» Poradna » Windows (a jiné OS)

Instalace OS ze smazatelného disku DVD-RW

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat, zda bych mohl nainstalovat Windows 8.1 ze smazatelného DVD-RW, když je na něm uvedena rychlost 4x, zatímco klasické DVD-R má rychlost 16x. Pokud bych ze zmíněného DVD-RW mohl Windows 8.1 naistalovat, jakou rychlostí mám to DVD-RW vypálit? 4x ? Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Na rychlosti nezalezi,

Je to fuk, ale podstatně lepší je instalace z USB flash disku. Stačí na to ISO s instalací a tento jednoduchý prográmek:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov... Pokud ISO nemáš, zde je nástroj přímo od Microsoftu, který ho stáhne a vytvoří ti tu flashku sám:http://go.microsoft.com/fwlink/p/Případně umí i DVD, ale to už jsem asi 10 let nepoužil, protože je to nechutně pomalé.

Děkuju

Nezáleží jakou rychlostí to budeš pálit, ale v každém případě proveď "kontrolu po vypálení". Jinak se může stát, že pak budeš marně hledat příčinu potíží.A příčinou bude nezkontrolovaný disk s instalačkou....