Instalace SATA AHCI driver (XP)

Bohužel notebook Acer Aspire 5315 jsem musela instalovat přes IDE, abych do něj nacpala Win XP. Ráda bych ale pracovala na mém HDD přes SATA.Acer na svých stránkách nabízí driver na "SATA AHCI Driver", ale zde je pouze F6flpy32.exe, což je použití pro Floppy :) Tu jaksi na NT nemám Jak mohu prosím nainstalovat tyto drivery do Win XP?https://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/AHCI/AHCI_...

Odpovědi na otázku

AHCI pro WXP nepřináší tolik, aby stálo za to se s tím pinožit.

Já měla za to, že hardisk v IDE běží pomaleji než v SATA. Tak že v tom tak velký rozdíl není?

Asi 5%. S nb pod WXP, pokud nelze na něj nainstalovat něco novějšího kvůli hw, se moc velká díra do světa neudělá. Bude z toho přenosný psací stroj. Pokud to stačí, tak OK. Pokud ne, tak to chce chtělo lepšího s dvoujádrem, 4GB RAM a SSD.

Kolegové mají naprostou pravdu v tom, že WinXP nestojí za nějaké velké úsilí. Pokud ale trváte na režimu AHCI, tak si můžete potřebné drivery naintegrovat přímo do instalaček. Přečtěte si článek http://pctuning.tyden.cz/index.php . Je sice hodně starý, ale pořád platný a poměrně přesně popisuje, co a kde stáhnout a jak to dát dohromady. Doporučuji ovšem to s tou (lákavou) integrací nepřehánět a integrovat si pouze drivery AHCI a drivery chipsetu, ať ta instalačka příliš nenabobtná.

Alebo si stiahnuť hotovú inštalačku.https://ulozto.sk/!In03fDBwykcM/windows-xp-sata-sp3-uravena-verze-funguje-nakazdem-pc-isoMám to vyskúšané funguje.

Je to rozdíl, který prakticky nepoznáte a tak to nestojí za to. Krom toho to není zrovna příliš jednoduché. Těch pár vteřin časové úspory za to opravdu nestojí. Nenechte se vyprovokovat místními "znalci" k ztrátové aktivitě.