» Poradna » Programy

Instalace ubuntu z live cd

pokousel jsem se naistalovat ubutnu z live cd na notebook. Notas ma podporu bootovani z cd. Ovsem po spusteni volby spustit ubuntu se zacne zavaded system , ale pak (tipuji nekde v polovine) se to zasekne, ukonci se graf rozhrani a zacne blikat bily znak na kraji obrazovky. CD je koreknte napalene i zkontrolovane.Uz jsem zkousel hledat na forum ubuntu i tady , byli tam sice nejake rady typu.. upgraduj bios a vypoj vsechny usb, ale zatim bezvysledne.Nema nekdo napad co by jeste mohlo pomoct? ( jinak presne to same dela i kubuntu). Jina bootavatelna cd typu hirens, ubcd, a nemaji s nicim problem a nabehnou ok.

Odpovědi na otázku

Tak to neviem ale určite ti niekti poradí

A doteraz som myslel ze linux je symbol dokonalosti

no ja tiez, inak system sa mi velmi paci, ale niektore veci su nedotiahnute, a prilis komplikovane na napravu

Pokud se nechceš stát otrokem počítače,tak si linux neinstaluj.

Mne z nejakých dôvodov nechcelo niektoré distribúcie inštalovať z CD RW a z CD ROM bez problémov to šlo. Nie je to ten prípad? Netuším prečo, ale pri dnešných cenách CD ROM...

... zkousel jsem cd i cd-rw a obe stejny vysledek.

Zkusil jsi bootování s noapic? Je o tom na netu spousta...

Ano i tutu moznost jsem zkousel noapic noapic acpi=off , a pak to zmrzlo uz na zacatku....

na starom pocitaci mi ani za svet nechcel bezat linux. nevedeli mi poradit ani linuxaci. ziadne distro nedokazalo nabootovat, jedine mandriva. windows mi bezal krasne. a tak som s linuxom aj skoncil.

šéfe píšeš že je to live cd ne? live cd=cd na kterém je systém vypálený a z kterého se spouští, není to bootovací/ instalační cd, je to jen ochutnávka toho nej z této distribuce, pokud chceš kvalitní linux, doporučuju instalovat OpenSuSE 10.2

jo je to live cd, akorat po spusteni z live cd by to melo jit i nainstalovat. Potiz je v tom ze jsem se nedoslal ani k uvodnimu nabehnuti systemu z cd.ten Open Suse vypada dobre, ale zatim si na to netroufam. Prikazy neznam a instalace probiha systemem klick, klick a obcas copy/paste z fora na ubuntu... (teda probihala, na notase to nejde

openSUSE je taky distribuce pro začátečníky, skoro tak jako Ubuntu. Zkus klidně to, když ti Ubuntu nechce jet.

Samozrejme pri Ubuntu je live cd aj instalacne. Ak nepomohlo spustat cd z parametraminoapic nolapic acpi=offskus vyhladavat odpovede konkretne pre tvoj notebook lebo nenapisal si o aky sa jedna a na tom dost zalezi.

je to toshiba satellite a35-s159, ale pochybujem ze by bol google v tomto moj kamarat, je to typ ktory sa uz nevyraba a v evrope se nepredaval ani

Ubuntu jsem taky zkoušel ale neúspěšně.Po startu vypsalo 3 řádky a konec (no root mount- nebo tak nějak).Po volbě noapi vypsalo asi 20 řádků a výsledek stejný no root mount.Tak CD letělo do koše.SLAX ten se spustil bez problému.

no slax jsem taky zkousel ale bohuzel, asi muj notas nema rad linux

Tak som prave skusal spustit moje live cd ubuntu6.10. Ked sa nacita stlac F6 a tam je riadok ktori sa konci quite splash --, ak toto zmazes budes mat podrobny vypis toho co sa pri zavadzani deje ak zmazes iba quite (nachas tam splash --) budes mat menej podrobny vypis a uvidis na com sa to sekne.P.s. neviem ci si to uz urobil ale odporucam tento problem riesit na http://forum.ubuntu.cz/ kde ti budeme vediet poradit blizsie. Predsa je tam viac ludi zaoberajucich sa konkretne ubuntu(kubuntu).

Pokud mas notebook HP zkus v BIOSu prepnout nastaveni HDD - NATIVE na Disable, prip na LEGACY. :o)

Poradim ti najst si inu distribuciu. Mam notak a nainstalovat sa mi zatim podarilo len Danix a Ubuntu. Debiany, fedory, mandrivy a ine fory proste nejdu. Jednoducho si neporadia z notebookom. Kamos ma zas problem ze pokym nevypne vsetky pcmcia zariadenia tak ma smolu a linux sa ani neobtazuje bootovat ;)

takze jsem to zkousel spustit s tim ze jsem smazal volbu quiet z "qiet splash --", napsalo to neco v tom smyslu ze adding live session user, a na tom to zastalo.Kdyz jsem restartoval a dal podrobny vypis( smazal jsem cely vyraz qiet spash--) tak se ubuntu nelibilo :tray openend request: I/O error , dev hdc sector 341230 a ty sektory se pak meni a nankonec to zamrzneJinak jsem se pokousel zkusit jeste jednou volbu "nolapic nolapic acpi=off" ale ted pro jistotu nesly vubec psat pismena E, J, N, takze ani nolapic neslo napsat...

