmy, kde ti ten komp zaplombovali.. Řekni jim, že jsi LAMA a že si sním nevíš rady.. Za blbost se platí..

* s ním nevíš rady* "sním" je překlep..

ooo mocny dekuji ti ... jo vybral sem si hotovku, protoze, kdyz sem pc slozil tak nebyla grafika! protoze diky bitcoinum a tezeni proste nejsou, problem s biosem sem vyresil diky ps2 klavesnici, .... nemam naladu si s nekym merit ego, ano sem debil, nevim kde je problem, naposledy sem si pc slozil pred 7 lety a instaloval win XP, ted proste nemam zkusenost, ale Vy jste masterblaster, na Vas proste nemam a ani nechci byt na tak velkym levelu, chtel sem poradit a ne si honit triko, .... problem je takovy, ze mam naformatovany disk (oba dva) a nemuzu na ne nahrat win, v novem biosu se moc nevyznam, ale v boot order sem nastavil na prvni pozici usb na ktery sem nahral win pres boot loader(na usb disk), win mam koupeny (cd key) takze nevidim jedinej duvod proc si je kupovat znova, natocil sem to na video (instalaci win10 + bios) https://www.youtube.com/watch jestli me poradite tak Vam moc dekuji, pokud chcete nejake detailenjsi video biosu tak neni problem, nepisu didaktiku, mam zde X preklepu a je mi to jedno, preju hezky den Filip

didaktika není diakritika - didaktika je teorie vzdělávání

Aká grafika nebola ? Špecialne som sa pozrel a všetko bolo ba sklade od lacných 120€ až po 500-600€ . Čo si predstavujete pod dobrou grafikovu, kefalíne ? Nie ste s tých bitcoinov posadnutý ? Ak to je v záruke , tak to odneste odborníkom , lebo BIOS je pre odborníkov.

Jasan, vyhodou je, "..že jim systém Win 10 automaticky nainstaluje i potřebné ovladače skrze službu Windows Update.."Hlavne ty genericke. A ted tu o Karkulce.

Problém je s největší pravděpodobností v tom, že se snažíš nainstalovat Windows v nekompatibilním režimu. UEFI boot vyžaduje disk ve formátu GPT, a to ani jeden z těch disků nebude.

Dekuji za odpoved, nejspis ne, kdyz hodim bios do defaultniho nastaveni tak je boot mode nastaven na legacy+uefi, sem v boot order nastavil na prvni pozici usb key, najedu do instalace win, tak pri vyberu disku me to pise, ze win nemuze byt nainstalovan na disk, hardware pc nepodporuje bootovani na disk, mam se ujistit jestli je tato moznost zapla v biosu, no myslim ze neni, ale nevim co pro to mam udelat, bezhlave se mi nic prehazovat nechce

Na videu vidim UEFI USB KEY, v tom je problem.

https://youtu.be/2zFPAnOM0rs video cislo 2, opravdu uz nevim, nastavil sem to bez uefi a uz pri vyberu disku mi to pise, ze na to win nepujde, new part taky nejde

Platí:bios = uefi >> disk musí být gptbios = legacy >> disk musí být mbr------------Pokud toto nedodržíš, nenainstaluješ nic.Disk převedeš z mbr >> gpt a naopak pomocí diskpart z nabootované instalačky > přík. řádek (shift+F10):diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanconvert gpt (nebo mbr)exitA pokračuj v instalaci.

Dekuji za prispevek, konecne bych se mohl hnout, ale bohuzel ani jedna moznost nejde https://imgur.com/a/W0TGU viz zde, je mozne ze to blokuje neco v biosu? Dekuji

Máš určitě vybrán správný disk??

To si myslim, ze zvladnu .... https://youtu.be/k3UOO57zP-M nevim no, sorry za bordel mam tu navstevu

Dobře, disk 0----------------------------No na mě to dělá dojem, že buďto je vadný ten disk nebo řadič, nebo máš blbě připravenou instalační flešku.Disk zkontroluj (nabootuj HBCD nebo DLC, najdeš na nich HDTune - pomocí něho disk zkontroluj).Připrav si bootflešku znova - stáhni .iso win a flešku připrav pomocí Rufus.https://rufus.akeo.ie/Nastav správně schéma oddílu a typ cílového systému.---------

Zde je foto kde jdou videt disky https://imgur.com/a/DLS5r

Jo, úplně nahoře, disk 0 To je OK.

No je mi divne, ze flash disk ani neproblikne, po tom co kliknu na next (pokud mam zvolene uefi), jinak z tohoto usb uz sem win10 nainstaloval na ntb a funguje, kazdopadne dekuji za rady, dnes uz to asi nedam, ale zitra to zkusim a informuji o tom co se bude dit, hezky zbytek vecera

To, že z té flešky šlo instaloval jinde nic neznamená...

tak nakonec sem zajel za IT technikem a je to jak ste psal pane juwa, bud je v pytli disk nebo ta sbernice, mel naky testovaci programky a ta komunikace disku hlasi chybu, podrobnosti nevim kazdopadne tri dny zivota sou fuc :D a tech nervu, ale aspon sem se zase neco priucil, dekuji za rady, mejte se fajn

Zkuste nový partition. Když kliknete na to ssd, tak nedávejte rovnou next, ale dole je "NEW". Klikněte na to. Pak by mělo být možná vytvořit novou partition. Vy jí ale dáte celý obsah disku. Nikoli jen část. Tím vytvoříte čistou partition. Do té potom instalujte!Výsledek po tomto kroku bude zase stejný. Budete tam mít na výběr dva disky, ale ten ssd bude jakoby čistý. Pak by mělo projít. Pokud není problém jinde.

Jen dodam ja pouziva fnkcni klaesu na vyber boot zarizeni. V biosu uefi ci koho certa mam vzdy sys disk na prvnim miste. Je pri startu mackam esc, f9, f10 novo tak a vyberu vzdy usb s win. Je to lepsi nez se po rebootu hrabat a nastavovat disk zpet. Cokdy zapomenes flashku a uz nenastartuje...

Tak na ten 1TB disk system jde nainstalovat, ale na ten ssd ne ... mam to nastaveny na legacy + uefi a bootovani z usb bylo klasicke (nebyla zde pripona uefi) ...

Ty jsi nějaký pomalejší...Disk musíš převést na gpt. 22:11 jsi dostal návod.

Omlouvam se nevsiml sem si prispevku, jako na jednu stranu to chapu, ale co nechapu ze at je gpt nebo mbr disk tak jaktoze to nejde nainstalovat ani pod legacy ani uefi ...

Vytahni ssd disk z pc a zapoj ho do notebooku, na kterem instalace z flashky funguje. Takhle zjistis, jestli je disk v poradku. Anebo si pomoci WinToUSB nainstaluj windows 10 na flashku, kterou zapojis do pc a spustis system, na kontrolu ssd pouzi Crystal Disk Info, nebo vymysli neco sam