» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace w10

Dobrý den, nedávno jsem koupil nové windows 10, jenže už na flash disku. Problém je, že jsem vyzkoušel snad už úplně všechno, ale vždycky to řekne invalid, ikdýž jde vidět, že to o té flashce ví. Zkrátka jsem už vyzkoušel nastavit bios, vyzkoušel jsem všechny usb porty i všechna boot zařízení, ale nic. Byl bych moc vděčný za pomoc, děkuji. Honza

Odpovědi na otázku

To věřím, ale těžko posoudit, jestli máš vadnou flashku nebo instalaci na ní, nebo jestli je vada v PC, když o něm , jeho HW konfiguraci (odpojil jsi všechny disky, kromě toho, na který instaluješ ?), nastavení BIOSu a toho, zda jednotlivé komponenty vůbec W10 umožňují, nic konkrétního nenapíšeš.

Jojo, právě jsem si koupil nový ssd disk, na který je dávám, je to jediný disk a komponenty jsou kompatibilní, co jsem si zjišťoval, ale díky :)

Jestli chceš vyloučit, že je flash vadná, tak si můžeš vytvořit jinou.http://goo.gl/3O1eRxKdyž bude problém pokračovat i s jinou flash, tak nebude problém v tomto.Flash připojuj k USB 2 ne USB 3.

Jojo, na to jsem také koukal, jestli na nic nepřijdu tak to zkusím no, ikdyž bych do microsofu neřekl, že by dali špatnou flashku, ikdyž stát se to může...

A co to PC? K tomu nám nic neřekneš?

i5, 4 jádra, 4gb ram, doteď w7 na starém disku, teď nové SSD, na které chci dát ty w10, zkrátka potřebuju poradit, jak nainstalovat w10 z flashky, když na pc nemam žádný systém :)

Vezmi jinou flešku a udělej si na ni instalaci utilitou od Microsoftu:http://go.microsoft.com/fwlink/

Taky jsem řešil teď úplně stejný problém,všechno možné vyzkoušel.Nakonec jsem stáhl win 10 přes MediaCreationTool.exe a vypálil cd.A použil jsem jen klíč od zakoupené flashky.(nemusíš použít nutně zakoupenou instalačku,stačí zakoupený klíč).Ještě jsem nezkoušel vytvořit jinou flashku a nebo zkusit microsoft flashku v jiném pc,neměl jsem na to čas.

Ano, stahnout od Microsoftu Media Creation Tool ( https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... - tlacitko "Stahnout nastroj"), zvolit ze chcete instalaci pro jiny pocitac, zvolit ze na DVD.Win 10 se stahnou a v poslednim kroku vypali na DVD. Pak uz budete instalovat z DVD, pricemz normalne pouzijete pro aktivaci klic uvedeny u flashky.(S bootovanim z USB byva obcas problem. Nez to resit, je lepsi si snadno a rychle vyrobit instalacku na DVD, kdyz to MS konecne umoznuje.)

Uz se mi to tedy stahuje, z dvd uz to nejak umim, diky moc :)

NZ. Vy byste to jiste umel i s tou flahskou, ale kompu se nejak nechce. Takhle to pujde snaz.

Máš nastavený Uefi bios,

Co to znamena?