» Poradna » Notebooky

Instalace OS a DVD do nového notebooku

Dobrý den, koupil jsem si nový Lenovo IdeaPad Flex 2 14 bez operačního systému, protože vlastním originál Windows 7. Tento notebook má však externí DVD mechaniku s nenainstalovanými ovladači. V BIOSu jsem nastavil čtení z DVD, tudíž mi najelo instalační prostředí Win7, avšak v dalším kroku uvedlo, že není nainstalován ovladač k DVD a že můžu Windows DVD vyndat z mechaniky a ovladač nahrát z DVD nebo jinak. Avšak ani přes DVD, ani přes flash disc ani při nahrání instalačních souborů na disk C nejde ovladač nainstalovat, respektive se vůbec jako ovladač nenabízí. Poradíte mi, jak nainstalovat Win7 a DVD? Asi jsem přecenil své síly a nejsem počtačový expert, tak případné rady prosím jako pro "debila" Díky, Lukáš

Odpovědi na otázku

Na jiném PC si z toho DVD vytvoř bootovací flešku. Z té to potom nainstaluješ. Ale tím to nekončí. Pokud je to novější PC s UEFI biosem, musíš buďto instalačku W7 upravit, nebo přepnout na Legacy bios a disk převést (pokud není) z GPT na MBR.Jinak na ten PC W7 nepůjde nainstalovat!