» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace sedmiček

Dobry den,Mohu se zeptat proč při instalování win7 se mi pc po instalaci restartuje a znovu spouští bootovani z flash disku a opět se zapíná a tváří se, jako při nové instalaci ? Zkoušel jsem manuálně po instalaci resp. po restartu změnit prioritu bootovani na hardisk, ale nic.Obraz disku mám stažen legálně přes product key na bedně.Disk mám rozdělen. Na úsek kde jsem win instaloval jsem samozřejmě formátoval, před instalaci.Dekuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nenapsals vůbec konfiguraci HW. Je tam vůbec podpora W7?

Samozřejmě, měl jsem je tam nainstalováné už předtím, jen jsem musel přeinstalovat systém, ovšem neměl jsem CD tudíž jsem volil flash disk.Bohužel to z hlavy teď nevím když nenajedu do systému.

Jistota je po instalaci při restartu (než naběhne pc ) vytáhnout flashku, jak tu psal kolega..

Po restartu vytáhni flešku.

Dekuji za rady, přiznávám ze me toto nenapadlo. Zkusim a dam vedet.

Tak jestli máš jako první zařízení nastavené usb, tak to z flash disku bude bootovat vždy, když tam nějaký bootovatelný bude a nebude to řešit, zda na druhé zařízení v pořadí (HDD/SSD) je bootovatelný OS.Je to šikovné mít takhle nastavené, protože když se něco podělá a Windows nenajede, tak jen zapojíš flash disk s live linuxem a restartuješ.

Ale převelice nešikovné pro běžné každodenní užívání, obzvláště, když máš na každé datové flashce nějaké to bootováníčko.Není lepší mít natvrdo nastaveno bootování z disku a když chceš bootovat z něčeho jiného, tak stisknout při startu příslušnou klávesu (zpravidla F12, či F11) a drtivá většina desek ochotně nabídne seznam zařízení a ty si vybereš to, z kterého sis usmyslel právě nabootovat...

tak já do kompu běžně nestrká bootovací flash disky, pokud z nich nechci bootovat. S ohledem na cenu flash disků mám prostě pár stranou na tyhle účely.

Každý to nemusí mít jako ty a především je třeba bootovat z jiného média, než disku, jenom občas. A v těchto případech si rád stisknu F12 a po zbytek dní se nemusím starat, jestli jsem třeba náhodou nezapomněl v USB nějakou bootovací flashku (nebo, nedej bože, bootovací USB disk)

Tak jestli Tě toto nenapadlo, bude lepší, když instalaci necháš na někoho, kdo umí používat mozek...

Systém nabíhá jak má po odejmutí flash disku.Diky všem za rychlou pomoc.

1. Obraz disku není instalačka.. 2. Obraz disku může být něco jako záloha celého disku 3. Jestliže jsi stáhnul ISO Win 7 z webu Microsoft, mělo by být zpracováno na flešku(před tím formátovat FAT32) pomocí nástroje Rufus(spustit jako správce) - načít stažené ISO, zkontrolovat správnou předvolbu "Výběr boot -> MBR a Bios ..a poté spustit start Po prvním restartu můžeš natvrdo vyjmout flešku.. 4. V průběhu instalace systému Win 7(nabootováním instalačním flešky - boot priority v Biosu ponechat být tak, jak je to, raději zvolit Boot menu, označit připojenou instalační flešku a odentrovat.. *Formátovat nestačí.. ! Bylo by vhodnější celý disk(oddíly) odstranit a instalovat na nepřidělené místo na disku -> tohle je 100% jistota.. Po odstranění oddílů stačí jen klepnout na "Další".. Instalátor automaticky vytvoří zavaděč a oddíl "C" - kam přijde instalace OS Win 7. Jestli chceš disk dělit, můžeš tak provést po nainstalování systému. Pokud máš na disku důležitá data( na jiném oddílu) - zkopíruj je na externí disk. Po nainstalování systému, pokud tedy budeš dělit disk, zkopíruj data zpět na nově vytvořený oddíl.. Z toho, co popisuješ(key na bedně), je zjevné, že jde o stolní počítač. Nejspíš jedeš na 1 HDD rozdělený na více oddílů....??? Proč si nepořídit SSDéčko, který je zbytečný dělit a k tomu + další disk HDD na data..???

"Formátovat nestačí."Formátování je hlavně pozůstatek staarých nemoderních systémů, dnes není problém windows instalovat bez formátování disku, vše staré systémové se odloží do složky windows.old, ostatní data na disku budou instalací nedotčeny.

Souhlasím, jen není pravda, že to stačí.. zažil sem X systémů které po téhle operaci stejně "nefungovaly" (moc totiž nejde dohledat co přesně tam win při téhle operaci dělá...)

To je to samé, jako když máš nastavený boot z CD/DVD a necháš disk v mechanice. Zrovna tak bootovací fleška. Vyndat z počítače a je po problému, který vlastně ani problém nebyl. A nastav si prioritu z HDD.

Před porvním restartem vyytáhněte flashku z konektoru nebo změňte prioritu bootování, zřejmě flash bootuje před diskem, tudíž vždy bude nabíhat instalace z usb disku

Protože instalovat 10 let starý systém není dobrý nápad? Jo. Asi proto.