» Poradna » Programy

instalace W7 - load driver

při instalaci w7 kliknu na tlačítko isntall windows 7 . Chvilku se nic neděje a ve chvíly kdy bych si měl vybrat kam chci nainstalovat w7 mi naběhne hláška:
Load driver
A required CD/DVD drive is missing. If you have a driver floppy disk, CD,DVD, or USB flash drive, please insert it now.

Tak jsem googlil a našel jsem pár rad, přepnout romku do AHCII misto RAID - nepomohlo, aktulizovat firmware - nepomohlo. Zkusit nainstalovat w7 z USB - což mě docela zaráží tak při instalaci mi naběhla uplně stejná hláška i když jsem DVD romku odpojil. Tak jsem se rozhodl stáhnout nějakou instalačku a opět stejná hláška. Zkusil jsem i odpojit původní HDD s již nainstalovanými windows a nechal jsem tam jen prázdný HDD

jen bych chtěl říci že s úplně stejným hardwarem jsem již několikrát w7 instaloval, teď jsem se je rozhodl přeinstalovat na nový HDD
Původní HDD : WD3200AAJS (320GB)
Nový HDD : WD6400AAKS(640GB)

díky předem za jakoukoliv pomoc

Odpovědi na otázku

,,přepnout romku do AHCII misto RAID,,???

ten návod byl v angličtině snad jsem ho pochopil správně ale : DVD mam zapojeno přes SATA a v první záložce biosu je nastavení SATA >>>> A pak je tam na výběr v menu ( SATA, RAID, AHCII)
Asi to byla blbost ale už nevim co stím a tak zakouším i p****iny.

Takže z flashky sto zkoušel nebo ne a proč tě to zarazilo?

právě že zkoušel a zarazilo mě to že mi to vyhodilo uplně stejnou hlášku: Nemůže to nalést drivery pro CD/DVD rom ( která jak jsem už psal nebyla ani zapojená)

Zkus to přepnout v BIOSu do režimu IDE.

kua prečítali ste niektorý tú hlášku?
typujem to na takú kravinu, ako bios chujovo nastavený v poradí bootovania+vadný obraz disku so systémom

bios je nastavený dobře - první v pořadí je CD/DVD rom >> WD6400..>>Removable device.( při isntalaci z USB byla flashka samozřejme první)

vadnej obraz disku bych bral ale použil jsem dvd ze kterého už jsem nejednou w7 instaloval a úspěšně, proto jak jsem psal jsem si stáhnul ještě jinej na odskoušení a stále jedna a ta samá hláška

a máš 100%-nú istotu, že tá mechanika číta? pretože inde už nemá kde byť chyba.

Tahleta hlaska byla vzdy v 9ti pripadech z 10ti v souvislosti se spazne stazenym/vypalenym ISO.
X krat se o tom psalo i zde...

Vadný obraz.... maximálně ještě zkus BIOS - Load optimal Settings aby sis byl jistej, že tam nemaš nějakou chujovinu....