hdc je pravděpodobně CD nebo disk, který je poškozený. Je to CD správně vypálené? Zkus jiné médium.

jo cd je spravne vypaleno, obraz skontrolovany md5, v neru kontrola integrity, a po bootu, checksum.ok. zkousel jsem cd, cd-rw. jeste asi testnu dvd

jednou me to nabehlo dokonce i po uvitaci obrazovku... ale to bylo tak 1 z 20 pokusu asi dle nalady , nebo ja nevim

Tak to nevypadá na softwarový problém, co?

nevypada, no. A co bys rikal ze je za problem?a jaky je to problem kdyz nejdou v moznostech bootovani napsat pismena ejn? soft nebo hardware?

Hard. Nebo soft (BIOS?)?

no bios je upgradovany, na nejnovejsi, takze nevim , asi to bude tym hardwarem, ale cim presne to netusim

Len tak pre zaujimavost skusal si skontrolovat kvalitu napalenia CD? Je to jedna z moznosti pri starte. Predpokladam ze si skusal dat tam aj win a ten fungoval inak to moze byt aj ten hardware problem.

No neviem ako sa zkontroluje kvalita napalenia , ale po napaleni som v nere nechal verify, a potom po bootovani live cd ubuntu som dal zkotrolovat cd, vsetko je v poriadku.instalacne cd windoze funguje normalne

kontroloval si si MD5 obrazu ktory si si stiahol z netu?.. mozno ti to spatne stiahlo

kontrola md5 probehla, vsechno je v poradku.

akosi nevidim jednu velmi dolezitu informaciu, o ktoru verziu *buntu sa jedna?dalej by sa zisla ina informacia (ako uz bolo i ked bezvysledne) ziadane, na ktorom kroku sa to zastavi? toto je vidno pri plnom vypise startovania (F2 alebo vypnut splash pri boote).zial bez informacii sa jedna o klasicky povzdych : nejde mi to, spravil som preto vela. alo co pre to bolo spravene vie len sexuolog.

Ok, takze je to ubuntu desktop 6.10 386.a zastavuje se to na 3 mistach... serazeno dle cetnosti vyskytu...nejcasteji.... ubuntu.. adding livesession userpak..................... I/O error, dev hdc, sector 342122 ... atda pak 1 z 20 ........... nabehne konecne uvodni obrazovka a to je vsechno, pak zamrznejeste me napadlo ze by to mohlo byt taky spatnou cdromkou v kombinaci s nejakym hw problemem... asi by pomohlo nabootovat z usb to ubuntu , co ty na to??

1. Prestan tajit co je to za NTB.2. Spust z CD memtestDw

notas je jako jsem napsal nahore toshiba satellite a35-s159,parametry:512 ddr sdramP4 2.3 procesorhitachi disk 60gb,integrovana grafika intel 822852/82855 GME integrovana zvuk ac 97 realteka toshiba dvd rom

No na nejakou Toshib-u jsem Ubuntu instaloval (i kdyz ne na tento typ) a jediny co zlobilo byla tusim wifi.Takhle je problem spis s HW.Co ten memtest?

to I/O error, dev hdc ale vazne ukazuje na problem s CD, nebo mechanikou...

on to moze byt kludne aj problem mierne odlisneho radica ktory nesplna standard ata, takze by som odporucil novsiu verziu, myslim ze je uz 7.04.

no ta vyjde az myslim ve ctvrtek , tak alespon se mam na co tesit ze

IMHO to by tuhlo furt na stejnym miste stejne. Ne?

to nemusi byt tak zcela pravda, dle toho co jsem si vsimnul se ty IO errory na dev hdc vyskytovali docela nahodne, ta mechanika dela takove pekne zvuky, a nekdy treba bootoje 6 minut nez se dostanu do toho bodu zatuhnuti. asi to vidim na bootovani ubuntu z usb, akorat jeste nevim jak to tam dostat.Ono, podle toho co jste lidi psali a co jsem pozoroval to tipuji na chybu cdrom a taky s tim ze ubuntu ma problem s nejakym hardwarem co se me nepodarilo zjistit jakem jelikoz, vypisuje chybu pokazde jinde.

No pokud tam mas bootable disketovou mech. a umis trochu anglicky zkus tohle:http://efod.se/blog/archive/2006/11/29/i...

dekuji maestro, ale bohuzel jinou mechaniku nez cd na notase nemam to chce asi poradne se vyspat a zitra zkusim zas....

Z Brna náhodó néseš?

uplne nahodou jo, ale ted zrovna jsem na slovensku , jak jsi na to prisel?

Tož jenom, že bys se na to podivali kluci v hokně. Pokud by to bylo na pár minut...Ale SVK je to trochu z ruky. Takže nic.Good luck.

no to by bylo fajn, ale ted to nejde, asi si ve stvrtek stahnu tu novou verzi a zkusim to s tim, snad ten ubuntu zmeni nazor na muj notas.