» Poradna » Ostatní

Instalace virtualního disku

Ahoj poradno. Mán nainstalované Windows 10 64bit a chtěl bych se podívat a taky vyzkoušet i ten starší systém a to Windows 7 64bit, prý byl také dobrý a dokonce že prej lepší než nejnovější desítka.Pro tento způsob si myslím že by bylo asi nejlepší nainstalovat virtualní disk. Prosil bych někoho kdo by mi mohl v pár větách popsat funkci tohoto virtualního disku. Mně by zajímalo-mám HDD 1 TB a v vytvořený oddíl C -150 GB a v něm používané Windows 10 zbývající prostor na HDD disk D mám tam různá data. Kam se vlastně nainstaluje a jak to vlastně je s tím virtualním diskem,mám si v tomto disku D předem připravit-rozdělit disk na virtualní disk? To asi né když to je virtualní-dle mojeho názoru se nainstaluje do používaného systémového disku C(u mne do Windows 10).Jak to je se spouštěním tohoto druhého systému? Vím na internetu je mnoho návodů ale je moc to rozsáhlé čtení – mě stačí jen zhruba základní informace. Je tato instalace virtualního disku v češtině?Je složitá instalace? Děkuji za informace.....Lidl

Odpovědi na otázku

Než si shodíš systém, zkus raději celé virtuální PC:https://www.virtualbox.org/Tam si můžeš dělat co chceš bez vlivu na tvé PC.

Jinak virtuální disk je jen soubor, které můžeš mít uložený kdekoliv. Třeba na tom D:. a pouze ho připojíš přes správce disků (třeba jako E:). Pokud z něj chceš i bootovat, pročti si toto:https://technet.microsoft.com/en-us/library/gg318049VirtualBox je ale jednodušší a bezpečnější.

WiQiX-díky mockrát takovéto krátké vysvětlení mi stačí-díky a ahoj....

taky bych šel do Virtualboxu. Nemusíš se hrabat v oddílech disku, prostě jen ve Windows nainstaluješ nový program a v něm si vytvoříš virtuální PC i s diskem, což je ale soubor, který můžeš kdykoliv smazat, aniž bys nějak zasáhl do fyzického disku a Windows, ve kterých bude Virtualbox nainstalovaný.A je úplně jedno, zda v tom virtuálním PC budeš mít nějaká Windows nebo linux.

Alebo mozes vyuzit Hyper-V , ten je uz vo Windows 10 vstavany a staci ho zapnut cez Control Panel/Add remove features

Pokial ma verziu "Pro".

akorát to je asi jen pro instalaci Windows - tipuju... Takže kdyby do budoucna chtěl zkusit jiný OS, tak bude Virtualbox lepší.

Vždycky se pří tomto typu dotazů ptám. Co jsi schopen vyzkoušet? Máš testovací scénáře? Co budeš zjišťovat? Víš co má být výstupem testování? Ne? Tak se na to vykašli. Zbytečně zabiješ čas.W7 je předchůdce W10. Takže získáš systém, kde je tlačítko start a ikony na ploše. Oproti W10, které má tlačítko start a ikony na ploše ... SW kompatibilní ... správa systému obdobná.Podle mne to nemá smysl.PrasatkoPee