» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace ovladačů po čisté instalaci W10

Zdravím, dneska jsem jako laik úspěšně provedl čistou instalaci Windows 10, ale moje otázka směřuje na ovladače.. Už jsem nějaké instalace ovladačů provedl, ale nejsem si jistý zda správné. Vím, že jsou nějaké programy jako Avast driver updater, ale to jsem zde v jiném dotazu četl, že takové programy akorát sviní PC. Můžete mi prosím poradit jak mám nainstalovat ovladače, zjistit jejich aktuálnost když se v tom zas tak nevyznám? Pro mě by asi bylo nejlepší něco jako ten Avast driver updater co? 😀PC Lenovo Legion Y520T-25IKL (myslím, že jsou dva typy.. Já mám s tou grafickou kartou AMD Radeon RX 560)Předem kdyztak děkuji

Odpovědi na otázku

Ne, to by fakt nejlepší nebylo. Ovladače se prostě stahují na webu výrobce počítače. U značkových počítačů koupených v celku je to úplně jednoduché, prostě půjdeš na web Lenova a tam vyhledáš podporu pro tvůj konkrétní typ počítače, kde budeš mít ke stažení všechny ovladače, které potřebuješ.

Žádný program na to nepotřebuješ. Najdi si svůj počítač na stránkách výrobce a všechny potřebné ovladače tam najdeš přímo pro tvůj konkrétní počítač.Podle toho, co jsi uvedl, by to měl být tento:https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/desktops-a... Instalovat není třeba vše. Spoustu ovladačů má Windows přímo v sobě a už je tam máš. Co ti chybí, najdeš ve správci zařízení. Bude u toho žlutý vykřičník.

ovladače se řeší až když si je Windows samy nestáhnou ani po několka restartech a několika spuštěních Windows update. Pak se teprve podíváš do správce zařízení a když tam nějaký ovladač chybí tak ho z webu výrobce NTB stáhneš a nainstaluješ.U nových počítačů není obvykle potřeba stahovat nic, u notebooků jen ovkádací program na funkční klávesy atp. Případně ovladač dedikované grafiky pokud funguje špatně.Všechno co je potřeba zkrátka vidíš ve správci zařízení..

Pro Lenovo si stáhni z Lenovo webu:Lenovo System Update for Windows 10 & 7 (32-bit, 64-bit) - Desktop, Notebook, Workstation:https://support.lenovo.com/cz/en/downloads/ds012808-... Spustíš jej a stáhne si všechny drajvry, které jsou potřebné.A je jich i po čisté instalaci W10 celkem dost. Místo těch generických, co jsou součásti W10.Proběhne postupně několik restartů. Je třeba to spustit několikrát, dokud to něco nachází.

Jen jeste dodam, ze u updatu jsou volitelné updaty a tam ovladače. A nekdy mi treba zlobí EAP na Wi-Fi, rak musí jit ovladače přímo od výrobce Wi-Fi, ne ntb. Ono nekdy výrobce ntb uz nedoda aktualizované, sice 95%veci jede, ale muže se stát….

U Lenova stačí stáhnout Lenovo Vantage, je to v MS Store a ten ti pak stáhne co je třeba.