» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace W10 na tablet - prekérka

Tablet Nexus s W10. Po zapnutí se objeví logo Nexus a po startu Windows jen bíle svítící displej. Nejspíš špatně nastavené rozlišení, ale poslepu to nespravím. Recovery do továrního nastavení končí chybou po 66%. Tablet má jediné micro USB. Pokud do něj přes redukci připojím instalační flashku s W10, spustí se sice instalace, ale bez připojené klávesnice nepotvrdím další kroky. Přes aktivní USB HUB (i s klávesnicí) mi zase nenabootuje z té instalační flashky. Tak už nevím. Je tu někdo chytřejší? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Právě proto (a nejen z tohoto důvodu) bych si takový krám nikdy nekoupil...

Na to jsem se neptal.

A nešel by oblbnout tím, že pustíš instalaci z flešky, po bootu ji vytáhneš a připojíš znovu přes USB hub s klávesnicí?

Už jsem to zkoušel - také mne to napadlo - klávesnice i instalační flashka fungují jen při přímém připojení (přes přechodku mikroUSB - USB). Za USB hubem kdovíproč ne. Možná by pomohl jiný USB hub, ale moc se mi nechce ho "na zkoušku" kupovat - zejména když mám aktivní USB hub.