» Poradna » Notebooky

Instalace OS

Zdravím, mám od kamaráda notebook do kterého vylil colu - odrovnal klávesnici a disk obojí bylo vyměněno a když chci nainstalovat windows 7 pro. (volím win 7 portože mám od něho originální DVD) ale když chci vybrat disk tak mi hlásí že na něj nejde instalovat z 2. důvodů: neplatný oddíl (asi) a že má být disk naformátovaný na NTFS. samozřejmě že disk je naformátovaný na NTFS ale když přes notepad otevřu počítač tak to ukazuje: Boot (X:) když dám zkontrolovat disk pomocí příkazu sfc/scannow tak to po mě vyžaduje restart - ok. restartuju PC a zase zapnu sfc/scannow ale ono to jede zase od začátku nějaké rady? check disk jsem nepoužil protože nevím v jakém tvaru to napsat. Děkuji. pokud bude třeba tak vám pošlu fotky

Odpovědi na otázku

Odstranit oddíly,vytvořit nové,formát atd,to nefunguje?

Formátu se docela bojím protože tento pc ukazuje toto: Boot (X:)

Z nabootované instalačky spustit Přík. řádek (shift+F10):diskpartlist diskselect disk 0cleanA můžeš vesele pokračovat v instalaci. Jako cíl vyber celé nepřidělené místo na disku. O zbytek už se postará instalátor sám.

Děkuji skusím.

Notebook, do kterého byla vylita cola, to má stejně spočítané. Kyselina fosforečná se nemýlí.

Ten notebook je v pohodě cola odrovnala pouze disk a klávesnici - vše vyměněno

Pokud ho nevyčistíš, tak je to jen otázka času... oxidace je svině a cukr ještě větší

No, spíš než na odrovnaný disk bych to viděl na odrovnanou základní desku. Už jen z toho důvodu, že nový disk se chová nestandardně. Rozhodně je při polití větší pravděpodobnost zničení desky než disku.

To je blbost. Klávesnice je nahoře, disk dole. To znamená, že cola musela protéct celým vnitřkem notebooku. Je více než jisté, že bude poškozená i základní deska.

Tiez sa mi to zda nepravdepodobne, ze si to odniesol disk a nie MB...

A co ten disk připojit do jiného počítače a podívat se na něj?Jinak vše bylo napsáno, notebůůů je odrovnané, nejspíše základní deska.

Chcelo by to fotku tej chyby pri instalacii.