» Poradna » Programy

Instalace PHP

Zdravím!Mám problém s kompilací PHP v linuxu. Po úspěšné konfiguraci (./configure --with-mysql), kompilaci a instalaci (make, make install) se mi nevytváří libphp5.so, který potřebuju jako modul pro apache server ke spouštění skriptů. Měl jsem v úmylsu nainstalovat a používat PHP5 (5.2.1), ale ukoušel jsem to i s verzí PHP4 (4.4.6). V čem je problém?

Odpovědi na otázku

Už jsem to dlouho nedělal, ale....nebude lepší si stáhnout balíček? Budeš to mít bez práce

Pro všechny kdo mají stejný problém!Při konfiguraci je třeba zadat parametr --with-apxs=/cesta/k/souboru/apxs