» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace OS

Chci si koupit notebook. S operačním systémem je o 2000 dražší a tak si chci os nainstalovat sám. Není to těžké? A jaký druh Win7 home premium mám koupit?

Odpovědi na otázku

http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-... kup tohle a až můžeš instalovat neomezeně na jakýkoliv PC takže i do budoucna budeš mít vystaráno.

Myslíš si, že je moudré vyhodit za W7 Home čtyři a půl tisíce, když W8.1 PRO vyjdou o patnáct stovek méně?

když píše že chce w7 home premium tak ano, a bude mít i pro další PC systém.

No, jednak on nepíše že chce Win 7 Home Premium, on se v podstatě ptá co pořídit, protože neví co chce, druhak samozřejmě nebude mít OS pro další PC, to by si musel koupit multilicenci .... OEM, krabicová verze a multilicence, jsou úplně různé věci A to ani nemluvím o tom že když si koupí ty W8.1, které jsou nepoměrně levnější než nějaké W7 Home a udělá down, tak to bude na W7Pro ... takže suma sumarum, je jednoznačně výhodnější a to ve všech směrech koupě W8.1, trocha znalostí a kupecké počty

prečo chceš NB bez OS a potom si ho kúpiť?

Je to opravdu velmi lehké. Je na tobě jaký typ Windows 7 se ti více vyplatí.. :)

oplatí sa len W7 home premium (basic sa nepredáva), W8 je len OEM (t.j. musí byť na 1 faktúre) a s W8.1 sú len problémy

Dneska se už žádné W7 nevyplatí kupovat. Pokud někdo trvá na Win 7, tak koupit W8.1 v Profi verzi které vyjdou nepoměrně levněji a pak udělat down na W7 PRO .... Jaké problémy jsou s W8.1 například?

čítaj diskusie

Myslíš tady na Živě? Myslíš ty nářky těch, kteří nemají ani minimální znalosti práce s PC a proto by měli problémy s každým OS? Zbytečné. Ten kdo s tím umí zacházet, tak žádné potíže nemá. Když se někdo například snaží nainstalovat Win8 na stroj, pro který jeho výrobce nedisponuje podporou a pak si tady stěžuje jak jsou Win8 nahouby a zlaté XPčka a podobné úsměvné povídání, to nelze brát vážně přece

počet "nářků" na W8.1 je dosť veľký. Rád by som ich vyskúšal, ale nemám inštalačku. Faktom je, že aj po vydaní Visty výrobci sa vo vydávaní driverov nepredbiehali a ak je to dnes o tom, W8.1 je v tom z časti nevinne (min. by mohli na výrobcov zatlačiť, alebo vydávať OS pred blízkym vydánim driverov)

Tady nejde o počet nářků, ale o to kdo naříká Když se Tě tady někdo zeptá jak má nainstalovat system, za měsíc se mu to tady padesáti lidem podaří vysvětlit a on si za další týden stěžuje že mu to na PC, které dostal před patnácti lety k ježíškovi "nejede", tak to přece nelze brát jako stížnost na W8.1

Přesně s Win 8.1 a Win 8.0. jsou skutečně problémy .Odpověď od Toshiby Tak ,že bych doporučil do NB provést instalaci operačního systému win 7, pro který je podpora ovladačů od Toshiby sto procentní.Děkuji za zavolání do firmy Toshiba. Číslo vaší zakázky je [Case#72835646].S pozdravemVáš Toshiba Support týmLukas BotchaZískat nejlepší ochranu pro váš produkt Toshiba!Klikněte zde pro více informací o službách společnosti Toshiba.Toshiba Europe GmbHTel: +420 2 96739006www.toshiba-czech.com

Takže já bych v tom případě doporučil ten krám vyhodit z okna a pořídit si jiný notebook od výrobce, kterej není úplně neschopnej a umí dodat kvalitní ovladače ke svému HW...

On ani ten Microsoft není úplně bezchybný. Však se podívejte na objem oprav k osmičkám od doby jejich vydání. Je to záplata na záplatu. Na takový systém potom dělejte stoprocentní ovladače. Sedma je s léty přece jen malinko vychytanější.

Mi se líbí, jak s příchodem každého nové OS od MS, lidé rychle zapomínají na "novorozenecké nemoci" toho předchozího XPčka byly jakž takž použitelné až po prvním SP, sedmy už snad od začátku otravovaly držitelé legálních licencí svou populární černou obrazpvkou, Visty nefungují dodnes, o Mileniích ani nemluvím .... no a protože je rok 2014, tak toho černého Petra samozřejmě převzaly Win8 ... celkem logická posloupnost

Však Microsoft ani nestihne systém kloudně odladit a už jsou zde další Windows. Je to pro ně pouze byznys, protože běžný uživatel si vystačí se stejným systémem několik roků. A to, jestli má systém Aero, Metro, či startuje za 10 či 30 sekund je úplně nepodstatné. Důležitá je kompatibilita a odladěnost. A ta roste s časem, nikoli s počtem nově vydaných verzí.

To je věc názoru, ale samozřejmě uznávám že kus pravdy na tom co jsi napsal určitě je

se obávám, že nákup OS je zde myšlen spíše v uvozovkách. Jinak si nedovedu představit, kde tu úsporu chce realizovat.