» Poradna » Notebooky

Instalace OS na jiném PC

Zdarec, řeším problém s instalací jednoho konkrétního notebooku a chtěl bych váš pohled na věc, protože mě už nápady došly.Ve skříni mi už několik měsíců leží stařičký notebook Fujitsu Siemens Lifebook B series B-2175. Tehdá to byl jeden z prvních výkřiků malinkých strojů. Běžel na něm relativně obstojně Win XP, ale odešel disk. Shodou okolností jsem ve skříni našel starý IDE disk 40GB, tak jsem se rozhodl, že jej oživím.Problém: Jak do něj dostat OS? Nejlépe WinXP. Vzhledem k rozměrům nemá optickou mechaniku, vzhledem ke stáří nepodporuje boot z USB. Měl by podporovat PXE, patrně i podporuje, ale nikdy se mi nepovedlo přes tuhle "věc" tam OS dostat. Takže, potřeboval bych po vás, velechytří a velekreativní uživatelé a přispěvatelé poradny živě, nápad jak tam OS dostat, popřípadě jestli někdo zná fígl, jak nainstalovat OS na disk na jiném PC (připojit disk k druhému notebooku není problém). Popřípadě, pokud by někdo věděl o jednoduchém a zaručeném způsobu jak rozběhnout PXE, vítám také, zkoušel jsem hromadu návodů na internetu, nefungovaly. :(Na co to potřebuju? Chci na něm rozběhnout diagnostiku k autu, přecejen, když mi spadne při balancování u auta tenhle šrot, nebude mě to tolik mrzet, než kdyby mi spadl můj druhý noteobook (který není z nejlevnějších).Za vaše reakce a podnětné nápady předem děkuju. ;)

Odpovědi na otázku

Nehledáš, nenajdeš. Hledal jsem za tebe, třeba ti to pomůžehttp://www.zive.cz/poradna/instalace-windows...

Díky, zkusím. :)

Stačí použít program NT 6.x fast installer (Vista/7) nebo WinNTSetup (XP), který na požadovaný disk zkopíruje instalačku OS, po přendání hdd zpět do notebooku a zapnutí se spustí instalace přímo z disku. Oba dva programy jsou k dispozici na Hirens Boot CD - stačí tedy když si uděláš iso z instalačního média a to pak vložíš do virtuální mechaniky, není tedy zapotřebí cokoliv rozebírat

Jinak ten LifeBook by měl bootovat přes Plop Boot Manager a usb/sata/ide redukci s JMicron chipsetem, usb je nutné zapojit před zapnutím notesu, po postu pak ještě restartovat a mělo by to jít. Teda alespoň takhle mě to frčelo na dotyk. malém LifeBooku (taky bez mechaniky)

Pošli do NB vira s transplatovaným mozkem Billa Gatese. Nezlob se, že jsem protivnej. Řeším podobný problém. Složil jsem ze dvou NB jednoho, strkám do něj furt šejm (XP) a Golem nic.