Instalace Samsung SSD 960 EVO (M.2) - 250GB disku do ZD MSI 970 Gaming

Prosím Vás o radu zda je možná instalace Samsung SSD 960 EVO (M.2) - 250GB disku do ZD MSI 970 Gaming . Je doporučeno SSD připojit do M.2 slotu . Bohužel táto ZD má jen tyto sloty : 1x PCI Express 2.0 x16 (16 linek)1x PCI Express 2.0 x16 (8 linek)2x PCI Express 2.0 x12x PCI .Za včasnou odpověd předem Děkuji . S pozdravem Andrej Skiba .

Odpovědi na otázku

Když nemáš v desce m.2 slot, tak tam těžko dáš m.2 disk ... v době, kdy ta deska byla nová, tak m.2 disky teprve začínaly

A kam ten M.2 disk chcete strčit, když deska ten slot nemá? Nejde to.

Tato deska M.2 nemá, tudíž jsou dva způsoby, které mě takhle v rychlosti napadají, jak to zapojit... přes PCI-E adaptér, nebo SATA adapter.

Deska sice potřebný slot nemá, ale dá se řešit přes adaptér: https://www.czc.cz/i-tec-pci-e-2x-m-2-card-p...

Jde to jen přes něco takového:https://www.czc.cz/i-tec-pci-e-2x-m-2-card-p... Jen příklad. Neberte to jako doporučení. Jen, že prostě existují takovéto karty. Sám s tím zkušenost ale nemám.

Vzhledem ke stáří desky mne napadá otázka, jestli disk v takovém adaptéru půjde vybrat v biosu jako bootovací.

Předpokládám, že z toho SSD chceš taky bootovat. Jestli ta deska nemá podporu NVME, tak vem radši SATA SSD.